يکشنبه ۱۰ فروردين ۱۳۹۹ - March 29 2020
کد خبر: 50481
تاریخ انتشار: 14 دی 1398 13:10
روز گذشته سیزدهم دی ماه ۱۳۹۸ در جریان حمله به کاروان الحشدالشعبی در نزدیکی فرودگاه بغداد، سردار سرلشکر قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به همراه ابومهدی المهندس معاون الحشد الشعبی و چند نفر از اعضای این سازمان به شهادت رسیدند.
تنها چند ساعت از «ترور» فرمانده سپاه قدس جمهوري اسلامي گذشته بود كه رسانه‌هاي انگليسي‌زبان اعلام كردند كه اين اقدام با دستور شخص دونالد ترامپ، رييس‌جمهوري امريكا صورت گرفته است. آیت‌الله سیستانی و نخست‌وزیر عراق جنایت بامداد جمعه آمریکایی‌ها را محکوم کردند. رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز در پیام مهمی شهادت سردار بزرگ و پرافتخار اسلام سپهبد حاج قاسم سلیمانی و همراهان ایشان به‌ویژه مجاهد بزرگ ابومهدی المهندس را تبریک و تسلیت گفتند و با تاکید بر اینکه انتقام سختی در انتظار جنایتکاران این حادثه خواهد بود، خاطرنشان کردند: خط جهاد و مقاومت با انگیزه مضاعف ادامه خواهد یافت،‌ همه دلبستگان مقاومت خونخواه شهید سلیمانی هستند و ادامه مبارزه و دست یافتن به پیروزی نهایی کام قاتلان و جنایتکاران را تلخ‌تر خواهد کرد. همچنین با حکم رهبر انقلاب سردار قاآنی جانشین سردار سلیمانی در نیروی قدس شد.
پیکر سردار شهید قاسم سلیمانی در اهواز تشییع می‌شود
۱۴ دی ۱۳۹۸ ۱۳:۱۸
فرماندار اهواز:  پیکر پاک سپهبد شهید سلیمانی فردا (یکشنبه، ۱۵ دی‌ماه) در میدان مولوی اهواز تشییع می‌شود. جزئیات تشییع پیکر شهید سپهبد سلیمانی در اهواز متعاقبا اطلاع‌رسانی خواهد شد.

احتمال تغییر در برنامه تشییع پیکر شهید سپهبد سلیمانی در مشهد
۱۴ دی ۱۳۹۸ ۱۳:۰۹
آستان قدس رضوی اعلام کرد: با توجه به قطعی نشدن زمان انتقال پیکر مطهر شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و احتمال برگزاری مراسم مشابه در برخی دیگر از شهرها احتمال تغییر زمان برگزاری این‌ مراسم وجود دارد. پس از نهایی شدن، برنامه تشییع طی اطلاعیه‌ای رسمی به اطلاع اعضای محترم خواهد رسید.

حضور هادی العامری در مراسم تشییع پیکر سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس

جزئیات مراسم تشییع پیکر سردار قاسم سلیمانی

جزئیات مراسم تشییع پیکر سردار قاسم سلیمانی

جزئیات مراسم تشییع پیکر سردار قاسم سلیمانی

جزئیات مراسم تشییع پیکر سردار قاسم سلیمانی

در مراسم تشییع سردار سلیمانی و شهدای حشد شعبی هادی العامری، دبیرکل سازمان بدر و جانشین احتمالی المهندس و نیز ابو آلاء الولائی،‌ دبیرکل گردان‌های سید الشهدا نیز حضور یافتند. عمار حکیم رئیس جریان اپوزیسیون حکمت و نیز همام حمودی، رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق در دیگر شرکت‌کنندگان در این مراسم بودند.
تشییع کنندگان عراقی دست نوشته‌هایی به زبان انگلیسی در دست داشتند که در آن بر مخالفت خود با حضور آمریکا در کشورشان و اولویت اخراج نیروهای آن تاکید می‌کرد.

آنها همچنین در مصاحبه با خبرنگار شبکه المیادین تاکید کردند، خاکی که سلیمانی و المهندس از آن به وجود آمده‌اند هزاران تن مثل آن دو را به وجود خواهد آورد و تا زمانی که از آمریکا انتقام نگیریم، آرام نمی‌گیریم.

عراقی‌های عزادار گفتند: دشمن اصلی ما در منطقه آمریکا و هم‌پیمانانش هستند. عشایر عراق تحت امر مرجعیت بوده و منتظریم پارلمان قانون اخراج آمریکایی‌ها را تصویب کند.

تشییع کنندگان افزودند: شهدای ما مایه افتخار ما هستند. ما فرزندانی را می‌پروانیم که از آمریکا متنفر باشند و انتقام شهدا را بگیرند.

به گفته تشییع کنندگان، گروه‌های مقاومت و حشد شعبی قادر به تغییر معادله هستند و گروه‌های سیاسی باید موضعی منسجم بگیرند.

تشییع کنندگان تاکید کردند، ما زیر پرچم جهاد علیه آمریکا حاضر هستیم و دست‌مان به همه مزدورانش در کشور خواهد رسید.

آنها در این مصاحبه گفتند: خون پاک شهدا در دفاع از عراق ریخته شده و تلاش‌های ما در مقاومت را به طوریکه کل منطقه را دربرگیرد، متحد خواهد ساخت.

تشییع کنندگان تاکید کردند: بعد از خاکسپاری شهیدان حرف آخر ما با پارلمان خواهد بود که فردا (یکشنبه) در برابر آخرین فرصت خود است.

