پنجشنبه ۰۳ اسفند ۱۳۹۶ - February 22 2018
سیاسی
ناصر ایمانی
روحاني مي داند با چالشي شدن فضاي كشور چيزي عايد ما نمي شود
ناصر ایمانی، فعال سیاسی اصولگرا معتقد است: در حال حاضر حسن روحانی بیشتر در معرض انتقاد از سوی جناح نزدیک به دولت است تا منتقدان خود. یعنی جای منتقدان و طرفداران عوض شده است و بیشتر از اینکه جناح منتقد به ایشان ایراد بگیرند؛ طرفداران دولت این کار را می‌کنند.
ظریف در گفت‌وگو با پی‌بی‌اس؛
بی‌ثباتی در عربستان، تهدیدی علیه ايران/ هرگز به عربستان سعودی از پشت خنجر نمی‌زنیم / الجیبر نماینده سعودی است نه جامعه بین‌الملل
وزیر امور خارجه کشورمان در گفت‌وگو با یک شبکه آمریکایی، انقلاب اسلامی ایران را درخواست مردم برای شان و منزلت‌شان توصیف کرد و گفت: مردم ایران پیش از انقلاب احترامی که استحقاقش را داشتند دریافت نمی‌کردند.
آخرین اخبار
آیا امکان گفت‌وگو میان ایران و عربستان وجود دارد؟
کارشناسان بررسی کردند
در یک حالت ممکن است روابط ایران و عربستان در شرایط کنونی بهبود یابد و آن اینکه ایران از تمام امتیازاتش در منطقه دست بکشد و نیرو‌های نظامی ایران به پشت مرز‌های ایران باز گردند، که بسیار دور از ذهن است. در شرایط کنونی روزنه‌ای برای گفت و گو وجود ندارد.
رفراندوم؛ آری یا خیر؟
فعالان سیاسی بررسی کردند
بعد از سخنرانی رئیس جمهور در مراسم ۲۲ بهمن امسال، یکی از موضوعاتی که بسیار مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفت، پیشنهاد برگزاری رفراندوم از زبان او بود. موضوعی که وی برای برون رفت از بن‌بست‌های مختلف مطرح کرده بود.
رئیس‌جمهور کره‌جنوبی و خواهر کیم جون اونگ به کنسرت رفتند
رئیس‌جمهوری کره‌جنوبی در کنار خواهر قدرتمند رهبر کره‌شمالی در سئول به تماشای کنسرت موزیسین‌هایی از پیونگ‌یانگ نشستند. همزمان معترضان محافظه‌کار پرچم کره‌شمالی را مقابل این محل به آتش کشیدند.
چرا سفر بروجردی به اروپا مهم بود؟
اهمیت واقعی سفر بروجردی به بروکسل در دو چیز است: نخست، این سفر در مقیاس و چشم‌انداز، بلندپروازترین سابقه تعامل مستقیم اروپایی‌ها با یک نماینده از جریان اصولگرای محافظه‌کار ایران را ایجاد کرد. دوم، زمان جلسه، به لحاظ گفت‌وگو‌های درونی اروپایی، بسیار مفید بود.
انقلاب با وجود اختلاس و ربا با خطر مواجه می‌شود
آیت‌الله جوادی آملی:
آیت‌الله جوادی آملی با بیان اینکه مادامی که مردم متدین در صحنه نباشند شکست قطعی است و تا مردم با ما نباشند پیشرفتی حاصل نخواهد شد،‌ تاکید کرد: ممکن است انقلاب نیز با وجود اختلاس، حقوق‌های نجومی و ربا با خطر مواجه شود. این خطر وجود دارد.
هدف یاران احمدی‌نژاد چیست؟
درخواست مجوزتجمع برای مصادره اعتراض هاست
محمد صادق جوادی حصار درباره درخواست احمدی نژادی های برای برگزاری تجمع گفت: «اگر این فرضیه را بپذیریم که احمدی نژادی‌ها اعتراضات ماه گذشته را کلید زدند، اما کنترل آن از دست‌شان خارج شد، اکنون در پی این هستند که اعتراضات خود را به مدیریت شده به دولت نشان دهند. آن‌ها از سوی دیگر می‌خواهند بر موج اعتراضات سوار شوند و آن را به نفع خود مصادره کنند.»
افزایش بودجه حوزه خروجی ندارد
عضو مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه قم بررسی کرد
عضو مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه قم گفت:« بودجه‌ای که برخی آقایون مشغول خواندن روضه‌اش هستند و می‌خواهند دولت را مجبور کنند برای حوزه افزایش پیدا کند، خروجی چندانی ندارد. تا مشکل مردم و فقر حل فصل نشود این قبیل فعالیت‌های فرهنگی جواب نمی‌دهد و یکی از دلایل اعتراض‌های اخیر هم این بود که چرا پول دولت باید خرج حوزه و روحانیت و و بک گروه خاص در کشور شود.»
حجاریان آدرس غلط می‌دهد!
واکنش دو فعال سیاسی اصلاح طلب و اصولگرا به یادداشت اخیر تئوریسین اصلاحات
دو فعال سیاسی در ارتباط با تحلیل اخیر تئوریسین اصلاحات می گویند حجاریان آدرس غلط داده است.
اگر دولت اصلاحات هر ‌۹‌روز یک بحران داشت؛ دولت روحانی هر ‌۹‌ساعت یک بحران دارد
بهزاد نبوی
لب‌هایش خنده را همراه دارد اما چشمانش جدی است؛ دست را زیر چانه می‌گذارد و می‌گوید «در زندان، ضد همه انقلاب‌ها شدم». مردی که روبه‌رویمان نشسته، در کارنامه‌اش سال‌های طولانی از مبارزات انقلابی را دارد. حالا اما تنها یک تاکید دارد و آن هم «اصلاحات» است.
سازنده کشتی مطلا می توانست پول خود را صرف عیاشی کند اما صرف قرآن کرده/ اگر فقرا فقیر هستند، به خاطر آن است که برخی گردن کلفت‌ها زکات نمی‌پردازند
عضو جامعه مدرسین و دبیرکل مجمع تقریب مذاهب
دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی هر کار فرهنگی یا هنری را که سبب ترویج دین شود و دشمن را به خشم آورد، مصداق بارز تعظیم شعائر الهی دانست.
«ایجاد یاس فرسایشی»
ناگفته هایي از مذاکرات محرمانه بر سر ماجرای «لانه جاسوسی»
آخرین جزئیات از وضعیت امام موسی صدر
پیام رهبر انقلاب به حجاج بیت الله الحرام
پوتين هیچ قولی نداد
زوایای پنهان الحاق به WTO
صف‌آرایی روحانیون اصولگرا در برابر روحانی
روحانی بیشتر از هر کاندیدای رأی‌سازی به کار آینده ایران می‌آید
زمین نداده ام تا مدرک دکتری بگیرم/ کاندیداها به جای وعده برنامه ارائه کنند
منتظر مناظره سوم باشيد
مکرون چطور مسیر ریاست را طی کرد؟
پيروز مناظره دوم چه كسي بود؟
هرگز نمی‌گویم به چه کسی رأی بدهید یا ندهید
9 ادعای قالیباف علیه روحانی که نادرست از آب درآمد!
"مناظره اول" چه چیزهایی را مشخص کرد؟
برداشت متفاوت رسانه‌ها از «مناظره»
شش نکته مهم درباره «مناظره اول»
«رئیسی» تغییر می‌کند؟
اختلاف در جبهه اصولگرایان
روایت یک قرابت، داستان یک رقابت/ جدال احمدی نژاد و جلیلی بر سر محود 84
اخبار مهم