پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ - August 13 2020
کد خبر: 51318
تاریخ انتشار: 10 اسفند 1398 18:46
رئیس اتاق ایران در نامه اي از معاون اول رئیس‌جمهور درخواست كرد

واردات اقلام پزشکی براي مهار «کرونا» آزاد شود

غلامحسین شافعی، رئیس اتاق ایران با ارسال نامه‌ای به اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهور، از او خواست زمینه تأمین و توزیع سریع ابزارهای مبارزه، تشخیص و مراقبت مبتلایان به ویروس کرونا از طریق واردات را فراهم آورد.
به گزارش راه امروز، غلامحسین شافعی، رئیس اتاق ایران با ارسال نامه‌ای به معاون اول رئیس‌جمهور، مدنظر قرار گرفتن سیاست‌های تشویقی به‌منظور تأمین ابزارهای مبارزه، تشخیص و مراقبت از مبتلایان به کرونا از طریق واردات را خواستار شد. اجازه واردات بدون انتقال ارز برای مدت محدود از جمله سیاست‌هایی است که شافعی در این زمینه ارائه داده است.

شافعی در این نامه، پیشنهاد کرده است برای سرعت بخشیدن به تهیه این ابزارها، برای مدتی محدود، واردات آنها با سیاست‌های تشویقی، از جمله اجازه واردات بدون انتقال ارز مدنظر قرار بگیرد.

او با تأکید بر لزوم تأمین سریع نیازهای پزشکی مرتبط با کرونا اعلام کرده است: تشکل‌های اتاق ایران آمادگی دارند در چنین شرایطی تمام امکانات خود را برای رفع نیاز هم‌میهنان به‌کارگیرند و به هر نحوی که مصلحت باشد، اقدامات موردنیاز را انجام دهند.

از سوي ديگر، رئیس اتاق ایران دستور تشکیل ستاد مرکزی مبارزه با کرونا در این اتاق را صادر کرد تا این ستاد بر اساس مسئولیت اجتماعی، مسئولیت همکاری با سازمان‌های مسئول در این زمینه و کمک به هم‌وطنان را بر عهده بگیرد.

غلامحسین شافعی رئیس اتاق ایران طی نامه‌ای به دبیرکل این اتاق، دستور تشکیل ستاد مرکزی مبارزه با کرونا در اتاق ایران را صادر کرد و خوستار برگزاری جلسات روزانه میان اعضای این ستاد شد تا بر اساس مسئولیت اجتماعی به سازمان‌های مسئول و هم‌وطنان یاری رسانده شود.

متن نامه رئیس اتاق ایران خطاب به محمدرضا رمضانی دبیر کل اتاق ایران به این شرح است:

با توجه به شیوع ویروس کرونا، اتاق ایران بنابه رسالت و مسئولیت اجتماعی خویش لازم است تمام توان خود را برای همکاری با سازمان‌های مسئول و کمک به هم‌وطنان عزیز و اتاق‌های سراسر کشور را در این ارتباط فعال نموده و کمک نماید لذا مقتضی است به فوریت ستاد مرکزی مبارزه با کرونا در اتاق ایران با حضور جنابعالی، معاونان محترم استان‌ها و تشکل‌ها، پشتیبانی، محیط کسب‌وکار، مجلس و امور حقوقی، روابط عمومی و روسای محترم کمیسیون‌های صنایع، صادرات، واردات و مسئولیت اجتماعی تشکیل و ضمن برگزاری جلسات روزانه، نتایج حاصله را به کلیه اتاق‌های سراسر کشور اعلام نمایید.

رئیس اتاق ایران همچنین در نامه جداگانه‌ای به روسای اتاق‌های سراسر کشور خواستار تشکیل ستاد مبارزه با کرونا در اتاق‌های سراسر کشور برای عمل به مسئولیت اجتماعی و کمک به مردم و سازمان‌ها شده است.

 
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: