دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - February 17 2020
کد خبر: 46943
تاریخ انتشار: 15 فروردين 1398 01:54
شب گذشته سری جدید برنامه دورهمی شروع شد. صحبت‌های مهران مدیری نشان می‌دهد ظاهرا او قصد دارد این بار برنامه‌ جنجالی‌تری را روی آنتن ببرد.
اینکه هم دولت مخالف این صحبت‌ها باشد هم مدیران اصولگرای صدا و سیما و با این حال دورهمی به این شکل روی آنتن برود جای سوال دارد.  به گزارش فرارو، مدیری برنامه شب گذشته را با اشاره به گرانی‌ها شروع کرد. لحن مدیری در ابتدا طنز بود. او گفت: احتمالا سال آینده "تبلت می‌دهیم به قیمت ۱۹ میلیارد تومان". سپس به کنایه در مورد تزریق امید در جامعه صحبت کرد و با اشاره به گرانی، ترافیک و ... به طنز پیشنهاد کرد مردم عطر گل رازقی استشمام کنند و به پرواز بادبادک‌ها بنگرند!

اما در ادامه لحن او جدی‌تر شد. او که ادعا می‌کرد به او گفته شده در مورد مشکلات کشور چیزی نگوید، ادامه داد: «واقعا نمی‌دانم چه بگویم. سال گذشته، همین موقع‌ها بود که دورهمی تمام شد. من هرچه بلد بودم آن دوره درباره مشکلات و اتفاقات کشور گفتم، با زبان تندی هم گفتم، اما الان انگار همه ما می‌گوییم‌ای کاش پارسال بود.»

با دقت به ویدیوی منتشر شده به نظر می‌رسد در مدت یک دقیقه‌ای که مدیری این حرف‌ها را می‌زد، فیلم چند بار کات شده است. همچنین در بازپخش صبح امروز بخش انتقادات از دولت و شرایط کشور کاملا حذف شد.

مدیری ادامه داد: «سال ۹۷ دیگر شاهکار کردید. این وضعیت اقتصاد است، این وضعیت معیشت مردم است، این وضعیت قیمت ارز است و این وضعیت زلزله و جدیدا سیل است و این وضعیت هزار تا چیز دیگر است. چکار می‌کنید با خودتان، چکار می‌کنید با ما.»

مدیری افزود: «گفتند این ویژه‌برنامه سیزده‌بدر است و اوقات مردم را تلخ نکن، به مردم امید بده، گفتم چشم همه ما را امیدوار کن، همه ما را همین‌طور امیدوار نگه دار، ما را با امید خفه کن.»

همچنین مدیری اعلام کرد، حرف‌های بیشتر را می‌گذارد برای آغاز دور تازه این برنامه که به‌زودی روی آنتن شبکه نسیم خواهد رفت.

در اولین واکنش به این بخش از صحبت‌های مدیری، علیرضا معزی، دبیر شورای اطلاع‌رسانی دولت، در حساب توییتری خود نوشت: «مدیران رسانه ملی صریح و شفاف بگویند که این ذبح و استهزای امید، در غوغای تحریم و قهر طبیعت، شبی چند تمام می‌شود از جیب این ملت گرفتار؟ دولت به کنار، حداقل مروت را در حق امدادرسانان و هزاران نفر که در کنار سیل زدگان ایستاده اند، مراعات کنید.»

هرچند کنایه‌های مدیری به امید می‌تواند اشاره به شعار دولت روحانی و سایر مسئولین دولتی باشد، اما این تنها دولت نیست که مردم را به امید دعوت می‌کند. به نظر می‌رسد بخش‌های دیگری هم خود را مخاطب این انتقادات دانسته‌اند. بخش جنجالی دیگر صحبت‌های مدیری که به انتقاد از نحوه حضور مسئولان در مناطق سیل زده برمیگردد بیشتر به این مساله دامن می‌زند. مدیری این بخش از صحبت هایش به انتقاد از حضور مسئولان در سیل پرداخت. مدیری در این بخش با استفاده از ایهام در مورد " خیس شدن شلوار" از آنچه به زعم او حضور نمایشی مسئولان در صحنه سیل است انتقاد کرد. 

گفتنی است در روز‌های اخیر در شبکه‌های اجتماعی مطالب مختلفی در مورد حضور مسئولان در مناطق سیل زده منتشر شده که تنها مختص مسئولین دولت نبوده‌است.

یامین پور، مجری و فعال رسانه‌ای اصولگرا هم در توییتر از برنامه دورهمی شدیدا انتقاد کرد.

محمدرضا باقری فعال رسانه‌ای اصولگرا هم نوشت: «بگذریم از اینکه چرا باید شبکه نسیم وسط بحران نفرت پراکنی و ترویج ناامیدی کند و امید را همسو با ضدانقلاب مسخره کند، اما ای کاش کاسب بزرگ اول مارکت، جزییات قرادادهای چرب و شیرینش را هم می‌گفت و بعد آرزو میکرد که ای کاش پارسال بود! این حرفها بر سر شاخه بن بریدن است آقای مدیر شبکه!»

 
دبیر شورای اطلاع رسانی دولت نیز از مطالب مطرح شده در دورهمی به شدت انتقاد کرد.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار