يکشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۹ - November 01 2020
کد خبر: 57389
تاریخ انتشار: 23 مهر 1399 17:03
دستگاههای امنیتی عراق امروز (چهارشنبه) از دستگیری دو سرکرده ارشد گروه تروریستی «داعش» در استان‌های «کرکوک» و «صلاح الدین» این کشور خبر دادند.
به گزارش راه امروز به نقل از ایرنا، واحد اطلاعات وزارت کشور عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد که ماموران این واحد در عملیات مشترک خود با مدیریت امنیت استان کرکوک موفق به دستگیری یک سرکرده گروه داعش در به اصطلاح «ولایت نینوای» این گروه تروریستی شدند.

این بیانیه افزود: دستگیری این تروریست بعد از تشکیل یک تیم ویژه و بیش از یک ماه پیگیری صورت گرفت و او در جریان تحقیقات اولیه به عضویت در گروه تروریستی داعش و شرکت در چندین عملیات تروریستی، آدم‌ربایی و قتل غیرنظامیان اعتراف کرد.

در همین حال، سرتیپ «یحیی رسول» سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق نیز با تایید دستگیری این تروریست در استان کرکوک، از دستگیری همزمان یک تروریست دیگر داعش در استان صلاح الدین خبر داد.

با وجود عملیات مختلف که نیروهای امنیتی عراق در این مناطق برای پاکسازی از وجود تروریستهای داعش انجام می‌دهند، همچنان عناصر و هسته‌های پراکنده این گروه تروریستی در استان‌های «دیاله، کرکوک، نینوا، صلاح الدین و الانبار» فعال هستند.

عراق در سال 2017 پس از سه سال نبرد، پیروزی بر گروه تروریستی داعش را در این کشور اعلام کرد.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: