پنجشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۷ - October 18 2018
سیاسی
در نشست اقتصاددانان با رئیس‌جمهور مطرح شد
تصمیم سران ۳ قوه برای تصویب «FATF»
«انتظار این نبود که دولت تمامی مسائل را حل کند، اما دولت وظیفه دارد مشکلات را به دیگر قوا هم منتقل کرده و بین نهاد‌های مختلف تفاهم ایجاد کند تا این مشکلات تا حدودی کاهش یابد. آقای روحانی اشاره به این داشت که سران سه قوه با یکدیگر نشست‌هایی دارند و روی چهار ماده FATF به اتفاق آرا تصمیم‌گیری شد که این مشکل را حل کنیم».
ناامیدی اصولگرایان از ملاقات با روحانی
صولگرایان منتظرند تا روحانی به آن‌ها فرصت دیدار بدهد. البته هنوز برخی از کان لم یکن شدن این دعوت خبر می‌دهند و برخی هم می‌گویند اصلا دعوت نشده‌اند.
آخرین اخبار
نتیجه همکاری ایران با FATF مثبت است/ FATF در مورد اینکه کدام گروه ها تروریستی هستند، تصمیم‌گیری نمی کند؛ این موضوع بر عهده سازمان ملل است
دبیر اجرایی FATF:
«دیوید لوئیس» دبیر اجرایی گروه ویژه اقدام مالی (اف.ای.تی.اف) در پاسخ به این پرسش که «آیا خروج ایران از لیست سیاه اف.ای.تی.اف کمکی به این کشور برای حفظ رابطه با کشورهای دیگر می کند» گفت: بله البته. جدای از اینکه کشورهای مختلف چه موضعی در برابر تحریم های ایران می گیرند، نتیجه همکاری ایران با اف.ای.تی.اف به هرحال مثبت است.
تهدید نمایندگان مجلس جرم کیفری است
گروه‌های خودسر با تهدید نمایندگان به دنبال چه هدفی است؟
حق هم با آقای موحد است؛ زیرا وقتی ایشان تحت تعقیب قرار نمی‌گیرند معلوم است که به این رفتارها و اقدامات خود ادامه می‌دهند. اما اگر دستگاه قضایی چندین بار با قاطعیت با این افراد برخورد کند دیگر ما شاهد چنین رفتارهایی چه در قبال نمایندگان و چه در قبال باقی مسئولان نخواهیم بود.
مجازات سختی در نظر خواهم گرفت
هشدار ترامپ به عربستان:
ترامپ پیش از این نیز در ارتباط با مساله خاشقچی گفته بود: من درباره این موضوع نگران هستم. داستانهای بدی درباره آن وجود دار دوست ندارم درباره آن بشنوم، امیدوارم به زودی(سرنوشتش) مشخص شود. در حال حاضر کسی چیزی درباره آن نمی‌داند.
اهدف ترامپ از تمسخر حاکمان سعودی چيست؟
البناء بررسی کرد
رئیس جمهور امریکا، دونالد ترامپ که خود در سازمان ملل مورد تمسخر سران و رهبران اغلب دولت‌های جهان قرار گرفت، جز حاکمان سعودی کسی را برای تمسخر و اهانت نمی‌یابد و از زمان ورود به کاخ سفید، دائما اهانت‌های خود را متوجه این حاکمان عرب می‌کند.
وکیل ایران: ادعای آمریکا در مورد عدم وجود روابط تجاری بین دو طرف صحت ندارد؛ پس از برجام روابط اقتصادی میان ایران و برخی کمپانی‌های آمریکایی برقرار شده بود
سومین جلسه بررسی شکایت ایران از آمریکا در مورد توقیف دارایی‌های بانک مرکزی
ایران در متن شکایت خود آمریکا را به نقض پیمان مودت سال ۱۹۵۵ بین دوکشور متهم کرده است.آمریکا در جلسه روز دوشنبه ایراد مقدماتی خود را به اساس این شکایت وارد کرده است.
انگلیس اجرای رأی دادگاه لاهه توسط آمریکا را پیگیری می‌کند
فرستاده ویژه لندن در امور تجاری ایران:
فرستاده ویژه دولت انگلیس در امور تجاری ایران، رأی هفته گذشته دادگاه لاهه را یک دستاورد مهم و پیروزی اخلاقی برای ایران برشمرد و با اشاره به تمایل لندن برای مستثنا شدن کالاهای ضروری از فهرست تحریم‌های آمریکا علیه ایران گفت: این مساله را با آمریکا پیگیری خواهیم کرد.
داستان چرخش ترامپ
ترامپ و مقامات دولتش مکررا اعلام می‌کنند که تحریم‌ها تاثیر ویرانگری بر اقتصاد ایران داشته و ایران هیچ گزینه‌ای جز امضای یک «توافق بهتر» با آمریکا ندارد. با این حال، ایگناشیوس معتقد است که این استراتژی در برابر ایران ممکن است نتیجه عکس دهد. او گفته به سختی می‌توان تصور کرد که مقامات بلندپایه ایران تسلیم استراتژی «مشت‌زدن/درآغوش کشیدن» ترامپ شوند.
شورایعالی اصلاح‌طلبان نماد استبداد و برخلاف دموکراسی است
منتجب‌نیا: روحانی نتوانسته مطالبات اصلاح‌طلبان را تامین کند
قائم مقام سابق حزب اعتماد ملی می‌گوید شورای عالی اصلاح‌طلبان نماد استبداد و بر خلاف دموکراسی است. او همچنین می‌گوید رییس دولت اصلاحات در حصر سوءاستفاده‌ کنندگانش قرار گرفته و نتوانسته از آن خارج شود.
خاطرات دولت‌آ‌بادی از دوران زندان: طالقانی تنها بود
روايت اتهام 39ساله
انتخابات پارلمان در پنج سناریو
سرنوشت جسد رضاخان به روايت تاريخ
اندیشمند مسیحی: قرآن یک راهنما برای همه انسان هاست
اندیشمند مسیحی: قرآن یک راهنما برای همه انسان هاست
«ایجاد یاس فرسایشی»
ناگفته هایي از مذاکرات محرمانه بر سر ماجرای «لانه جاسوسی»
آخرین جزئیات از وضعیت امام موسی صدر
پیام رهبر انقلاب به حجاج بیت الله الحرام
پوتين هیچ قولی نداد
زوایای پنهان الحاق به WTO
صف‌آرایی روحانیون اصولگرا در برابر روحانی
روحانی بیشتر از هر کاندیدای رأی‌سازی به کار آینده ایران می‌آید
زمین نداده ام تا مدرک دکتری بگیرم/ کاندیداها به جای وعده برنامه ارائه کنند
منتظر مناظره سوم باشيد
مکرون چطور مسیر ریاست را طی کرد؟
پيروز مناظره دوم چه كسي بود؟
هرگز نمی‌گویم به چه کسی رأی بدهید یا ندهید
9 ادعای قالیباف علیه روحانی که نادرست از آب درآمد!
اخبار مهم