حضور عبدالمهدی در مراسم تشییع شهدای حشد شعبی
۱۴ دی ۱۳۹۸ ۱۱:۵۰
تصاویری از حضور عادل عبد المهدی، نخست وزیر مستعفی عراق در مراسم تشییع شهدای حشد شعبی و سردار قاسم سلیمانی منتشر شد.
در مراسم تشییع سردار سلیمانی و المهندس در شهر کاظمین هادی العامری، دبیرکل سازمان بدر و جانشین احتمالی المهندس و نیز ابو آلاء الولائی،‌ دبیرکل گردان‌های سید الشهدا نیز حضور یافتند.


جزئیات مراسم تشییع پیکر سردار قاسم سلیمانی

جزئیات مراسم تشییع پیکر سردار قاسم سلیمانی

جزئیات مراسم تشییع پیکر سردار قاسم سلیمانی

آغاز مراسم تشییع پیکر شهید سلیمانی و شهید المهندس در کاظمین
۱۴ دی ۱۳۹۸ ۱۱:۲۲
مراسم تشییع پیکر سرداران شهید سلیمانی و المهندس، از صبح امروز در عراق آغاز شد و سازمان الحشد الشعبی عراق، امروز (شنبه؛ ۴ ژانویه)، آغاز مراسم تشییع شهدای حمله آمریکا به جاده فرودگاه بغداد، از فرودگاه «المثنی» به سوی «کاظمین» در بغداد را اعلام کرد.

مراسم تشییع پیکرهای این شهدا در کاظمین بغداد، از اغلب شبکه‌های تلویزیونی جهان به صورت مستقیم در حال پوشش است و شبکه‌های الجزیره مباشر، الجزیره العربی، رویترز، الاتجاه، العراقیه و المسیره این حضور باشکوه مردم عراق را پوشش می‌دهند.

رسانه‌های عراقی نیز با انتشار تصاویر و اخبار از بخش‌های مختلف این مراسم، در حال گزارش اعلام وفاداری مردم عراق به فرماندهان مقاومت و قدردانی آنها از الحشد الشعبی و ایران هستند.

خبرگزاری فرانسه نیز نوشت که هزاران نفر از مردم عراق، خود را برای مراسم تشییع پیکر فرماندهان شهید به بغداد رسانده‌اند و با شعار «مرگ بر آمریکا» این شهدا را تشییع می‌کنند.

در بیانیه این سازمان آمده است: مراسم تشییع پیکر «ابومهدی المهندس» معاون این سازمان و سردار سپهبد «حاج قاسم سلیمانی» فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران و «محمد رضا» مدیر اداره روابط عمومی الحشد الشعبی و سایر شهدا، از صبح امروز از فرودگاه المثنی به سوی کاظمین آغاز شد. پس از آن، مراسم تشییع به میدان «الحسنین» در «الجادریه» بغداد منتقل می‌شود.

ایرج مسجدی سفیر ایران در بغداد درباره مراسم تشییع پیکرهای پاک شهدای اقدام تروریستی روز جمعه آمریکا نیز اعلام کرد که بعد از کاظمین پیکر شهدا برای برگزاری مراسم رسمی در بغداد به آنجا منتقل می‌شوند.

وی افزود: از سوی عتبه کاظمیه نیز سه روز مراسم برای بزرگداشت شهدای عزیز به صورت مستمر برگزار خواهد شد.

روابط عمومی کل سپاه در اطلاعیه‌ای اعلام کرد:‌ مراسم تشییع پیکر این فرمانده دلاور جبهه مقاومت و همرزمانش پس از ورود به کشور، صبح روز یکشنبه (۱۵ دی ماه) در جوار بارگاه منور و ملکوتی علی بن موسی الرضا (ع) برگزار و مراسم تشییع در تهران، صبح روز دوشنبه (۱۶ دی ماه) برگزار و سپس پیکر مطهر این سرباز امت و ولایت صبح سه شنبه (۱۷ دی ماه) در کرمان تشییع و خاکسپاری خواهد شد.

روحانی: سردار سلیمانی استراتژیستی بی‌نظیر بود
۱۴ دی ۱۳۹۸ ۱۱:۱۹
حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور صبح امروز با حضور در منزل سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و در دیدار با اعضای خانواده شهید، شهادت آن سردار سرافراز و شجاع اسلام را به خانواده وی تبریک و تسلیت گفت.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه امروز نه تنها ملت ایران، بلکه همه مردم مسلمان و آزادی‌خواه جهان داغدار از دست دادن این شهید بزرگوار هستند، اظهار داشت: با اینکه مردم ابعاد جهاد و فداکاری‌های او را می‌شناسند اما باید اقدامات و کارهای عظیم او برای همگان روشن شود.

روحانی با بیان اینکه سلیمانی سرداری بود که در این ۳۸ سال هیچ گاه از مرکب جهاد پیاده نشد و تلاش و فداکاری او شبانه روزی بود، خاطرنشان کرد: خدمات این شهید بزرگوار در راستای تامین امنیت کشور و منطقه بویژه برای مردم عراق، سوریه، یمن، لبنان و افغانستان فراموش نشدنی است.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه یاد و نام این شهید بزرگوار از دل‌ ملت ایران بیرون نمی‌رود و ماندگار خواهد شد، افزود: این جنایتی که آمریکا مرتکب شد در تاریخ بزرگترین جنایت‌های فراموش نشدنی آنان علیه ملت ایران باقی خواهد ماند.

روحانی تاکید کرد: آمریکایی‌ها نفهمیدند که چه خطای بزرگی را مرتکب شدند؛ آنها آثار این اقدام جنایتکارانه را نه فقط امروز بلکه در طول سال‌های آینده هم خواهند دید. بی تردید آمریکا امروز به مراتب در میان مردم ایران و عراق منفورتر شده است.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: