پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ - June 04 2020
کد خبر: 49351
تاریخ انتشار: 09 مهر 1398 19:10
سخنگوی قوه‌قضائیه از تأیید حکم قصاص قاتل زندانی شیرمحمدعلی خبر داد.
غلامحسین اسماعیلی در ادامه یازدهمین نشست خبری خود در پاسخ به سوال دیگری درباره فرار مالیاتی وکلا افزود: ما به دنبال شفافیت در همه حوزه‌ها هستیم و معتقدیم شفافیت به ویژه برای اشخاص درستکار و امین است و قصد داریم این شفافیت هم در قانون مالیات‌های غیرمستقیم و هم در دستورالعمل تعرفه وکالت دیده شود.

سخنگوی قوه‌قضائیه درباره آزادی افرادی که در رابطه با ترور شهید طهرانی مقدم دستگیر شده بودند، گفت: اطلاعات لازم قبلاً از ناحیه مقامات ذی‌ربط بیان شده و نمی‌خواهیم به تکرار مکررات بپردازیم. ما به عنوان دستگاه قضایی آمادگی داریم هرکس ادعا دارد بر خلاف قانون و مقررات نسبت به او رفتار شده است، شکایت و ادعای او را رسیدگی کنیم.

وی در پاسخ به سوال دیگری درباره مقابله به مثل با کانادا گفت: طی نامه رسمی به وزارت امور خارجه آمادگی خود را برای همکاری با آنها در عرصه بین‌المللی و اقدام قضایی متقابل در صورت شناسایی اموال و دارایی‌های دولت کانادا در ایران را اعلام کردیم. جلسه قبل هم اشاره کردم که انتظار می‌رود قبلا مقابله به مثل، دولت کانادا و دستگاه قضایی این کشور، این اقدام مغایر موازین حقوق بین‌الملل را ملغی کنند.

سخنگوی قوه‌قضائیه درباره شکایت از یکی از وزرای امور ارتباطاتی در پرونده حادثه تروریستی اهواز گفت: این موضوع اعلام شده است؛ بررسی موضوعی که ابعاد پنهان آن به مراتب بیشتر از ابعاد آشکار است، نیازمند دقت فنی و قضایی است و پرونده به نتیجه خاصی نرسیده است.

وی همچنین در پایان از تایید حکم قصاص قاتل شیرمحمدعلی زندانی به قتل رسیده در زندان فشافویه خبر داد.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: