يکشنبه ۰۹ آذر ۱۳۹۹ - November 29 2020
کد خبر: 58953
تاریخ انتشار: 29 آبان 1399 00:27
گمرک ایران از ابلاغ لیست 802 قلم ماشین‌آلات و تجهیزات صنعتی که با ارز متقاضی و بدون کد رهگیری قابلیت ترخیص دارند به گمرکات سراسر کشور خبر داد.
به گزارش راه امروز: گمرک ایران از ابلاغ لیست 802 قلم ماشین‌آلات و تجهیزات صنعتی که با ارز متقاضی و بدون کد رهگیری قابلیت ترخیص دارند به گمرکات سراسر کشور خبر داد.  
بر این اساس، پس از مصوبات اخیر ستاد هماهنگی اقتصادی دولت پیرامون ترخیص کالاهای دپو شده در گمرکات کشور، پیگیری‌ و جلسات مختلف پیرامون مصوبات مذکور و اخیرا نیز بازدید وزیر صمت از روند ترخیص کالاها از گمرکات کشور در بندرعباس، وزارت صمت لیست کالاهایی که با شرایط جدید امکان ترخیص آنها از گمرکات سراسر کشور وجود دارد را به گمرک ایران ابلاغ کرد.
 متعاقب ابلاغیه وزارت صنعت، گمرک ایران نیز لیست 802 قلم ماشین‌آلات و تجهیزات صنعتی که با ارز متقاضی و بدون کد رهگیری قابلیت ترخیص دارند را به گمرکات سراسر کشور ابلاغ کرد. 
مصوبات اخیر ستاد هماهنگی اقتصادی دولت و ترخیص تجهیزات و ماشین‌آلات صنعتی با ارز متقاضی از اهمیت زیادی برخوردار بود زیرا هم بر تولید و هم بر اشتغال کشور تاثیرگذار است. در گام اول گمرک ایران لیست 3036 قلم کالا از گروه‌های کالایی 22، 23 و 24 را برای ترخیص به گمرکات سراسر کشور ابلاغ نمود. 
در قدم بعدی و با هماهنگی وزارت جهاد کشاورزی، لیستی حدود 300 قلم کالا از گروه‌های کالایی 24 و 25 که قابلیت ترخیص با ارز متقاضی را دارند به همکاران خود در سراسر کشور ابلاغ کرد. 

مهرداد جمال ارونقی معاون فنی گمرک ایران در این باره گفته است، در سومین مرحله نیز لیست 802 قلم ماشین‌آلات و تجهیزات صنعتی که بدون کد رهگیری قابلیت ترخیص دارند به گمرکات سراسر کشور ابلاغ شد.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: