سه‌شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - August 04 2020
کد خبر: 48706
تاریخ انتشار: 18 مرداد 1398 00:37
ترامپ پس از افشای خبر جواب رد روحانی به پیشنهاد مکرون برای دیدار با ترامپ:

«مکرون» مقصر عدم تمایل ایران برای مذاکره با آمریکا است

«دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا امروز پنجشنبه «امانوئل ماکرون»، رئیس‌جمهور فرانسه را مقصر عدم تمایل ایران برای مذاکره با آمریکا معرفی کرد. او در توئیتر نوشت: «ایران گرفتار مشکلات جدی مالی است. آنها به شدت خواهان گفت‌وگو با آمریکا هستند ولی از طرف همه کسانی که ادعا می‌کنند نماینده ما هستند، از جمله رئیس‌جمهور فرانسه، ماکرون به آنها علامت‌های اشتباه داده می‌شود.»
رئیس‌جمهوری ایالات متحده می‌گوید که «ایران دچار مشکل مالی جدی است»، و با اشاره به مذاکرات امانوئل مکرون، همتای فرانسوی‌اش، با جمهوری اسلامی گفت که «هیچ کسی نمی‌تواند به نمایندگی از آمریکا با ایران حرف بزند».
دونالد ترامپ عصر پنجشنبه ۱۷ مرداد در توئیتی نوشت که ایرانی‌ها «شدیدا دنبال مذاکره با ایالات متحده هستند، ولی علائم متفاوتی از سوی کسانی که داعیه نمایندگی ما را دارند دریافت می‌کنند از جمله رئیس‌جمهوری فرانسه».
وی با اشاره مستقیم به امانوئل مکرون که در ماه‌های اخیر بارها با حسن روحانی، همتای ایرانی‌اش، تلفنی گفت‌وگو کرده است، نوشت: «می‌دانم که نیت امانوئل خیر است، همان طور که دیگران نیز چنین هستند، ولی هیچ کسی نمی‌تواند به نمایندگی از ایالات متحده حرف بزند مگر خود ایالات متحده».
رئیس‌جمهوری آمریکا تصریح کرد: «هیچ کسی به هیچ نحوی چنین اختیاری ندارد که ما را نمایندگی کند».  لازم به ذکر است روز گذشته المانیتور از پاسخ رد روحانی به پیشنهاد مکرون برای دیدار با ترامپ در حاشیه نشست G7 خبر داده بود.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: