يکشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۷ - December 09 2018
اقتصاد
یک کارشناس مسائل اقتصادی بررسی کرد
سلطنت بانک‌ها بر اقتصاد
واقعیت این است که بانک‌ها آنقدر طی این سال‌ها قدرتمند شده اند که به صورت خزنده در همه جا حضور پیدا کرده اند. یک بار در بازار ارز و طلا وارد می‌شوند و گاهی پا به عرصه خودرو می‌گذارند. حتی در بورس‌های کالایی هم آثاری از حضور ان‌ها دیده می‌شود. به همین دلیل است که بعضا می‌بینیم این بازار‌ها ناگهان دچار تلاطم و نوسانات شدید می‌شوند
جدیدترین تحولات بازار خودرو بررسی شد
قیمت خودرو در انتظار واکنش بازار
خبرهای رسیده حاکی از آن است که خودروسازان به صورت رسمی مجوز افزایش قیمت خودرو را دریافت کرده‌‌اند. یک مقام مسوول در صنعت خودروسازی در این باره به تسنیم گفته است: خودروسازان مجوز افزایش قیمت خودرو تا 5 درصد کمتر از حاشیه بازار را دریافت کرده‌اند و فعلا این موضوع را در تعداد اندکی از محصولات خود اعمال کرده‌اند.
آخرین اخبار
در دولت احمدی‌نژاد، از نظر شاخص فساد، ۸۰ پله سقوط کردیم؛ فقط ۷ کشور از ما وضع بدتری داشتند
فرشاد مومنی:
فرشاد مومنی اقتصاددان گفت:: طی دولت محمود احمدی نژاد در اوج درآمد‌های نفتی، ایران ۸۰ پله در شاخص فساد سقوط کرد به نحوی که تنها ۷ کشور از نظر فساد وضع بدتری نسبت به ما داشتند.
پپش نياز پياده سازي مدل «بنگاه سالم»
چهارمین همایش مبارزه با فساد در اتاق بازرگانی تهران برگزار شد
چهارمین همایش سالانه مبارزه با فساد در اتاق بازرگانی تهران و با حضور نمایندگان بخش خصوصی، نمایندگان تشکل‌های مردم‌نهاد و مسوولان دولتی و سازمان ملل متحد برگزار شد.
مهلت اتصال به‌کانال مالی اروپا
ضرب‌الاجل یازده روزه اجرای سازوکار ویژه مالی با اروپا
توافق بر سر ایجاد یک کانال ویژه مالی برای تسهیل مبادلات تجاری میان ایران و اتحادیه اروپا به ویژه برای فروش نفت و دور زدن تحریم‌های امریکا در ماه سپتامبر میان نمایندگانی از بریتانیا، آلمان و فرانسه با ایران امضا شد.
ايجاد کانال مالی ایران و اروپا تا 15 دسامبر
شریف نظام مافی، رییس اتاق مشترک ایران و سوییس
شریف نظام مافی، رییس اتاق مشترک ایران و سوییس در گفت وگو با اتاق تهران از جزییات مربوط به چگونگی فعالیت کانال مالی ایران و اروپا كه باید تا 15دسامبر سال جاری میلادی اعلام شود، خبر داد.
هنوز بانکی از سوی چین برای مبادله مالی با ایران معرفی نشده است
فریال مستوفی، از وضعیت مناسبات تجاری شرکت‌های ایرانی و چینی ‌می‌گوید؛
عضو هیات نمایندگان اتاق تهران می‌گوید روابط بانکی شرکت‌های ایرانی و چینی قطع شده است و فعلاً راهکاری برای انجام این مبادلات وجود ایجاد نشده است.
صنعت بیمه در انتظار مجوز استفاده از ابزارهای نوین مالی
رئیس بیمه مرکزی اعلام کرد
رئیس کل بیمه مرکزی گفت: اگر بخواهیم اوراق ریسک بیمه‌ای را با پنج تا ۱۰ هزار میلیارد تومان به بازار سرمایه منتقل کنیم باید از ابزارهای نوین اسلامی استفاده کنیم که اگر مجوز آن برای بیمه مرکزی صادر شود، با کمک شرکت‌های بیمه این موضوع را نهایی می‌کنیم.
نگرانی کمیجانی از رشد نقدینگی و تبعات آن
قائم مقام بانک مرکزی با اشاره به شرابط اقتصادی حال حاضر گفت: علی‌رغم رعایت انضباط مالی در سال‌های اخیر، همچنان رشد نقدینگی مایه نگرانی است که ضرورت دارد تلاش‌ها در این زمینه بیشتر شود، چراکه عواقبی همانند افزایش تورم را در پی دارد.
ابزارهای مالی در بورس کالا مناسب صنایع است
رییس سازمان بورس و اوراق بهادار:
رییس سازمان بورس و اوراق بهادار به ظرفیت‌های بورس کالا در حوزه تامین مالی صنایع اشاره کرد و گفت: ابزاری همچون اوراق سلف موازی استاندارد در بورس کالا وجود دارد که امکان تامین مالی صنایع مختلف از جمله صنعت حمل و نقل ریلی برای بازده مختلف را فراهم می‌کند؛ همان طور که تاکنون شرکت‌های زیادی در صنایع گوناگون از این ابزار استفاده کرده‌اند.
آخرین قیمت خودروهای داخلی در بازار
گزارش امروز قیمت خودرو حکایت از افزایش یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی قیمت سمند ال ایکس دارد.
بازار مسکن قرمز شد
بررسی‌های میدانی حاکی از آن است که با فروکش کردن التهاب بازار‌های ارز و طلا، سرمایه‌گذاری این بازار‌ها به بخش مسکن شیفت شده اند و عمده خرید و فروش ملک در بخش تقاضای سوداگرانه انجام می‌شود. پارادوکس موجود از کاهش معاملات در برابر رشد قیمت‌ها به این مفهوم است که فروشندگان حرفه‌ای تورم ماهیانه مسکن را رقم می‌زنند.
شتاب دهندگان اقتصاد
ردیابی دلار در تراز مثبت تجاری
اصلاح مدیریت رانت نفتی
مقصران جهش واردات خودروهای خارجی
پرونده کاری صنعت در 4 سال
تضاد در الحاق به WTO
لیست شرکای تجاری 96
تاكتيك مهار تجارت پنهان
زوایای پنهان الحاق به WTO
استان‌های پیشتاز در جذب سرمایه خارجی
3ماموریت صنعتی در سال 96
جغرافیای تزریق پول به کوچک‌ها
رمزگشایی از تراز تجاری مثبت
غول‌های جهانی در صنعت خرده‌فروشی
شروع بهاری تجارت خارجی
نخستين ثمره برجام در صنعت خودروسازي
دو راهي واردات
سیمای آمایش توسعه صنعتی
اخبار مهم