شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲ - December 02 2023
کد خبر: 65845
تاریخ انتشار: 23 ارديبهشت 1400 14:07
دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی گفت: این که گفته می‌شود احمدی نژاد اطلاعات ویژه‌ای دارد، من معتقدم نظام ما از این مراحل عبور کرده است. دیگر چی هست؟ فراتر از قتل‌های زنجیره‌ای و سایر مسایل چه داریم؟
کرباسچی گفت: اگر در انتخابات برای کسانی که محدودیت ایجاد کرده اند، مانند اقای خاتمی یا کسانی که در حصر هستند، فضای حضور و آزادی بدهیم، دیگر فکر نمی‌کنم از آقای احمدی نژاد استقبال شود یا او جلوه کند. معتقدم به همه آزادی دهیم و نظام قوی‌تر از آن است که با این تجمعات مشکلی پیش بیاید آنوقت دیگر این چنین آقای احمدی نژاد جلوه‌ای ندارد.

به گزارش خبرآنلاین، غلامحسین کرباسچی دبیرکل حزب کارگزاران درباره اقدامات اخیر احمدی نژاد گفت: ویژگی‌های شخصی احمدی نژاد را از نزدیک نمی‌شناسم و نمی‌توانم قضاوت کنم. اگر انتخابات شفاف برگزار شود و ضوابط برای همه یکسان باشد دچار این محذورات نمی‌شویم. درباره انتخابات سیاست نظام درست است و می‌پسندم که کسی اگر در جمهوری اسلامی دو دور رئیس جمهور شد و رای گرفت، دیگر گفته شود نمی‌تواند بیاید. این را شاید قانون یا شورای نگهبان باید بگوید. اگر کاری می‌خواسته در دو دور کرده است.

وی گفت: این را قبلا درباره مرحوم هاشمی و آقای خاتمی داشتیم. نظر نظام این است که برای دور سوم برای کسی که دو دور رئیس جمهور بوده، نیابد. بعد هم نوبت به دیگران برسد و گردش نخبگانی شود. این باید شفاف برای همه اعلام شود تا دچار محذورات نشوند.

دبیرکل حزب کارگزاران گفت: این که گفته می‌شود احمدی نژاد رای دارد، یک وقتی آدم احساس می‌کند و شاید اینطوری نباشد، ولی فکر می‌کنم انگار مجموعه‌ای می‌خواهند اپوزیسیون گلخانه‌ای درست کنند. به او مجوز می‌دهند تا حرف‌هایی بزند و میدان می‌دهند. کسانی دیگری را درباره کمتر از این‌ها نمی‌گذارند. اگر برای همه یکسان باشد معتقد نیستم چنین سبد رایی در جامعه وجود دارد. او مدتی مدیریت کردند و کار‌های مثبتی را هم برای عده‌ای کردند که شاید به صورت ظاهری برای عده‌ای خوب بوده است. خداوند شهید رجایی را رحمت کند که طرح شهید رجایی را در برخی روستا‌ها برای پیرمرد‌ها برد.

کرباسچی گفت:‌ واقعیت این است که اگر میدانی و مصونیتی که به او داده می‌شود، فرضا به همین آقای زیباکلام بدهند و بگویند بروید در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کنید. خیلی از حرف‌هایی که آقای زیباکلام می‌زند و می‌ترسد از دهان آقای احمدی نژاد بیرون می‌آید و کسی کاری با او ندارد. به نظر می‌رسد این اپوزیسیون گلخانه‌ای است که می‌شود درست کرد که دیگران رنگ ببازند و خیلی اپوزیسیون یاغی در جامعه رنگی نداشته باشد.

کرباسچی گفت:‌ این که گفته می‌شود احمدی نژاد اطلاعات ویژه‌ای دارد، من معتقدم نظام ما از این مراحل عبور کرده است. دیگر چی هست؟ فراتر از قتل‌های زنجیره‌ای و سایر مسایل چه داریم؟ نظام از آن‌ها عبور کرده است. در مردم روحیه‌ای وجود دارد که از آدم‌هایی که خود را قلدر نشان می‌دهند و سینه سپر می‌کنند خوششان می‌آید. این در قالب چپ یا راست، اصولگرا یا اصلاح طلب باشد مردم دوست دارند.

وی گفت: اگر در انتخابات برای کسانی که محدودیت ایجاد کرده اند، مانند اقای خاتمی یا کسانی که در حصر هستند، فضای حضور و آزادی بدهیم، دیگر فکر نمی‌کنم از آقای احمدی نژاد استقبال شود یا او جلوه کند. معتقدم به همه آزادی دهیم و نظام قوی‌تر از آن است که با این تجمعات مشکلی پیش بیاید آنوقت دیگر این چنین آقای احمدی نژاد جلوه‌ای ندارد.

دبیرکل حزب سازندگی گفت:‌ مسئله روشن است و پیچیده نیست. آقای احمدی نژاد در بی پروا حرف زدن و دروغ و راست حرف زدن و خلاف واقع گفتن، جاذبه عمومی دارد. عده‌ای را جذب می‌کند.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
مهمترین اخبار - صفحه خبر