دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - June 01 2020
کد خبر: 49394
تاریخ انتشار: 12 مهر 1398 11:39
جام‌جهانی والیبال ۲۰۱۹ - ژاپن/

اولین پیروزی تیم ملی والیبال در جام جهانی

تیم ملی والیبال ایران توانست با شکست دادن کانادا، نخستین پیروزی خود در رقابت‌های جام‌جهانی ۲۰۱۹ ژاپن را جشن‌بگیرد.
تیم ملی والیبال ایران در سومین بازی خود از رقابت‌های جام‌جهانی ۲۰۱۹ ژاپن مقابل کانادا قرار گرفت و در حالی که ست نخست را واگذار کرده بود، سه ست بعد را با پیروزی پشت سر گذاشت و در پایان ۳ - ۱ (۱۸-۲۵، ۲۵-۲۳، ۲۷-۲۵ و ۲۵-۱۹) برنده این بازی شد تا بالاخره نخستین پیروزی خود در این رقابت‌ها را جشن بگیرد.

از ساعت ۵:۳۰ صبح امروز (جمعه) ۱۲ مهر ماه ۱۳۹۸ تیم ملی والیبال ایران در سومین بازی خود از رقابت‌های جام‌جهانی ۲۰۱۹ ژاپن مقابل کانادا قرار گرفت و در حالی که ست نخست را واگذار کرده بود، سه ست بعد را با پیروزی پشت سر گذاشت و در پایان ۳ - ۱ (۱۸-۲۵، ۲۵-۲۳، ۲۷-۲۵ و ۲۵-۱۹) برنده این بازی شد تا بالاخره نخستین پیروزی خود در این رقابت‌ها را جشن بگیرد.

ایران پیش از این با نتایج مشابه ۳ - ۱ روز نخست مقابل روسیه و روز دوم در عین ناباوری مقابل مصر شکست خورد.

بر خلاف بازی‌های گذشته و با توجه به خستگی ملی‌پوشان، با تصمیم کولاکوویچ تیم ملی ایران با ترکیب کاملا جوان و متشکل از جواد کریمی، مسعود غلامی، امیرحسین اسفندیار، فرهاد قائمی، علی‌اصغر مجرد، پوریا یلی و محمدرضا موذن به عنوان لیبرو بازی را آغاز کرد.

ست اول: ۱۸ - ۲۵ کانادا
نخستین امتیاز بازی را کانادا کسب کرد و بازی به صورت پایاپای ادامه یافت تا کانادا ۸ - ۷ وقت استراحت فنی اول را کسب کند. در حالی که کانادا با عملکرد بهتر در سرویس، ۱۵ - ۱۱ از ایران پیش افتاد، علی‌اصغر مجرد با سرویس‌های خود توانست نتیجه را ۱۵ - ۱۴ کرده وکانادا وقت استراحت بگیرد. کانادایی‌ها در ادامه عملکرد بهتری در دفاع روی تور و دریافت‌ها داشتند تا این ست ۲۵ - ۱۸ به سود آن‌ها تمام شود.

ست دوم: ۲۵ - ۲۳ ایران
با شروع ست دوم بازی ایران عملکرد بهتری در سرویس داشت و نهایتا ۸ - ۶ وقت استراحت فنی اول را کسب کرد. ایران با دفاع غلامی اختلاف را به چهار امتیاز افزایش داد، اما در ادامه کانادایی‌ها اختلاف را کم کردند تا ایران ۱۶ - ۱۵ وقت استراحت فنی دوم را نیز از آن خود کند. این ست در نهایت با عملکرد خوب ایران در سرویس، ۲۵ - ۲۳ به سود شاگردان‌کولاکوویچ پایان یافت تا بازی یک بر یک مساوی شود.

ست سوم: ۲۷ - ۲۵ ایران
در ست سوم نیز ایران شروع خوبی داشت و با ادامه روند خوب سرویس‌های شاگردان کولاکوویچ، وقت استراحت فنی اول ۸ - ۶ به سود ایران کسب شد. وقت استراحت فنی دوم این بازی را نیز ایران با عملکرد خوب خود در حمله، ۱۶ - ۱۵ کسب کرد. در حالی دو تیم از امتیاز ۲۲ به صورت پایاپای تا امتیاز ۲۵ پیش رفتند، نهایتا ایران با آبشار اسفندیار ۲۷ - ۲۵ این ست را به سود خود پایان داد تا در مجموع دو بر یک پیش بیافتد.

ست چهارم: ۲۵ - ۱۹ ایران
در این ست نیز دو تیم بازی پایاپایی را پشت سر گذاشتند تا اینکه کانادا ۸ - ۷ وقت استراحت فنی اول را کسب کرد. در ادامه، اما این تیم ایران بود که با عملکردی خوب در سرویس دریافت‌های کانادا را دچار مشکل کرده و با دفاع خوب، ۱۶ - ۱۳ وقت استراحت فنی دوم را کسب کرد. برتری ایران در حمله ادامه داشت تا با افزایش اختلاف امتیاز، این ست نهایتا با نتیجه ۲۵ - ۱۹ به سود شاگردان کولاکوویچ تمام شود.

در ادامه این بازی‌ها تیم ملی ایران فردا (شنبه) ۱۳ مهر ماه باید در چهارمین بازی خود از ساعت ۱۱:۳۰ مقابل تیم ملی استرالیا قرار بگیرد.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: