شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - August 15 2020
کد خبر: 48737
تاریخ انتشار: 20 مرداد 1398 11:49
مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک اعلام کرد

ضمانت ۲۱۴ میلیارد تومان تسهیلات صنایع کوچک در سال ۹۷

محمدحسین مقیسه گفت: از ۴ ماه ابتدایی امسال در قالب صدور ۷۰ فقره ضمانت نامه بیش از ۷۰ میلیارد تومان تسهیلات درخواستی را مورد ضمانت قرار داده ایم.
مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک در جمع خبرنگاران گفت: در سال 97 و در مجموع 293 فقره ضمانت نامه صادره، تسهیلات صنعتی  بالغ بر 2 هزار و 140 میلیارد ریال که مورد درخواست واحدهای کوچک و متوسط صنعتی در سطح کشور بوده است را ضمانت کرده ایم.

بنابه گفته محمدحسین مقیسه، در حال حاضر و به تبع صدور 6 برابری ضمانت نامه در قبال سرمایه اولیه صندوق، تا حدودی ظرفیت صدور ضمانت نامه تکمیل شده و درحال رایزنی برای افزایش سرمایه هستیم

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک به سرمایه 110 میلیارد تومانی فعلی صندوق اشاره کرد و گفت: پیشنهاد این صندوق افزایش سرمایه آن به 500 میلیارد تومان بود تا بتواند دست کم پنج برابر این رقم ضمانت نامه صادر کند.

همچنين بنابه اظهارات او، از 4 ماه ابتدایی امسال و در قالب صدور 70 فقره ضمانت نامه بیش از 70 میلیارد تومان تسهیلات درخواستی را مورد ضمانت قرار دادیم

به گفته او، برپایه رویه های حاکم بر صندوق های ضمات سرمایه گذاری در جهان در شرایط نرمال اقتصادی می توان بین پنج تا 6 برابر سرمایه موجود، ضمانت نامه صادرکرد.

منبع: اگزیم نیوز 
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: