يکشنبه ۰۲ آبان ۱۴۰۰ - October 24 2021
بازار سرمایه اول هفته را با چراغ قرمز آغاز کرد
عقب‌گرد فرابورس به کانال ۱۹ هزار واحد

بازار سرمایه اول هفته را با چراغ قرمز آغاز کرد

بازار سرمایه هفته جاری را با چراغ قرمز آغاز کرد. ارزیابی ها نشان می دهد، شاخص کل بورس با بیش از ۲۸ هزار واحد کاهش مواجه شده است.
عملکرد بانکها به روایت آمار در شهریور ماه
تراز مالی برخی بانک ها منفی گزارش می شود

عملکرد بانکها به روایت آمار در شهریور ماه

عملکرد بانکها در شهریور ماه سال جاری مورد بررسی قرار گرفت. ارزیابی ها نشان می دهد، برخی بانک ها تراز منفی را در این بازه زمانی به ثبت رساندند.
وضعیت تسهیلات پرداختی بانک‏ ها در نیمه سال
بانک ها چقدر تسهیلات پرداخت کردند؟

وضعیت تسهیلات پرداختی بانک‏ ها در نیمه سال

تسهیلات پرداختی بانک‏ ها به بخش‏ های اقتصادی طی 6 ماهه نخست سال 1400، حدود 1241 هزار میلیارد تومان بوده که در مقایسه با دوره مشابه سال قبل افزایش 57.9 درصدی داشته است.
فاکتورهای اثر گذار بر سودآوری صنایع
پژوهشکده پولی و بانکی بررسی کرد
بررسی‌ها بیانگر این است که در ششمین ماه سالجاری شاخص تولید صنعتی رشد اندکی داشته و روند رشد سود اسمی در ۹ماه اخیر روند صعودی بوده که بیشتر به دلیل افزایش قیمت دلار و افزایش سود شرکت‌های صادراتی بوده است که قیمت‌گذاری دستوری نیز سودآوری صنایع غذایی و دارویی را تحت تاثیر قرار داده است.
۳ مشکل فنی سامانه صیاد
دارندگان دسته‌چک از سال آینده اعتبارسنجی می‌شوند
عضو کمیسیون حقوقی مجلس با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود سازوکار نوین اعتبارسنجی دارندگان چک در سال آینده رونمایی شود، گفت: «عدم امکان صدور چک وثیقه‌ای و ضمانت‌دار»، «دشواری ثبت سامانه‌ای چک صیادی برای افراد سالخورده و فاقد گوشی هوشمند» و «عدم مسدودسازی وجوه سپرده‌گذاری شده متعلق به شخص صادرکننده چک برگشتی نزد بانک‌ها و موسسات اعتباری» از مشکلات فنی سامانه صیاد است.
نمادهای فصلی به بورس انرژی آمدند
درحالی که پیش از این امکان معامله نمادهای روزانه، هفتگی و ماهانه در بورس انرژی وجود داشت، از فردا (۲۸ مهرماه) قابلیت معامله نمادهای فصلی نیز در بازار سلف مصرف‌کنندگان بزرگ و عمده‌فروشی فراهم شد. در واقع متقاضیان می‌توانند برای سه ماه آینده برق خریداری کنند.
تعداد چک‌های برگشتی کم شد، مبلغ‌ها زیاد
آمار بانک مرکزی درباره چک‌های برگشتی در ششمین ماه امسال نشان می‌دهد که در این ماه معادل ۷۰۹ هزار فقره چک برگشت خورده که از نظر تعداد معادل ۴.۴ درصد کاهش و از نظر مبلغ نیز به میزان ۵ درصد افزایش داشته است.
تراز مثبت ۱۴۹ میلیارد تومانی بیمه «ملت»
رصد آمارهای شهریور ماه نشان می هد
ارزیابی ها نشان می دهد، شرکت بیمه ملت در شهریور ماه، تراز مثبت ۱۴۹‌میلیارد تومان را ثبت کرده است.
علت اختلال در یکی از مهمترین سامانه های بورس چه بود؟
یک مقام مسئول توضیح داد
مدیرعامل شرکت فناوری بورس گفت: اختلال امروز سایت TSETMC مربوط به یکی از به روزرسانی‌های زیرساخت این سامانه بوده که در حال حاضر رفع شده است.
سقف کارت اعتباری مرابحه به ۲۰۰ میلیون تومان افزایش یافت
با اعلام بانک مرکزی؛
بانک مرکزی اعلام کرد: با هدف تسهیل تأمین مالی خانوارها و کسب و کارهای کوچک و متوسط، سقف اعتبار قابل تخصیص در قالب کارت اعتباری مرابحه به مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان افزایش یافت.
رمز ارز ملی بر پایه ریال راه اندازی می شود
صالح آبادی در کمیسیون اقتصادی مطرح کرد
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس گفت که طبق اعلام رییس بانک مرکزی، رمز ارز ملی بر پایه ریال راه اندازی می شود.