سه‌شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - June 02 2020
کد خبر: 47565
تاریخ انتشار: 27 ارديبهشت 1398 18:04
به گفته مقامات اسرائیلی، ارزیابی اطلاعاتی اسرائیل این است که ریسک فوری حمله توسط ایران یا نیرو‌های نیابتی آن علیه اسرائیل در لبنان، سوریه یا عراق در نتیجه تنش‌های اخیر وجود ندارد.
نخست وزیر رژیم صهیونیستی که به عنوان یکی از اعضای 'تیم ب' نقش اصلی را در دروغپردازی علیه ایران و تشویق آمریکا به خروج از برجام و تشدید تنش‌ها در منطقه داشته، اکنون مدعی شده که تمام تلاش خود را می‌کند تا تنش‌ها به منطقه خلیج فارس کشیده نشود.

به گزارش ایرنا به نقل از وبسایت خبری اکسیوس به نقل از مقامات صهیونیستی، بنیامین نتانیاهو در جلسه ویژه‌ای با روسای اطلاعاتی و مقامات ارشد نظامی اسراییل درباره تنش‌های آمریکا - ایران گفت که این رژیم تمام تلاش خود را می‌کند تا تنش‌ها در منطقه خلیج فارس کشیده نشود و بطور مستقیم در این وضعیت مداخله نکند.

پایگاه خبری اکسیوس در این خصوص خاطرنشان کرد: اسرائیل یکی از منابع اصلی ارائه اطلاعات (ادعا‌های دروغین) درباره طرح‌های ادعایی ایران علیه آمریکا و متحدانش در منطقه بوده است. آمریکا زنگ‌های خطر را در خصوص چنین تهدید‌هایی به صدا در آورده و تجهیزات نظامی بیشتری اعزام کرده است.

مقامات رژیم صهیونیستی گفته اند که «مایک پمپئو» وزیر امور خارجه آمریکا اوایل این هفته تلفنی با نتانیاهو گفت: وگو کرد تا پاسخ به تنش‌های فزاینده آمریکا - ایران را هماهنگ کنند.

به گفته مقامات اسرائیلی، ارزیابی اطلاعاتی اسرائیل این است که ریسک فوری حمله توسط ایران یا نیرو‌های نیابتی آن علیه اسرائیل در لبنان، سوریه یا عراق در نتیجه تنش‌های اخیر وجود ندارد.

نتانیاهو در جلسه فوق العاده مزبور به روسای امنیتی و اطلاعاتی دستور داد که نظارت بر نیرو‌های ایرانی و شبه نظامیان طرفدار ایران در منطقه را تقویت کنند.

یک مقام وزارت امور خارجه آمریکا گفته که پمپئو و نتانیاهو بطور مرتب درباره مسائل مختلفی از جمله 'تهدید ناشی از ایران' گفت: وگو می‌کنند.

این مقام از بحث درباره گفت: وگوی تلفنی این هفته نتانیاهو و پمپئو خودداری کرد، اما وقوع آن را تکذیب نکرد.

محمدجواد ظریف وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران در سفر اخیرش به نیویورک، در اندیشکده 'انجمن آسیایی' و همچنین گفتگو با رسانه‌های مختلف، 'جان بولتون' مشاور امنیت ملی ترامپ، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی، 'محمد بن سلمان' ولیعهد سعودی و 'محمد بن زاید' ولیعهد ابوظبی و معاون فرمانده کل نیرو‌های مسلح امارات متحده عربی را 'تیم ب' و تحریک کننده دونالد ترامپ نامید.

به گفته ظریف، «تیم ب» می‌خواهد ترامپ را برخلاف وعده‌های انتخاباتی او، به سوی یک درگیری بکشاند.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: