يکشنبه ۰۲ آبان ۱۴۰۰ - October 24 2021
اقتصاد
امیرآبادی عضو کمیسیون مشترک طرح صیانت از فضای مجازی:
اجازه فیلترینگ را نخواهیم داد
عضو کمیسیون مشترک طرح صیانت از فضای مجازی گفت: به هیچ عنوان اجازه فیلترینگ و یا کاهش سرعت اینترنت را نخواهیم داد، اگر چنین مصوبه‌ای داشته باشیم از حضور در این کمیسیون انصراف خواهم داد.
زلزله FATF در بازار رمزارزها!
دستورالعمل آتی حاوی توضیحاتی در مورد اعمال استاندارد‌های این کارگروه بر روی ارز‌های دیجیتالی با ارزش ثابت (استیبل کوین ها) نیز خواهد بود. او گفت از تمامی کشور‌ها انتظار دارد هر چه سریع‌تر استاندارد‌های FATF بر روی تراکنش‌های مرتبط با رمزارز‌ها را بر روی سیستم داخلی خود اعمال کنند.
آخرین اخبار
کدام گروه از مجرد‌ها می‌توانند در طرح مسکن ثبت‌نام کنند؟
محمود محمودزاده درباره شرایط ثبت نام مجرد‌ها در طرح «نهضت ملی مسکن» گفت: تغییری در شرایط مجرد‌ها برای ثبت نام در طرح‌های مسکنی ایجاد نشده است.
شایعه افزایش قیمت بنزین تا چه اندازه واقعیت دارد؟
برخی کارشناسان بر این باورند به دلیل مشکلات شدید اقتصاد ایران در سال جاری و ادامه‌دار شدن آن برای سال آتی، احتمال افزایش قیمت حامل‌های انر‍ژی در سال آتی کم است. اما بدین معنا نیست که به صورت کلی از لیست حذف شده باشد.
فاکتورهای اثر گذار بر سودآوری صنایع
پژوهشکده پولی و بانکی بررسی کرد
بررسی‌ها بیانگر این است که در ششمین ماه سالجاری شاخص تولید صنعتی رشد اندکی داشته و روند رشد سود اسمی در ۹ماه اخیر روند صعودی بوده که بیشتر به دلیل افزایش قیمت دلار و افزایش سود شرکت‌های صادراتی بوده است که قیمت‌گذاری دستوری نیز سودآوری صنایع غذایی و دارویی را تحت تاثیر قرار داده است.
خبر بد FATF برای خریداران ملک در ترکیه
وضعیت ایران در گروه اقدام مالی
از همین رو گروه اقدام مالی از ترکیه خواسته مقررات‌های در نظر گرفته برای بخش مستغلات را رعایت کند. این مقررات شامل شناسایی مشتریان، نگهداری سوابق و انعکاس موارد مشکوک است. رعایت این مقررات برای ایرانیان که یکی از مشتریان اصلی بازار ملک ترکیه هستند خبر خوبی نیست...
۳۰میلیون نفر زیر خط فقر مطلق
معاونت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد
معاونت رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در گزارشی اعلام کرد که تا سال ۹۹، ۲۶ میلیون نفر از جمعیت کشور در فقر مطلق زندگی می‌کردند.
باید مردم را برای حذف دلار ۴۲۰۰ آماده کنیم
مفتح:
محمد مهدی مفتح، سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با حضور در برنامه این هفته دستخط به بیان مطالب و دیدگاه‌های خود درباره مسائل گوناگون از جمله زندگی شخصی و کاری خود پرداخت.
سکه پشت مرز روانی باقی ماند
گفته‌های دسته‌ای از فعالان نشان می‌دهد که خریدهای نوسان‌گیران به صورت شبانه و بعد از تعطیلی بازار در روز سه‌شنبه بالا رفت. این اتفاق به اندازه‌ای اثرگذار بود که در بازار پشت‌خطی، اسکناس آمریکایی حتی تا محدوده ۲۷ هزار و ۵۳۰ تومان بالا رفت.
نفت ۲۰۰ دلاری در راه است؟
بحث نفت بشکه ای ۲۰۰ دلاری در حالی مطرح است که نفت بشکه ای صد دلار حتی برای متقاضیان و خریداران این طلای سیاه بسیار مشکل آفرین خواهد بود.
شرایط دور جدید ثبت‌نام مسکن
سوال کارشناسان درباره شرایط ساخت مسکن توسط دولت
عدم استفاده از تسهیلات یارانه‌ای دولتی در بخش مسکن و سبز بودن فرم «ج»، فقدان مالکیت خصوصی، متاهل یا سرپرست خانوار بودن و سابقه حداقل پنج سال سکونت در شهر مورد تقاضا، چهار شرط اصلی برای ثبت‌نام در طرح جهش تولید مسکن خواهد بود.
نرخ امروز دلار چند؟
چهارشنبه بیست و هشتم مهر؛
قیمت دلار صبح امروز چهارشنبه بیست و هشتم مهر به ۲۷ هزار و ۴۵۰ تومان رسید.
نباید از تسعیر ارز صادرکنندگان مالیات گرفته شود
عضو کمیسیون برامه و بودجه مجلس گفت: طبق قانون احکام دائمی برنامه های توسعه، نباید از تسعیر نرخ ارز بازگشت از صادرات مالیات اخذ شود.
کرسنت به روایت اسناد
گزارش نیویورک تایمز از این روزهای ایران
فروردین سیاه کسب وکارها
اقتصاد ۱۴۰۰ از دریچه «وین»
روایتی از خام فروشی
رای اعتماد بی‌دردسر
چالش‌های «رزم‌حسینی» برای رای اعتماد
تجارت کثیف
خبرنگار «اعتماد» برای سومین بار برنده جایزه امین‌الضرب شد
ناگفته هاي الحاق به WTO
برگزیدگان جشنواره امین‌الضرب سال ۹۹ معرفی شدند
نشانه‌های حکمرانی بد در اقتصاد ایران
برنده دوئل «واعظی - جهانگیری» کیست؟
ردپای سه دستگاه در تخلفات ارزی
آدرس غلط برای گرانی موبایل
پشت صحنه توافق ناتمام ارزی
آقای مدرس خیابانی ژنرال بیاورید
پنج روایت جدید از عزل وزیرصمت
اخبار مهم