دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - June 01 2020
کد خبر: 47491
تاریخ انتشار: 22 ارديبهشت 1398 17:01
علیرضا رحیمی، عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی خطاب به رئیس جمهور آمریکا گفت: آقای ترامپ! منتظر تماس تلفنی از ایران نباشید، خودتان شماره چهار رقمی رئیس جمهور روحانی را بگیرید تا از واقعیت ماجرا آگاه شوید.
علیرضا رحیمی، عضو هیأت رئیسه مجلس گفت: اگرچه آمریکایی‌ها سعی در تحریک ایران به نقض برجام یا خروج از آن را دارند و در این تحریکات توانست مطالبات افراطیون داخلی را نیز با خود همسو کند اما تصمیم‌گیرندگان محوری در ایران نشان دادند در سایه صبر راهبردی در برابر تنش‌آفرینی فزاینده ترامپ، تصمیمات واقع‌بینانه و مناسبی اتخاذ کردند.
به گزارش ایلنا، علیرضا رحیمی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود با اشاره به کاهش تعهدات برجامی جمهوری اسلامی ایران، اظهار کرد: مهمترین بهره این ماه همدلی مسلمانان و آسان کردن زندگی برای یکدیگر است. عدول از کینه‌ها و دشمنی‌ها بین مسلمانان و هوا و هوس‌ها و گذشت از دارایی‌ها به نفع برادران و خواهران ایمانی و هم‌نوعان مهمترین آموزه ها و امتیازات رمضان است.

رویای سلطنت آمریکا بر جهان تعبیر نشد

او ادامه داد: پروژه جهانی شدن و یکجانبه‌گرایی در سیاست و اقتصاد به همت رهبران دانا و واقع‌نگر و ملت‌های رشید و مقاوم با چالش‌های جدی روبرو شد و رویای سلطنت آمریکا بر جهان تعبیر نشد.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: گسترش نفوذ جمهوری اسلامی ایران و نقش تبادل ساز در امنیت پایدار منطقه و همچنین رشد اقتصادی خیره‌کننده چین و ژاپن دو شاهد عینی در حوزه سیاست و اقتصاد است. وضعیت تنش حداکثری بدون اقدام نظامی برنامه‌ای است که آمریکایی‌ها گام به گام پس از خروج غیرقانونی از برجام اجرا کردند. طبیعی است که ایجاد چنین تنش‌هایی و خصوصا سکوت شرکای طرف قرارداد با آمریکا با واکنش ایران مواجه شود.

نماینده مردم تهران در مجلس تصریح کرد: اگرچه آمریکایی‌ها سعی در تحریک ایران به نقض برجام یا خروج از آن را دارند و در این تحریکات توانست مطالبات افراطیون داخلی را نیز با خود همسو کند اما تصمیم‌گیرندگان محوری در ایران نشان دادند در سایه صبر راهبردی در برابر تنش‌آفرینی فزاینده ترامپ، تصمیمات واقع‌بینانه و مناسبی اتخاذ کردند. اگر چه تصمیمات و سیاست‌های ترامپ همه فرصت‌های برجام را برای شرکای خود در برجام مخدوش کرد اما تصمیم هوشمندانه ایران در مهلت ۶۰ روزه برای محدود کردن اقدامات برجامی فرصت ممتازی را در اختیار اعضای باقی مانده در برجام به ویژه اتحادیه اروپا داد تا با درک واقعی از شرایط، بهره‌مندی همه اعضا از برجام را تضمین کرده و در عمل همه تعهدات و توافقات را به واقعیت مورد انتظار برگردانند و از انحراف بیشتر در اجرای تعهدات برجامی خود جلوگیری کنند.

او در ادامه رئیس جمهوری آمریکا را خطاب قرار داد و گفت: آقای ترامپ! منتظر تماس تلفنی از ایران نباشید، خودتان شماره چهار رقمی رئیس‌جمهور روحانی را بگیرید تا از واقعیت ماجرا آگاه شوید.

این نماینده اصلاح طلب مجلس شورای اسلامی در ادامه با انتقاد از رواج برخی انحرافات در حوزه علمیه، بیان کرد: متاسفانه در مواقعی شاهد هستیم که انحرافات ذهنی به نظریات معتبر لطمه زده و موجب تشویش اذهان عمومی می شود. اخیرا عده ای تئوری سازی کردند عصمت ظلیه بخشی از ولایت فقیه است به این معنی که ذیل عصمت ائمه و اعتقاد شیعیان این عصمت به غیر ائمه نیز تقلیل پیدا می کند و افراد عادی نیز به مقام عصمت می رسند.

او افزود: «این افراد مدعی شده اند که تاکنون فقط دو نفر به مقام عصمت ظلیه رسیده اند و سومی هم نخواهد داشت. از رهبری انقلاب و مراجع تقلید استدعا دارم با هوشمندی لازم ساحت حوزه را از اندیشه های افراطی پاسداری کنند و اجازه ندهیم خلوص و اصالت نظریه های معتبر اعتقادی مشروط و آلوده به انحراف شود.

عضو هیات رئیسه مجلس در بخش دیگری از اظهارات خود با اشاره به توقیف نشریه صدا توسط قوه قضائیه، بیان کرد: بی اثر کردن جایگاه و کارکرد هیات نظارت بر مطبوعات و ورود مستقیم قوه قضائیه به تخلفات مطبوعاتی، برهم زدن ساختار قانونی و ایجاد آشفتگی و نگرانی در حوزه فرهنگ و آفت است.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: