جمعه ۰۸ مرداد ۱۴۰۰ - July 30 2021
کد خبر: 48768
تاریخ انتشار: 23 مرداد 1398 11:39
قیمت روز خودرو چهارشنبه ۲۳ مرداد ۹۸؛

چه کسانی مانع کاهش قیمت‌ها می‌شوند؟

هیچکدام از خودرو‌های داخلی موجود در بازار تغییری در قیمتشان ایجاد نشده و همچنان با همان قیمت‌های نجومی در بازار فروخته می‌شود. محصولات سایپا تا ۱۰ میلیون بالاتر از قیمت کارخانه فروخته می‌شوند و محصولات ایران خودرو تا ۷۰ میلیون با قیمت‌های مصوب فاصله دارند.
کاهش قیمت در بازار خودرو کلا به فراموشی سپرده شده. فعالان بازار قدری به قیمت‌ها عادت کرده‌اند که دیگر کمتر کسی امیدی به کاهش آنها دارند. امروز بدون اغراق می‌توان گفت هیچکدام از خودرو‌های داخلی موجود در بازار تغییری در قیمتشان ایجاد نشده و همچنان با همان قیمت‌های نجومی در بازار فروخته می‌شود. محصولات سایپا تا ۱۰ میلیون بالاتر از قیمت کارخانه فروخته می‌شوند و محصولات ایران خودرو تا ۷۰ میلیون با قیمت‌های مصوب فاصله دارند.


قیمت روز محصولات سایپا در بازار امروز چهارشنبه ۲۳ مرداد ۹۸
محصولات سایپا امروز طوری بی‌حرکت ایستاده‌اند که انگار نه انگار حدود ۹ میلیون تومان بالای قیمت مصوب کارخانه فروخته می‌شود. نمونه‌اش تیبا صندوق‌دار است که بدون تغییر نسبت به روز گذشته و با قیمت ۵۱ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان در بازار فروخته می‌شود. کارخانه سایپا قیمت این محصول را در محاسباتش حدود ۴۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان در نظر می‌گیرد. تیبا ۲ هم وضعیت قابل تعریفی ندارد. این خودرو حدود هفت میلیون بالاتر از قیمت مصوب کارخانه و حدود ۵۷ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان در بازار فروخته می‌شود. ساینا کمترین اختلاف را با قیمت کارخانه دارد. سایپا می‌گوید این ماشین ۵۶ میلیون تومان است و فعالان بازار آن را ۵۷ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان معامله می‌کنند.  
قیمت روز پراید امروز چهارشنبه ۲۳ مرداد ۹۸ 
پراید از قاعده ثبات قیمت در بین محصولات سایپا مستثنی نیست. با اینکه کارخانه قیمت پراید هاچ‌بک یا همین سایپا ۱۱۱ را حدود ۳۹ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان در نظر می‌گیرد، این محصول همچنان ۹ میلیون تومان بالاتر و با قیمت ۴۸ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان در بازار خرید و فروش می‌شود. پراید سایپا ۱۳۱ وضعیت مشابهی دارد و با قیمت ۴۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان، اختلاف هفت میلیونی‌اش را با قیمت کارخانه حفظ کرده است. همچنین امروز پراید وانت در بازار بدون تغییر نسبت به روز گذشته بدون تغییر باقی مانده و در بازار با قیمت ۴۴ میلیون تومان فروخته می‌شود.

قیمت روز محصولات سایپا امروز چهارشنبه ۲۳ مرداد ۹۸ مطابق جدول زیر است:

نام خودرو

قیمت امروز (تومان)

 قیمت کارخانه (تومان)

پراید هاچ‌بک سایپا ۱۱۱

۴۸,۸۰۰,۰۰۰

۳۹,۶۸۱,۰۰۰

پراید سایپا ۱۳۱

۴۴,۲۰۰,۰۰۰

۳۷,۶۴۱,۰۰۰ 

پراید وانت سایپا ۱۵۱

۴۴,۰۰۰,۰۰۰

۴۰,۲۱۳,۰۰۰

تیبا صندوق‌دار

۵۱,۶۰۰,۰۰۰

۴۲,۷۴۳,۰۰۰

تیبا ۲

۵۷,۴۰۰,۰۰۰

۵۰,۶۰۳,۰۰۰

ساینا

۵۷,۲۰۰,۰۰۰

۵۵,۹۴۳,۰۰۰


قیمت روز محصولات ایران خودرو امروز چهارشنبه ۲۳ مرداد ۹۸
اینطور که پیداست ایران خودرو هم مثل سایپا علاقه‌ای به کاهش قیمت خودرو‌ها ندارد. طوری که امروز حتی یک خودرو هم تغییر قیمت نداشته و همه سرجایشان ایستاده‌اند. مثلا سمند LX همچنان ۱۱ میلیون بالاتر از قیمت کارخانه و حدود ۷۷ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان در بازار فروخته می‌شود. سمند EF۷ که قیمت مصوب ندارد، روی ۸۹ میلیون تومان ایستاده و خیال پایین آمدن ندارد.

پژو ۴۰۵ GLX این روز‌ها در بازار کاری به کار مصوبه‌های قیمت‌گذاری کارخانه ندارد. طوری که فعالان بازار خودرو این محصول را با قیمت ۷۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان، یعنی ۱۱ میلیون بالاتر قیمت مصوب کارخانه خرید و فروش می‌کنند. پژو ۴۰۵ GLX دوگانه‌سوز در بازار حدود دو میلیون تومان با همتای بنزینی خود اختلاف دارد و حدود ۷۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان فروخته می‌شود. باید توجه داشته باشید که قیمت مصوب کارخانه برای این محصول حدود ۱۱ میلیون پایین‌تر است. اختلاف قیمت پژو ۴۰۵ SLX در کارخانه و بازار خیلی بیشتر از این حرف‌هاست. طوری که پژو ۴۰۵ SLX در بازار حدود ۱۷ میلیون تومان بالاتر از قیمت کارخانه و ۸۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان فروخته می‌شود.

امروز قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۲ بدون تغییر نسبت به روز گذشته ۸۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان فروخته می‌شود که حدود ۱۵ میلیون بالای قیمت کارخانه است. پژو ۲۰۶ تیپ ۵ در بازار ۹۷ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان است و این در حالی است که ایران‌خودرو قیمت آن را ۷۹ میلیون تومان در نظر می‌گیرد، یعنی حدود ۱۹ میلیون پایین‌تر! پژو ۲۰۶ صندوق‌دار وضعیت مشابهی دارد و با اختلاف کمی نسبت به تیپ ۵ با قیمت ۹۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در بازار خرید و فروش می‌شود.  
قیمت روز پژو پارس و رانا تغییری نسبت به روز گذشته ندارد. پژو پارس همچنان ۱۸ میلیون بالاتر از قیمت کارخانه و حدود ۹۶ میلیون در بازار فروخته می‌شود. رانا وضعیت مشابهی دارد و با اختلاف ۱۱ میلیونی نسبت به قیمت مسوب کارخانه، روی ۷۸ میلیون تومان ایستاده است. 
دنا در بین محصولات ایران خودرو بیشترین اختلاف را بین قیمت بازار و قیمت مصوب کارخانه دارد. هرچند ایران خودرو قیمت دنا معمولی تیپ ۲ را ۶۶ میلیون تومان در نظر می‌گیرد، اما این محصول در بازار با حدود دو برابر این قیمت یعنی ۱۱۵ میلیون تومان فروخته می‌شود. دنا پلاس توربو وضعیت مشابهی را تجربه می‌کند و حدود ۸۰ میلیون بالاتر از قیمت کارخانه یعنی ۱۷۰ میلیون تومان در بازار فروخته می‌شود.  
امروز دانگ‌فنگ H۳۰ تیپ ۲ در بازار ۱۳۳ میلیون تومان است و ۶۰ میلیون با قیمت مصوب کارخانه اختلاف دارد. پژو ۲۰۷ دنده‌ای بدون تغییر نسبت به روز گذشته و ۱۲۱ میلیون تومان فروخته می‌شود و پژو ۲۰۷ اتوماتیک روی رقم ۱۶۲ میلیون تومان ایستاده است.


 قیمت روز محصولات ایران خودرو امروز چهارشنبه ۲۳ مرداد ۹۸ مطابق جدول زیر است:

نام خودرو

قیمت امروز (تومان)

قیمت کارخانه (تومان)

وانت آریسان

۵۳,۵۰۰,۰۰۰

۵۱,۵۰۰,۰۰۰

سمند LX

۷۷,۳۰۰,۰۰۰

۶۶,۷۷۰,۰۰۰

سمند EF7

۸۹,۰۰۰,۰۰۰

 حاشیه بازار

پژو GLX 405

۷۴,۳۰۰,۰۰۰

۶۳,۱۵۸,۰۰۰

پژو GLX 405 دوگانه‌سوز

۷۶,۵۰۰,۰۰۰

۶۵,۵۷۸,۰۰۰

پژو SLX 405

۸۴,۷۰۰,۰۰۰

۶۷,۸۸۸,۰۰۰

پژو پارس

۹۶,۰۰۰,۰۰۰

۷۸,۳۳۸,۰۰۰

پژو 206 تیپ 2

۸۲,۶۰۰,۰۰۰

۶۷,۲۸۳,۰۰۰

پژو 206 تیپ 5

۹۷,۷۰۰,۰۰۰

۷۹,۴۱۸,۰۰۰

پژو 206 صندوق‌دار

۹۷,۵۰۰,۰۰۰

۸۰,۷۵۴,۰۰۰

رانا

۷۸,۰۰۰,۰۰۰

۶۷,۴۴۰,۰۰۰

دنا تیپ 2

۱۱۵,۰۰۰,۰۰۰

۶۶,۰۰۰,۰۰۰

دنا پلاس توربو

۱۷۰,۰۰۰,۰۰۰

۸۹,۹۰۰,۰۰۰

پژو 207 دنده‌ای

۱۲۱,۰۰۰,۰۰۰

۹۶,۷۳۰,۰۰۰

پژو 207 اتوماتیک

۱۶۲,۰۰۰,۰۰۰

حاشیه بازار

دانگ‌فنگ H30 تیپ 2

۱۳۳,۰۰۰,۰۰۰

۷۶,۵۰۰,۰۰۰


قیمت محصولات کرمان موتور امروز چهارشنبه ۲۳ مرداد ۹۸
قیمت روز انواع جک از سری محصولات کرمان موتور امروز بدون تغییر نسبت به روز گذشته باقی مانده. طوری که جک J۴ همچنان ۱۴۶ میلیون تومان و حدود چهار میلیون کمتر از قیمت مصوب کارخانه در بازار فروخته می‌شود. جک S۳ امروز در بازار ۱۸۸ میلیون تومان است و جک S۵ حدود ۲۷۶ میلیون تومان در بازار قیمت دارد. باید توجه داشته باشید که کارخانه کرمان‌موتور قیمت این ماشین را ۳۰۱ میلیون تومان در نظر می‌گیرد.  
 
قیمت روز محصولات کرمان موتور امروز چهارشنبه ۲۳ مرداد ۹۸ مطابق جدول زیر است:

نام خودرو

قیمت روز بازار (تومان)

قیمت کارخانه (تومان)

جک J4 اتوماتیک

۱۴۶,۰۰۰,۰۰۰

۱۴۹,۹۰۰,۰۰۰

جک S3 اتوماتیک

۱۸۸,۰۰۰,۰۰۰

۲۱۰,۰۰۰,۰۰۰

جک S5 اتوماتیک

۲۷۶,۰۰۰,۰۰۰

۳۰۱,۰۰۰,۰۰۰


قیمت روز محصولات مدیران خودرو امروز چهارشنبه ۲۳ مرداد ۹۸ 
قیمت انواع MVM از سری محصولات مدیران خودرو، بعد از کاهش قیمت عجیبی که روز گذشته برایشان اتفاق افتاد، امروز به آرامش رسیده و دیگر خبری از کاهش قیمت نیست. طوری که MVM ۳۱۵ هاچ‌بک بدون تغییر نسبت به روز گذشته باقی مانده و در بازار با قیمت ۱۱۵ میلیون تومان فروخته می‌شود. به طرز جالبی قیمت‌هایی که کارخانه مدیران خودرو برای محصولاتش در نظر می‌گیرد، بالاتر از قیمت کف بازار است. مثلا همین MVM ۳۱۵ هاچ‌بک در کارخانه ۱۴۰ میلیون تومان قیمت دارد. MVM X۲۲ اتوماتیک در بازار ۱۸۵ میلیون تومان فروخته می‌شود، اما کارخانه روی رقم ۱۹۵ میلیون تومان اصرار می‌کند. اختلاف قیمت بازار و کارخانه برای MVM X۲۲ دنده‌ای بیشتر است. طوری که می‌توان این ماشین را در بازار حدود ۱۴۴ میلیون تومان به صورت نقدی خرید، اما کارخانه آن را ۱۶۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان می‌فروشد. این اختلاف قیمت در مورد MVM X۳۳ به اوج خود می‌رسد. با اینکه فعالان بازار خودرو قیمت روز MVM X۳۳ را ۲۰۳ میلیون تومان در نظر می‌گیرند، کارخانه قیمت این محصول را ۳۳ میلیون بالاتر یعنی ۲۳۶ میلیون تومان در نظر می‌گیرد.

 قیمت روز محصولات مدیران خودرو  در چهارشنبه ۲۳ مرداد ۹۸ مطابق جدول زیر است:

نام خودرو

قیمت روز بازار (تومان)

قیمت کارخانه (تومان)

MVM ۳۱۵ هاچ‌بک

۱۱۵,۰۰۰,۰۰۰

۱۴۰,۲۰۰,۰۰۰

ام وی ام X۲۲ دنده‌ای

۱۴۴,۰۰۰,۰۰۰

۱۶۱,۸۰۰,۰۰۰

ام وی ام X۲۲ اتوماتیک

۱۸۵,۰۰۰,۰۰۰

۱۹۵,۶۰۰,۰۰۰

ام وی ام X۳۳

۲۰۳,۰۰۰,۰۰۰

۲۳۶,۰۰۰,۰۰۰

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
مهمترین اخبار - صفحه خبر