جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ - August 07 2020
کد خبر: 52676
تاریخ انتشار: 30 ارديبهشت 1399 00:46
معاون فنی گمرک ایران گفت: از تعداد ۵۱۰۸ دستگاه خودروی دپو شده، تعداد ۱۳۷۹ دستگاه خودروی سواری ترخیص شدند و ۳هزار و ۷۲۹ خودروی همچنان در گمرکات مانده اند.
معاون فنی و امور گمرکی گمرک ایران همزمان با آخرین روز از ترخیص خودروهای دپو شده در گمرکات و اتمام مهلت ترخیص این خودروها، آخرین وضعیت ترخیص این خودروها را از گمرکات کشور اعلام کرد. به گزارش گمرک ایران، مهرداد جمال ارونقی گفت: طبق آمار قبلی ارایه شده از ۱۲ هزار ۲۶۱ دستگاه خودروی سواری وارد شده به گمرکات کشور، تعداد ۷ هزار و ۱۵۳ دستگاه خودرو به استناد مصوبه ۹۷/۱۰/۱۶ هیات وزیران و اصلاحیه‌های بعدی آن ترخیص و نزدیک به ۵ هزار و ۱۰۸ دستگاه خودروی سواری در گمرکات کشور دپو شده بود که آخرین وضعیت این خودروهای دپو شده پس از صدور مصوبه اخیر هیات وزیران و در آخرین روز مهلت مصوبه مذکور به شرح ذیل است: 1. از تعداد هزار و ۴۸ دستگاه خودروی سواری پروانه شده و ترخیص نشده تا تصویب و ابلاغ مصوبه اخیر، همچنان نسبت به ترخیص ۱۰۰۰ دستگاه خودرو اقدام و ۴۸ دستگاه از این خودروها به دلیل وجود پرونده و سایر مشکلات، تاکنون موفق به خروج از گمرک نشده‌اند.

۲. از تعداد ۳۴۰ دستگاه خودروی سواری اظهار شده لیکن پروانه نشده تا پایان مصوبه قبلی (۹۷/۱۰/۱۶)، نزدیک به ۲۳۰ دستگاه خودرو ترخیص گردیده است.3. از تعداد ۲۲۷ دستگاه خودروی موجود در گمرک خرمشهر (منطقه آزاد اروند) که با توجه به آمار قبلی، ۷۳ دستگاه سفارش امریکا و ۱۵۴ دستگاه بالای ۲۵۰۰ سی سی بوده‌اند، نسبت به ترخیص ۱۴۴ دستگاه خودرو جهت تردد در منطقه  مزبور و با رعایت مقررات مربوطه اقدام شده و خودروی دیگری ترخیص نشده است. 4.درخصوص خودروهای موجود در گمرکات قبل از تاریخ ۹۳/۶/۲۳ به تعداد ۱۰۴ دستگاه، صرفاً ۲ دستگاه ترخیص و در خصوص مابقی، صاحبان کالا جهت انجام تشریفات گمرکی، تاکنون به گمرک مراجعه نکرده‌اند. 5. از تعداد ۲ هزار و ۲۸۹ دستگاه خودروی مطرح رسیدگی در مرجع قضایی، با توجه به صدور رأی برای ترخیص ۶۶۸ دستگاه خودروی سواری (در سال ۱۳۹۸)، صاحب کالا جهت انجام تشریفات گمرکی خودروهای موصوف، نسبت به اظهار ۳۵۸ دستگاه خودرو به گمرک اجرایی مربوطه اقدام که تشریفات گمرکی مربوطه درحال انجام بوده لیکن صرفاً ۳ دستگاه خودرو تاکنون ترخیص شده است. 6. از هزار و ۱۰۰ دستگاه خودروی فاقد ثبت سفارش یا ثبت سفارش ابطال شده نیز امکان اظهار به گمرکات اجرایی مقدور نبوده و لذا اظهاری صورت نپذیرفته است. در مجموع از تعداد ۵۱۰۸ دستگاه خودروی دپو شده، تعداد ۱۳۷۹ دستگاه خودروی سواری ترخیص شدند. 
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: