شنبه ۳۱ تير ۱۳۹۶ - July 22 2017
اقتصاد
آمار تامل برانگیز لیزینگ‌ها
اختصاص ۹۳ درصد تسهیلات به خودرو
دبیرکل انجمن ملی لیزینگ ضمن تشریح آخرین گزارش از عملکرد صنعت لیزینگ، از سهم ۹۳ درصدی خودرو از دریافت تسهیلات لیزینگ و سهم ناچیز سایر بخش‌ها از جمله کالای بادوام و غیر منقول و همچنین تجهیزات درمانی خبر داد.
حرکت بازار مسکن به سمت رونق؛
نفس‌های آخرِ پروانه‌های ساختمانی با رکود مسکن
برخی از کارشناسان معتقدند که عدم حمایت دولت از تولیدکنندگان مسکن و انبوه سازان و پرداخت نکردن تسهیلات کافی به سازندگان، باعث کاهش میزان صدور پروانه‌های ساختمانی طی چند سال گذشته شده است.
آخرین اخبار
ابطال ۲ هزار کارت بازرگانی اجاره ای
معاون اتاق بازرگانی ایران از ابطال دو هزار کارت بازرگانی یکبار مصرف از سوی وزارت صنعت و گمرک ایران خبر داد و گفت: کارتهای بازرگانی یکبار مصرف، تنها یک درصد از کارتهای موجود را تشکیل می‌دهند.
طرح
دکتر ربیعی :
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مراسم رونمایی از پروژه « نسخه الکترونیک » در یزد گفت : در بخش فعالیت های دولت هرچه به سمت الکترونیکی کردن فعالیت ها پیش برویم هم کارآمدی و هم شفافیت در کارها افزایش پیدا می کند.
صعودي دیگر در آپ
آخرین اطلاعات منتشره شرکت آسان پرداخت، با اعلام تعدیل های مثبت معنا داری همراه شده است.
نشانه‌های رونق در بورس تهران
بورس تهران در هفته گذشته پس از یک عرضه اولیه توانست مقداری رونق بگیرد. در این مدت شاخص کل بازده نقدی و قیمتی به تراز ۸۰ هزار و ۱۶۲ واحدی رسید.
تجارت ایران و عربستان صفر شد
رئیس سازمان توسعه تجارت از صفر شدن تجارت ایران و عربستان خبر داد و گفت: در حال حاضر هیچگونه صادراتی به مقصد این کشور نداریم و وارداتی هم از سوی عربستان صورت نمی‌گیرد.
کارت بازرگانی تعاونی‌ها هوشمند شد
رونمایی از سامانه یکپارچه کارت بازرگانی هوشمند
سامانه یکپارچه کارت بازرگانی هوشمند به منظور تسهیل مبادلات بازرگانی و تجاری شرکتهای تعاونی و اتاق‌های تعاون در تفاهم‌نامه سه جانبه میان اتاق‌های بازرگانی و تعاون و وزارت صنعت،معدن و تجارت امروز رونمایی شد.
توصیه واعظی به وزیر ارتباطات بعدی در دولت دوازدهم
وزیر ارتباطات درباره اینکه چه توصیه‌ای به وزیر بعدی در کابینه جدید برای ادامه فعالیتها در این حوزه دارد، گفت: ایشان باید تلاش کنند تا در زمینه‌ی فضای مجازی شفاف‌سازی و سالم سازی داشته و به نقش مردم در پاک‌سازی فضای مجازی تاکید داشته باشند.
بانک مرکزی مصوبه وام بافت فرسوده را ناکارآمد کر
معاون وزیر راه اعلام کرد؛
مدیرعامل شرکت عمران و بهسازی شهری گفت: بانک مرکزی مصوبه دولت در اجرای وام بافت فرسوده را با غیر تکلیفی کردن آن برای بانک ها، ناکارآمد کرد.
جزئیات شیوه اخذ مالیات از واحدهای مسکونی
یک مقام مسئول در سازمان امور مالیاتی با تاکید بر اینکه خانه‌هایی که باید مالیات ساخت بدهند، هنوز ساخته نشده‌اند گفت: از یک میلیون و ۴۰۰ هزار خانه خالی، حتی یک خانه هم این مالیات را نمی‌دهد.
برنامه افتتاح فازهای ۵، ۸، ۹ و ۱۱ پردیس اعلام شد
بنا بر اعلام شرکت عمران شهر جدید پردیس، زمان افتتاح واحدهای فاز ۵ در هفته سوم و چهارم مردادماه، فاز ۸ هفته اول مرداد تا پایان شهریورماه، فاز ۹ در هفته دوم مردادماه و فاز ۱۱ در هفته اول تا چهارم مردادماه اعلام شده است.
زوایای پنهان الحاق به WTO
استان‌های پیشتاز در جذب سرمایه خارجی
3ماموریت صنعتی در سال 96
جغرافیای تزریق پول به کوچک‌ها
رمزگشایی از تراز تجاری مثبت
غول‌های جهانی در صنعت خرده‌فروشی
شروع بهاری تجارت خارجی
نخستين ثمره برجام در صنعت خودروسازي
دو راهي واردات
سیمای آمایش توسعه صنعتی
الگوي صنعتي چين براي ايران
مانیفست اقتصادی خصوصی ها تا 1400
8 كانال جديد مديريت واردات
بازدارندگان بهره وری جهانی
تغییر تاکتیک تجاری چین یا ترامپ؟
رشد مثلث واردات
پشت صحنه شکست کوچک ها
تجربه جهاني اصلاحات در كسب وكار
اخبار مهم