شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - August 15 2020
کد خبر: 53897
تاریخ انتشار: 07 مرداد 1399 21:47
بهرامی، مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران:

هیچ محدودیتی برای حمایت از صادرکنندگان نداریم

مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران با بیان اینکه هیچ محدودیتی برای حمایت از صادرکنندگان نداریم، گفت: ۸۰ درصد مشتریان این صندوق، شرکت‌های کوچک و متوسط هستند.
افروز بهرامی، مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران گفت: صندوق به لحاظ حجم و میزان صادرات هیچ محدودیتی برای ارائه بیمه نامه یا ضمانت‌نامه صادراتی ندارد اتفاقا ما به دنبال این هستیم که از بنگاه‌های کوچک حمایت بیشتری کنیم چرا که در حال حاضر عمده مشتری‌های ما از لحاظ ارزش پرتفوی، صادرکنندگان فرآورده‌های نفتی و پتروشیمی هستند به طوری که اگر بخواهیم از لحاظ تعدادی محاسبه کنیم حدود ۸۰ درصد مشتریان ما شرکت‌های متوسط و کوچک هستند. پرتفوی ما تابعی از ترکیب صادرات کشور است.

وی افزود: اگر بخواهیم صادرات کشور را به لحاظ ارزشی بررسی کنیم بیشتر صادرات ما مواد معدنی و پتروشیمی است. با این حال صندوق هیچ محدودیتی برای  حمایت از صادرکنندگان ندارد. ما از هر صادرکننده‌ای با هر حجم و میزان صادراتی حمایت می کنیم. درست مثل یک بیمه‌گذار که هم خودروی پراید و هم خودروی بنز را بیمه می کند اما برای این‌که بنگاه‌های کوچک بیشتر بتوانند از بیمه‌ها و ضمانت‌ها و خدمات صندوق استفاده کنند ما سقف اعتباری بنگاه‌های کوچک را افزایش داده‌ایم./ جام جم
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: