جمعه ۰۳ بهمن ۱۳۹۹ - January 22 2021
کد خبر: 53895
تاریخ انتشار: 07 مرداد 1399 21:39
سخنگوی ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا در بحرین در بیانیه‌ای ایمیلی اعلام کرد: مانور ایران تاثیری بر عملیات‌ها در این نواحی نداشته و بر جریان آزاد تجارت در تنگه هرمز و آب‌های اطراف اختلالی ایجاد نکرده است.
نیروی دریایی آمریکا مرحله نهایی رزمایش دریایی و موشکی پیامبر اعظم (ص) در خلیج فارس را "«غیر مسئولانه» خواند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، سخنگوی نیروی دریایی آمریکا در واکنش به رزمایش دریایی و موشکی پیامبر اعظم (ص) گفت: رزمایش دریایی ایران در خلیج فارس غیر مسئولانه است.

همچنین ربکا رباریچ، سخنگوی ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا در بحرین در بیانیه‌ای ایمیلی اعلام کرد: مانور ایران تاثیری بر عملیات‌ها در این نواحی نداشته و بر جریان آزاد تجارت در تنگه هرمز و آب‌های اطراف اختلالی ایجاد نکرده است.

مرحله نهایی رزمایش بزرگ و مشترک پیامبر اعظم (ص) ۱۴ با مشارکت نیروی دریایی و نیروی هوا فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با رمز مقدس «یا علی بن ابی طالب (ع)» از صبح امروز (سه شنبه) در منطقه عمومی استان هرمزگان، غرب تنگه هرمز و خلیج فارس تا عمق کشور، در عرصه‌های زمین، هوا، دریا و فضا آغاز شد.

در مرحله نهایی این رزمایش یگان‌های موشکی، شناوری و پهپادی نیروی دریایی سپاه و یگان‌های موشکی، پهپاد و راداری نیروی هوافضای سپاه به اجرای عملیات و سناریو‌های رزمایش می‌پردازند.

در این رزمایش برای نخستین بار عملیات رصد منطقه رزمایش با استفاده از تصاویر ارسالی از ماهواره نور صورت می‌پذیرد.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: