سه‌شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - June 02 2020
کد خبر: 50133
تاریخ انتشار: 18 آذر 1398 12:29
جمال ارونقي از تازه ترين وضعیت ترخیص کالاهای اساسی گزارش داد

تشریفات ترخیص ۵۶ هزار تن برنج از گمرک آغاز شد / مشکل کاغذهای وارداتی حل شد

معاون فنی و امور گمرکی گمرک از آغاز تشریفات ترخیص ۵۶ هزار تن برنج از گمرک بندر شهید رجایی خبر داد و اعلام کرد: موانع مربوط به ترخیص کاغذ از گمرکات نیز حل شده و در روزهای آینده به تدریج ترخیص خواهد شد.
به گزارش راه امروز: معاون فنی و امور گمرکی گمرک که با برنامه روی خط خبر شبکه خبر حضور يافته بود، با بیان از تازه ترین وضعیت ترخیص کالاهای اساسی گزارش داد. 


مهرداد جمال ارونقی با اشاره به اينكه در حال حاضر ۶۲ هزار کانتینر انواع کالا در گمرک بندر شهید رجایی موجود است، افزود: از این میزان مقدار ۲ میلیون تن انواع کالاهای اساسی است و بیش از ۲ میلیون تن نیز به کالاهای غیر اساسی و مواد اولیه واحدهای تولیدی و کالاهای واسطه ای اختصاص دارد. 
او در بخش ديگري از صحبت هاي خود عنوان كرد: مشکلات مربوط به ترخیص برنج با مساعدت سازمان استاندارد برطرف شده و طبق آخرین آمار مقدار ۵۶ هزار تن انواع برنج به گمرک اظهار و تشریفات گمرکی این مقدار برنج در حال انجام است و از گمرکات مشکلی در این خصوص گزارش نشده و به زودی این محموله ها روانه بازار خواهد شد.

جمال ارونقی همچنين در رابطه با آخرین وضعیت کاغذهای وارداتی، گفت: موانع مربوط به واردات کاغذ نیز در جلسه ای در وزارت صنعت ، معدن و تجارت بررسی و برطرف شد و محموله های کاغذ نیز طی چند روز آینده ترخیص خواهد شد.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: