يکشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۱ - October 02 2022
الزام جدید بانک مرکزی برای صرافی‌ها

الزام جدید بانک مرکزی برای صرافی‌ها

فهرست نرخ‌های اعلامی به‌همراه سایر اطلاعات صرافی‌ها از جمله آدرس و شماره تماس در وبگاه رسمی بازار متشکل ارز ایران به‌نشانی www.ice.ir ارائه خواهد شد.
توضیحات بانک مرکزی درباره نرخ سود بانکی

توضیحات بانک مرکزی درباره نرخ سود بانکی

معاون نظارت بانک مرکزی اعلام کرد:‌ بانک های متخلف در زمینه عدم رعایت نرخ سود علی الحساب سپرده سرمایه گذاری مدت‌دار، به هیأت انتظامی بانکها معرفی می شوند.
بورس پاییز را قرمزپوش آغاز کرد
سقوط‌ بیشتر بورس در انتظار است؟

بورس پاییز را قرمزپوش آغاز کرد

شاخص کل بورس در حالی در روز گذشته با افت خود سرمایه‌گذاران را شوکه کرد که به گفته کارشناسان امکان ریزش‌های بیشتر شاخص همچنان وجود دارد.
وزیر اقتصاد: کارمزد وام‌های خرد صفر می‌شود
وزیر امور اقتصادی و داریی تصریح کرد: با توجه به رویکرد دولت در صنعت تحول، ما هم با افزایش سهم صندوق‌های قرض الحسنه و بانک‌های قرض الحسنه در تامین مالی خرد مردم نه تنها موافق هستیم بلکه دستوراتی را در مدنظر داریم که اجرای آن‌ها در سال جاری شروع شده است.
بورس سبزپوش شد
در سومین روز هفته؛
شاخص کل بورس امروز رشد بیش از ۴ هزار واحدی را رقم زد.
سقف برداشت روزانه از خودپرداز بانک‌ها ۵۰۰ هزار تومان شد
در اطلاعیه بانک سپه آمده است: امکان برداشت وجه نقد از دستگاه‌های خودپرداز سپه تا سقف ۵ میلیون ریال در هر شبانه روز، از تاریخ هشتم شهریور ماه لغایت پنجم مهرماه سال جاری، بر اساس مجوز بانک مرکزی و برای دارندگان کارت‌های عابر بانک سپه (درون بانکی) فراهم شده است.
مهرماه انجام می شود؛
جشنواره قرعه‌کشی حساب‌های قرض‌الحسنه بانک گردشگری با عنوان "مهرریزان" در روز 30 مهرماه 1401 برگزار می‌شود.
پرداخت سود ۱۳ شرکت غیربورسی سهام عدالت تا پایان شهریور
دستیار ویژه سهام عدالت:
حدادی تصریح کرد: سهامداران عدالت اگر نیاز به نقدینگی دارند، می‌توانند به‌جای فروش سهام خود آن را وثیقه بگذارند و از بانک وام دریافت کنند؛ اما اگر قرار باشد مانند گذشته ۶۰ درصد سهام خود را بفروشند به‌خاطر افزایش برای فروش آن قیمت سهام ارزنده پایین می‌آید.
آیا قرار است روحانیون در شعب بانک‌ها مستقر شوند؟
حجت الاسلام محمدتقی نقدعلی نماینده خمینی شهر در مجلس نیز در پاسخ به پرسش مطرح شده با تاکید بر اینکه قرار است صرفاً یک شورای ۵ نفره با عنوان «شورای فقهی» در بانک مرکزی تشکیل شود، گفت: قرار است ۵ فقیه عضو این شورا بر سیاست‌گذاری‌های کلان بانک مرکزی نظارت، از تحقق بانکداری اسلامی حصول اطمینان و در این زمینه اظهار نظر کنند.
تشکیل شورای فقهی بانک مرکزی در مجلس حاشیه ساز شد
بحث و بررسی پیرامون ساز وکار تشکیل شورای فقهی بانک مرکزی و ترکیب این شورا پای موضوع تصمیم گیری در خصوص حذف ارز ترجیحی و وضعیت فعلی اقتصاد کشور را به جلسه علنی مجلس کشید و حاشیه ساز شد.
یک اتفاق مهم در بازار سهام
این در حالی است که بر اساس آخرین اخبار منتشرشده احتمالا تا یک هفته موضوع واگذاری سهام تودلی نمادهای بورسی «خودرو» و «خساپا» تعیین‌‌تکلیف می‌شود تا بلکه مقداری از کلاف سردرگم در بازار سهام باز‌شود و بازار و سرمایه‌‌‌‌‌‌گذاران را از بلاتکلیفی در این‌باره نجات دهد.