چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹ - December 02 2020
اقتصاد
دلیل حرکت نزولی بورس چیست؟
پیش‌بینی بورس بعد از تزریق منابع جدید
تخصیص یک درصد از صندوق توسعه ملی به صندوق تثبیت بازار درحالی صورت گرفته است که یکی از اعضای هیات‌مدیره شرکت بورس، اتفاق مذکور را منطقی می‌داند اما بر این باور است که اگر به جای تخصیص منابع مالی، معضلات جاری و موانع توسعه شرکت‌ها و محدودیت‌های قیمت‌گذاری برطرف شود، می‌توان به افزایش قدرت سودآوری و شکل‌گیری رشدی پایدارتر در شرکت‌های حاضر در بازار سرمایه امیدوار بود.
براساس طرح خودرویی بهارستان، ۴ گروه می‌توانند خودرو وارد کنند
انحصار یا آزادسازی واردات خودرو؟
براساس طرح ساماندهی بازار خودرو در مجلس که به نوعی واردات خودرو مجاز دانسته شده، چهار گروه می‌توانند اقدام به واردات خودرو کنند. براساس این طرح خودروسازان جدیدترین واردکنندگان انحصاری خودرو خواهند بود.
آخرین اخبار
پرداخت۵۷ هزار میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه به ۲۰۰ هزار متقاضی
مدیر عامل بانک کشاورزی خبر داد:
مدیر عامل بانک کشاورزی از پرداخت۵۷ هزار میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه از سوی این بانک به بیش از ۲۰۰ هزار متقاضی از ابتدای سال گذشته تا پایان مهرماه سال جاری خبر داد.
احتمال اعطای کارت اعتباری سهام عدالت تا پایان آذرماه
معاون فناوری و توسعه نوآوری شرکت سپرده‌گذاری مرکزی گفت: براساس مذاکرات انجام شده قرار است تا مسایل حقوقی اعطای کارت اعتباری سهام عدالت تا پایان هفته به بانک‌ها ارسال و تا پایان آذرماه مراحل پایانی این اقدام نهایی شود.
تسهیلات کرونایی به ۷۰ درصد از واحدهای معرفی شده پرداخت شد
بانک مرکزی:
بانک مرکزی اعلام‌کرد: از مجموع واحدهای معرفی شده به بانک‌ها برای دریافت تسهیلات مربوط به کسب‌و کارهای آسیب دیده از کرونا، ۳۶۵ هزار و ۸۴۱ واحد معادل حدود ۷۰ درصد واحدها تسهیلات مذکور را دریافت کرده‌اند.
نماد صندوق پالایشی یکم بازگشایی شد
سرانجام معاملات ثانویه صندوق سرمایه‌گذاری پالایشی یکم (پالایش) از امروز سه شنبه (۱۱ آذر) در بورس اوراق بهادار تهران آغاز شد.
شرایط استفاده از مبلغ تزریق شده به بورس اعلام شد
رئیس هیئت عامل صندوق تثبیت بازار سرمایه با تایید این موضوع که مبلغ یک هزار میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی به صندوق تثبیت بازار سرمایه واریز شده است درمورد شرایطی که این مبلغ در بازار سرمایه مورد استفاده قرار خواهد گرفت، توضیحاتی را ارائه کرد.
کوییک.اس زمستان امسال وارد بازار می‌شود
سایپا اعلام کرد:
گروه خودروسازی سایپا اعلام کرد با انتقال قالب از شرکت خارجی به سایپا تولید مدل فیس لیفت محصول کوییک (کوییک.اس) اواخر آذرماه آغاز و این خودرو زمستان امسال وارد بازار کشور می‌شود.
«لپه» گران‌ترین و «نخود» ارزان‌ترین حبوبات بازار
فهرست قیمت انواع حبوبات در میادین میوه و تره بار؛
بر اساس تازه‌ترین نرخنامه انواع حبوبات در میادین میوه و تره بار، «لپه ریز» و «لویبا قرمز قلمی» گران‌ترین و «نخود» و «عدس ریز» ارزان‌ترین حبوبات بازار هستند.
نشست اوپک پلاس به تعویق افتاد
بالاگرفتن اختلاف بر سر تمدید توافق کاهش تولید؛
در حالی که قرار بود دوازدهمین نشست اوپک پلاس امروز و در ادامه نشست صد و هشتادم اوپک برگزار شود، حالا اعلام شده که این نشست برای ۲ روز به تعویق افتاده که مهمترین دلیل بالا گرفتن اختلاف بین اعضا بر سر تمدید توافق کاهش تولید و همچنین عدم رعایت سهمیه تولید نفت از سوی برخی کشورها است.
۶۸ مورد مهم که باید در مورد سهام عدالت بدانیم
شرکت سپرده‌گذاری مرکزی منتشر کرد؛
شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) به مهمترین پرسش های مطرح شده در خصوص سهام عدالت پاسخ داد.
صدور چک در وجه حامل از 22 آذر ممنوع شد
معاون اداره نظام‌های پرداخت بانک مرکزی با بیان اینکه از 22 آذر ماه صدور چک در وجه حامل ممنوع است، گفت: از این تاریخ صادرکننده چک ملزم به ثبت اطلاعات چک در سامانه صیاد و دریافت‌کننده چک هم به موظف اخذ استعلام و تطبیق اطلاعات چک با اطلاعات درج شده در این سامانه است.
رای اعتماد بی‌دردسر
چالش‌های «رزم‌حسینی» برای رای اعتماد
تجارت کثیف
خبرنگار «اعتماد» برای سومین بار برنده جایزه امین‌الضرب شد
ناگفته هاي الحاق به WTO
برگزیدگان جشنواره امین‌الضرب سال ۹۹ معرفی شدند
نشانه‌های حکمرانی بد در اقتصاد ایران
برنده دوئل «واعظی - جهانگیری» کیست؟
ردپای سه دستگاه در تخلفات ارزی
آدرس غلط برای گرانی موبایل
پشت صحنه توافق ناتمام ارزی
آقای مدرس خیابانی ژنرال بیاورید
پنج روایت جدید از عزل وزیرصمت
پشت صحنه برکناری آقای وزیر
زنگ هشدار سکته در صادرات
دولت دست از سر صنعت خودرو بردارد
راه گریز از برزخ نفتی