شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲ - December 02 2023
کد خبر: 70495
تاریخ انتشار: 14 مهر 1400 18:13
وزیر خارجه: اگر پول ایران را ندهید سریال کره‌ای پخش نمی‌کنیم

تهدید حاشیه‌ساز کره‌جنوبی از سوی امیرعبداللهیان

امیر عبداللهیان در روسیه اظهار کرد که به وزیر خارجه کره جنوبی گفته است اگر منابع ایران آزاد نشود صداوسیما سریال‌های این کشور را پخش نمی‌کند!
حسین امیرعبداللهیان که به روسیه سفر کرده است شب گذشته دردیدار سفیر و کارکنان سفارت ایران در مسکو اظهارتی مطرح کرد که امروز بازتاب وسیعی داشته و در شبکه‌های اجتماعی مورد توجه کاربران قرار گرفته است.

او با اشاره گفت‌و گویش با وزیر خارجه کره جنوبی اظهار کرد: «هفته گذشته با وزیر خارجه کره جنوبی در مورد مطالبات ایران از این کشور صحبت می کردم و این که بانک مرکزی ایران تصمیم گرفته از طریق داوری و حکمیت از بانک‌های کره‌ای به خاطر عدم پرداخت مطالبات ملت ایران شکایت کند. درخواست وزیر خارجه کره این بود که این موضوع متوقف شود تا راهی در این زمینه پیدا شود که البته ما تاکید کردیم که متاسفانه کره در این چند سال علی‌رغم وعده های خود برای حل این موضوع تاکنون به آنها در این زمینه عمل نکرده است.»

او با اشاره به بدعهدی کره جنوبی در طول سه سال گذشته در پرداخت این مطالبات و عدم تحقق وعده‌هایش در این زمینه تصریح کرد: "به وزیر خارجه کره جنوبی گفتم بچه‌های ما در خانه سریال کره‌ای می‌بینند و از ما می‌پرسند کره‌ ای های مهربان در این سریال‌ها همان کسانی هستند که پول‌های ما را نمی‌دهند؟"

او افزود: «به وزیر خارجه این کشور گفتم مثلا حتی ممکن است صداوسیمای ایران نیز بگوید که دیگر سریال‌های کره‌ ای را پخش نمی‌کنیم به دلیل این که کره به تعهدات خود عمل نمی‌کند که در همین رابطه وزیر خارجه کره جنوبی تاکید داشت که این ارتباط فرهنگی بین دو کشور قطع نشود.»

این سخنان بازتاب وسیعی داشته و کاربران شبکه اجتماعی از آن انتقاد کرده‌اند. کاربران معتقدند اینگونه تهدیدها هیچ تاثیری ندارد. برخی نیز با نگاه طنز به آن پرداخته اند. 

ایران اخیرا واردات لوازم خانگی از کره‌جنوبی را متوقف کرده است. این اقدام با اعتراض کره همراه بود.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
مهمترین اخبار - صفحه خبر