دوشنبه ۰۵ مهر ۱۴۰۰ - September 27 2021
کد خبر: 29790
تاریخ انتشار: 11 آبان 1395 10:36
روحانی در جلسه رای اعتماد مجلس:

اسم بدهی معوق را می گذارند اختلاس

جلسه علنی مجلس شورای اسلامی دقایقی پیش به ریاست علی لاریجانی به منظور بررسی صلاحیت و رای اعتماد به وزرای پیشنهای آغاز شد.

راه امروز: جلسه علنی مجلس شورای اسلامی دقایقی پیش به ریاست علی لاریجانی به منظور بررسی صلاحیت و رای اعتماد به وزرای پیشنهای آغاز شد.

امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی عضو هیات رئیسه مجلس رسیدگی به صلاحیت و رای اعتماد به وزرای پیشنهادی دولت برای تصدی وزارتخانه های آموزش و پرورش، فرهنگ و ارشاد اسلامی و ورزش و جوانان را به عنوان اولین دستور کار جلسه علنی امروز قرائت کرد.

گزارش لحظه به لحظه از جلسه علنی امروز در زیر می آید:

*اینکه می‌بینید عصبانیت کشورهای کم هوش منطقه مانند عربستان شکل گرفته به معنای سیاست درست در بحث سیاست خارجی ایران است.

*امروز جهان به این نکته واقف شده که باید با زبان تکریم و احترام با ملت ایران سخن بگویند. ما دیگر مجبور نیستیم کشتی‌هایی که کانتینرها و کالاهای ما را حمل می‌کنند مجبور به ارسال آنان از طریق لنج به بنادر ایران شویم و آن هم با پول اضافی، دیگر مجبور به این کار نیستیم./امروز در شرایطی هستیم که آنهایی که از ایران‌هراسی سخن می‌گفتند، زبان‌شان به لکنت افتاده و شنونده‌های آنها هر روز کمتر و کمتر می‌شود و به جای آنکه افکارعمومی در برابر حرف غلط آنان سر تسلیم فرود بیاورد، در برابر آنها لبخند تمسخر می‌زنند. / هر روز که می‌گذرد ما گشایش جدیدی را می‌بینیم، حتی در برابر کشورهای بدعهد که در طول تاریخ هم بدعهد بودند، آنها را قدم به قدم مجبور می‌کنیم که به تعهدات خودشان عمل کنند. در مورد مسائلی که مشکلات آن صدرصدی حل نشده، در این زمینه هم گشایش جدید هر روز به وجود می‌آید، حتی در زمینه فناوری هسته‌ای هر روز با گشایش جدید روبرو می‌شویم.

روحانی با تاکید بر اینکه اگر روزی حتی یک گرم هم نمی‌توانستیم کیک زرد وارد کنیم، امروز صد تن صد تن کیک زرد وارد می‌کنیم، گفت: اگر روزی نطنز را غیرقانونی می‌دانستند، امروز محصول نطنز را آزادانه به دنیا صادر می‌کنیم. اگر روزی می‌گفتند آب سنگین خلاف است، امروز آن را با دریافت پول نقد به آمریکا و روسیه می‌فروشیم.

* در اینکه چقدر نفت بفروشیم، امروز انتخاب آزاد داریم؛ آنهایی که حصار کشیده بودند که ایران بیش از یک میلیون بشکه نفت نمی‌تواند بفروشد، امروز ملت ایران دارای انتخاب آزاد است که چقدر نفت بفروشد. / صادرات نفت خام ایران طی ماه اخیر از مرز دو میلیون بشکه هم پا فراتر گذشته است/امروز نفت را به چه کشور بفروشیم و یا با چه ارزی بفروشیم در اختیار خودمان است. آنها که سوال می‌کنند برجام چکار کرده؛ برجام راه انتخابی ملت ایران را برای تعامل با جهان، برای صادرات، برای واردات، برای انتخاب نوع مشتری و نوع کالا باز کرده است. ملت ایران دارای انتخاب شده و خودمان کالا از هر کشوری را انتخاب می‌کنیم.

*ما در مسئله اشتغال گرچه بسیار عقب هستیم و ورود نسل جوان ما به بازار کار و نیروی فعال کار در بهار امسال کم سابقه بوده است، اما بیش از یک میلیون و 200 هزار نفر با عنوان نیروی فعال وارد بازار کار شده‌اند./ گرچه امروز به شکوفایی نرسیده‌ایم و تا رشد 8 درصدی فاصله داریم، اما شاخص‌ها، آمار و ارقام به ما می‌گوید مسیری که انتخاب کرده‌ایم مسیر درست و صحیحی است.

*هیچ دولتی نبوده که در آغاز کارش بعد از نقلاب اسلامی با تحریم‌های شدید سازمان ملل متحد و قطعنامه‌های شورای امنیت تحت ذیل 7 مواجه باشد و دولت یازدهم با این مشکلات مواجه بود. / اگر من بگویم که در آغاز کار دولت در بخش سیاست خارجی و در بخش اقتصاد و به ویژه اقتصد کلان با معظلاتی شبه بحران مئاجه بودیم سخنی به اغر اق و مبالغه نگفاتم  به همین دلیل دولت ناچار بو ددر اولین قدم هایش به بحث سیاست خارجی و اقتصادی بیش از بخش هیا دیگر توجه کند

*آغاز سخنرانی رئیس جمهور: دولت یازدهم در آغاز کارش و شروع فعالیتش با مشکلات بزرگی روبرو بود که شاید بتوان نام آنها را بحران‌ها نامید /  هیچ دولتی بعد از جنگ تحمیلی نبوده که در آغاز دولت، کشور با تورم بیش از 23 درصد روبرو باشد، در حالی که در آغاز این دولت کشور با تورم 40 درصد روبرو شد

*روحانی وارد مجلس شد.

منبع:انتخاب
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
مهمترین اخبار - صفحه خبر