پنجشنبه ۱۴ فروردين ۱۳۹۹ - April 02 2020
کد خبر: 51853
تاریخ انتشار: 05 فروردين 1399 13:18
اولین جلسه مجازی مجلس در تاریخ سه شنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ برگزار شد.
به گزارش راه امروز: نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به برگزاری جلسه مجازی مجلس از اعتراض نمایندگان نسبت به عدم تعطیلی نیمه اول فروردین خبر داد.

طیبه سیاوشی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: دومین جلسه مجازی مجلس صبح امروز (سه‌شنبه ۵ فروردین) با وجود حضور حدود ۸۰ نفر از نمایندگان برگزار شد و در این جلسه نحوه برگزاری جلسات علنی مجلس مورد بررسی قرار گرفت؛ یک پیشنهاد این بود که نمایندگان در صحن علنی به صورت پراکنده و حتی در جایگاه تماشاچیان بنشینند. به هر حال در دنیا تجمع بیش از ۱۵۰ نفر ممنوع است در حالیکه ما حدود ۲۹۰ نفر هستیم. همچنین آقای نعمتی نیز پیشنهاد داد که جلسه مجلس در سالن اجلاس سران برگزار شود.

وی با بیان اینکه «براساس رای‌گیری انجام شده قرار است فعلاً صحن مجازی ادامه یابد»، افزود: موضوع دیگر درباره مباحث اقتصادی و شرایط اقتصادی زمان کرونا بود و همچنین نمایندگان اعتراضاتی را در مورد این داشتند که باید خود قرنطینگی رعایت می‌شد و حداقل نیمه اول فروردین به طور کامل تعطیل اعلام شد. همه معترض بودند که چرا دولت این کار را انجام نداد؟

سیاوشی اضافه کرد: در این جلسه موضوع جهش تولید نیز مطرح شد که چطور درباره آن تصمیم‌گیری شود. من هم در تذکری اعتراض کردم که نامه‌ای که ما درباره خودقرنطینگی زدیم و خواستیم اختیار بیشتر به استانها داده شود چرا در صدا و سیما منعکس نشده و رئیس جمهور به آن ترتیب اثر نداده است.

به گفته این نماینده مجلس، دومین جلسه مجازی مجلس از ساعت ٩و ۴۵ دقیقه تا ١١ و نیم ادامه داشته است.

2 بار رای‌گیری آزمایشی توسط نمایندگان

احمد امیرآبادی‌فراهانی عضو هیئت رئیسه مجلس در گفت‌وگو با  فارس با اشاره به برگزاری دومین نشست مجلس شورای اسلامی به صورت دیجیتالی دوسویه گفت: این دومین نشست برای انجام تست امکانات فنی جلسات دیجیتالی بود که با حضور بیش از ۱۰۰ نفر از نمایندگان و به ریاست لاریجانی برگزار شد.

وی ادامه داد: برخی از اعضای هیئت رئیسه در جایگاه و در صحن علنی حضور داشتیم و دیگر نمایندگان به صورت آنلاین در جلسه مشارکت داشتند.

نماینده مردم قم در مجلس تصریح کرد: ۵ نفر از نمایندگان با عنوان شعار سال یعنی جهش تولید و ۵ نفر دیگر از وکلای ملت با عنوان وضعیت کشور در شرایط کرونا نطق خود را انجام دادند.

عضو هیئت رئیسه مجلس تاکید کرد: همچنین در این جلسه دیجیتالی دوسویه قرار شد، مرکز پژوهش‌های مجلس و کمیسیون اصل ۴۴ با دریافت پیشنهادات نمایندگان درباره نحوه اجرا و تحقق شعار سال و بررسی آن، گزارشی را به صحن علنی ارائه کنند‌.

امیرآبادی‌فراهانی اظهار کرد: در این جلسه ۲ بار درباره مسایل کلی به صورت آزمایشی رای‌گیری توسط نمایندگان انجام شد که موفقیت‌آمیز بود.

او بیان داشت: بعداز این جلسه آزمایشی، اعضای هیت رئیسه مجلس برای بررسی موضوع تشکیل جلسات رسمی مجلس به صورت مجازی تشکیل جلسه دادند.

اولین جلسه مجازی مجلس در تاریخ سه شنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ برگزار شد. 


برچسب ها: مجلس ، قرنطینه
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
بازدید از صفحه اول
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: