يکشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ - May 16 2021
کد خبر: 60147
تاریخ انتشار: 26 آذر 1399 19:36
محافظی که تلاش کرد مانع از شهادت محسن فخری‌زاده شود

(تصاویر) حامد اصغری کیست؟

اطلاعات زیادی از حامد اصغری در دست نیست اما گفته می‌شود او یکی از بهترین محافظان شخصیت‌ها به حساب می‌آید. جواد موگویی مستندساز او را "برند محافظان" معرفی کرده که شهرت بین‌المللی دارد.
 محافظان شخصیت‌ها و چهره‌های کلیدی کشور عموما افرادی ناشناخته‌اند وهویتشان مشخص نیست اما پس از ترورشهید محسن فخری‌زاده در هفتم آذرماه در آبسرد دماوند، یکی از محافظان او مشهور شد. او حامد اصغری است، کسی که سر تیم محافظان شهید فخری2زاده بوده است. 

به گزارش فرارو، اینکه چه شد حامد اصغری مورد توجه قرار گرفت به عملکرد او در صحنه حادثه ترور باز می‌گردد. 


شهید فخری زاده هفتم آذر در آبسرد دماوند به شهادت رسید

شاید بتوان گفت کاملترین روایت از صحنه حادثه از سوی دریادار پاسدار علی فدوی جانشین فرمانده کل سپاه مطرح شده است. روایتی که عملکرد محافظان را در ماجرا روشن‌تر کرده است. 

او در مراسم روز دانشجو که در دانشگاه تهران برگزار شد گفت: "۱۱ پاسدار همراه شهید فخری زاده به عنوان تیم حفاظتی بودند، ما بررسی کردیم و دیدیم که تیربار ماهواره‌ای و آنلاین در کار بوده و هیچ تروریستی در صحنه حضور نداشته، ۱۳ تیر از تیربار شلیک شده است؛ تیربار با دوربین پیشرفته روی چهره شهید فخری زاده زوم بوده است و از هوش مصنوعی کمک گرفته بودند؛ البته محافظان به علت اینکه فضای آن محدوده بسیار گسترده و مملو از درختان بود به سوی درختان نیز شلیک کرده‌اند؛ چراکه تصور می‌کردند شاید برخی افراد در پشت درختان مخفی شده باشند."

سردار فدوی  از نقش برجسته یکی از محافظان سخن گفت و افزود: «علت اینکه به یکی از محافظان چند گلوله برخورد کرده این بود که او برای محافظت از شهید فخری‌زاده خودش را روی بدن شهید انداخته و به همین دلیل هم چند گلوله به او اصابت کرده است.»


حامد اصغری حامد اصغری سر تیم محافظان شهید فخری‌زاده 

این محافظ حامد اصغری است که چهار گلوله خورد و به بیمارستان منتقل شد، در ساعات اولیه انتشار خبر ترور گفته شد که اصغری به شهادت رسیده اما این خبر تکدیب شد، تا چند روز حال وخیمی داشت اما خوشبختانه از حادثه جان به در برد. خبر دقیقی از آخرین وضعیت او منتشر نشده ظاهرا پس از عمل جراحی دوران نقاهت را می‌گذراند.

اصغری برای نجات جان شهید فخری زاده بدن خود را سپری می‌کند اما بنا به یک روایت گلوله یا گلوله‌هایی از بدنش عبور و به شهید فخری‌زاده بر خورد کرده است. تلاش حامد اصغری نهایتا بی‌نتیجه می‌ماند و گلوله شهید فخری زاده را قطع نخاع می‌کند و تلاش‌های پزشکی هم جواب نمی‌دهد. 

حفاظت از شخصیت‌ها بر عهده سپاه حفاظت انصار المهدی از زیرمجموعه‌های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است.

حامد اصغری 
اطلاعات زیادی از حامد اصغری در دست نیست اما گفته می‌شود او یکی از بهترین محافظان شخصیت‌ها به حساب می‌آید. جواد موگویی مستندساز او را "برند محافظان" معرفی کرده که شهرت بین‌المللی دارد. 

اصغری جودوکار است و روز پس از حادثه فدراسیون جودو به اشتباه شهادت او را تسلیت گفت. 

تصویری منتشر شده که نشان می‌دهد حامد اصغری پیشتر سابقه محافظت از منوچهر متکی وزیر خارجه دولت محمود احمدی‌نژاد را داشته است. 

حامد اصغریحامد اصغری پشت سر منوچهر متکی 
ظاهرا اصغری زمانی هم محافظ اسحاق جهانگیر معاون اول رییس جمهور و محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه بوده است. 
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
مهمترین اخبار - صفحه خبر