سه‌شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ - March 02 2021
کد خبر: 55738
تاریخ انتشار: 23 شهريور 1399 18:39
روح الله زمانی بهترین بازیگر نوظهور جشنواره فیلم ونیز گفت: من از دل بچه های کار بیرون آمدم و امیدوارم روزی در هیچ جای جهان هیچ کودک کاری وجود نداشته باشد و تمام امکانات پیش روی آنها باشد.
جایزه بهترین بازیگر جوان ونیز به روح‌الله زمانی برای بازی در فیلم خورشید رسید، وی به دلیل ابتلا به کرونا نتوانسته بود عوامل خورشید را در ونیز همراهی کند.

به گزارش راه امروز به نقل از فرارو، زمانی در پیامی ویدئویی برای ونیز ۲۰۲۰ گفته است: امیدوارم روزی در جهان هیچ کودک کاری وجود نداشته باشد. روح الله زمانی بازیگر فیلم خورشید ساخته مجید مجیدی موفق به کسب جایزه مارچلو ماسترویانی ویژه بهترین بازیگر نوظهور جشنواره ونیز شد.

کیت بلانشت رئیس هیات داوران بخش رقابتی جشنواره ونیز، اولین جایزه این بخش را به سینمای ایران اختصاص داد و روح الله زمانی که به دلیل ابتلا به کرونا نتوانسته بود در جشنواره حاضر شود توانست جایزه ارزشمند بهترین بازیگر نوظهور این رویداد سینمایی را کسب کند.

روح الله زمانی در پیام ویدئویی که برای جشنواره ونیز ارسال کرده بود: از آلبرتو بارابر مدیر جشنواره ونیز و کیت بلانشت رئیس هیات داروان و همچنین آقای مجیدی تشکر ویژه می کنم که مسیر زندگی من را به طور کلی تغییر داد. من از دل بچه های کار بیرون آمدم و امیدوارم روزی در هیچ جای جهان هیچ کودک کاری وجود نداشته باشد و تمام امکانات پیش روی آنها باشد.

مجید مجیدی که برای دریافت جایزه به روی صحنه رفت نیز در صحبتهای کوتاهی از مدیران جشنواره ونیز تشکر کرد که در چنین شرایط سخت کرونایی جشنواره را برگزار کردند و جان دوباره ای به سینما دادند.

شمیلا شیرزاد دیگر بازیگر نوجوان فیلم خورشید که به همراه آقای مجیدی مجیدی به نمایندگی از روح الله زمانی برای دریافت جایزه به روی صحنه اختتامیه جشنواره ونیز رفت هم گفت: من و امثال روح الله تمام زندگی امان را در خیابان دست فروشی کرده ایم. من تا یک سال پیش در مترو و خیابان دست فروشی می کردم. از آقای مجیدی و سینما تشکر می کنم که رویاهایمان را به ما بازگرداند.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
مهمترین اخبار - صفحه خبر