چهارشنبه ۰۸ بهمن ۱۳۹۹ - January 27 2021
کد خبر: 59738
تاریخ انتشار: 18 آذر 1399 00:07
در پی انتشار قسمت اخیر برنامه شام ایرانی و اعتراض کاربران، نهاد نظارتی، ساترا این قسمت برنامه را از رسانه های رسمی کشور حذف کرد.
به گزارش راه امروز: در پی انتشار قسمت اخیر برنامه شام ایرانی و اعتراض کاربران، نهاد نظارتی، ساترا این قسمت برنامه را از رسانه های رسمی کشور حذف کرد.

در قسمت اخیر مجموعه «شام ایرانی» که به کارگردانی سعید ابوطالب تولید شده، بهاره رهنما که میزبان مریم امیرجلالی، فلور نظری و شهرزاد کمال زاده است، در دیالوگی عنوان کرد که «ماشالله دخترای امروزی سر و وضع شان نیکول کیدمنه و طرز فکرشون لر». این سخن خانم بازیگر به سرعت با واکنش های بسیاری در شبکه‌های اجتماعی همراه شد.


در نهایت هم بهاره رهنما در اینستاگرام خود اعلام کرد که قصد توهین به هیچ قومی را نداشته و در این باره گفت: در شام ایرانی من به قدمت فیلم «دختر لر» اولین فیلم ایرانی ناطق در قیاس با فیلم های بازیگران امروزی اشاره کردم آن‌هم در بخش نمایشی کار و در نقش یک خواهر شوهر عصبی! و اگر اسم این قدیمی ترین فیلم ایرانی هر چیزی بود ملاک من همان اسم بود و خداوند را شاهد می‌گیرم که هیچ اشاره ای به قومیت نداشتم شما عزیزان هم اگر عجول نبودید و شام ایرانی ما را تا قسمت آخر می‌دیدید متوجه می‌شدید که من اصلا به بهانه حمایت از یک بانوی لر که قربانی سوختگی در یک نزاع فامیلی شده بود در این برنامه شرکت کردم!

اما این توضیحات کافی و قانع کننده نبود و در نهایت ساترا (سازمان تنظیم مقرارت رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر) در اطلاعیه ای اعلام کرد: «پیرو انتشار قسمت جدید سریال «شام ایرانی» در رسانه‌های صوت و تصویر که در آن به یکی از اقوام اصیل ایرانی توهین شده بود، ساترا به محض دریافت گزارش مردمی از سوی کاربران نسبت به بررسی مورد مذکور اقدام کرد.با بررسی صورت‌گرفته، مشخص شد مورد ذکرشده در تضاد آشکار با فصل «احترام به فرهنگ و اقوام کشور» در ضوابط محتوایی است به همین جهت با دستور ساترا، این بخش از همه رسانه‌های رسمی منتشرکننده حذف شد.»
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: