شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ - June 03 2023
بورس امروز به کدام سو می‌رود

بورس امروز به کدام سو می‌رود

پیش بینی می شود در معاملات روز چهارشنبه تک سهام هایی که موج اصلاحی خود را پایان دادند با تقاضا مواجه شوند.
پیش‌بینی بورس فردا
بررسی تکنیکالی شاخص بورس تهران؛

پیش‌بینی بورس فردا

اخبار زیادی حول محور شاخص بورس تهران در یکی دو روز گذشته در جریان بود از درگیری مرزی طالبان با نیروهای مرزبان تا اخبار انتخابات ترکیه به همراه سفر سلطان عمان به تهران. همگی می‌توانست به‌گونه‌ای در دل اهالی بازار سرمایه ترس و یا امید ایجاد کند.
افشای سیاهه ابرشرکت‌های دولتی ورشکسته
وزارت اقتصاد منتشر کرد

افشای سیاهه ابرشرکت‌های دولتی ورشکسته

وزارت اقتصاد با انتشار سیاهه ابرشرکت‌های دولتی، بازیگران زیان‏ده و بدهکار را معرفی کرد. کالبدشکافی آمار موجود در صورت‏های مالی شرکت‌های دولتی نشان می‌دهد که در سال۱۴۰۰، ۱۰شرکت بزرگ دولتی با حدود ۵/ ۹۰همت زیان، در مجموع ۹۹درصد از کل زیان‌ها را به خود اختصاص داده‌اند.
رشد 25 درصدی نسبت تسهیلات به سپرده‌ها در بانک گردشگری
بانک گردشگری در سال 1401 با 25 درصد رشد در نسبت اعطای تسهیلات به سپرده‌های اشخاص، رتبه نخست را در بین بانک های خصوصی کشور کسب کرد.
ارزیابی سهام 9 شرکت‌ و صندوق دیگر بانک آینده افشا شد
به‌دنبال افشاهای پیشین گزارش‌های کارشناسی املاک بانک آینده در سامانه کدال، ارزیابی‌هایی جدیدی از دارایی‌های بانک نیز در این سامانه افشا شد.
صدور کیفرخواست برای پنج نفر از مدیران بانکی و مالی
دادستان تهران خبر داد
دادستان تهران از پیگرد قضایی و صدور کیفرخواست برای مدیران وقت بانک های صادرات ایران و پاسارگاد به اتهام اخلال کلان در نظام اقتصادی کشور با تصرف غیر قانونی در وجوه بانکی و تحصیل مال نامشروع به مبلغ ۱۲ هزار میلیارد ریال، خبر داد.
پرداخت بیش از 6300 میلیارد وام قرض‌الحسنه فرزندآوری در بانک آینده
همراهی بانک آینده با اجرای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت
بانک آینده در تداوم روند حمایت از اجرای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، در سال 1401 بیش از 16هزار فقره وام با مجموع مبلغ بیش از 6300 میلیارد ریال است.
جزییات عرضه اولیه «عالیس»
شرکت فرابورس ایران اطلاعیه عرضه اولیه سهام شرکت بهار رز عالیس چناران را منتشر کرد. زمان این عرضه اولیه ۶ خرداد ماه ۱۴۰۲ اعلام شده است.
رتبه بانک گردشگری در جذب سپرده های کوتاه مدت
بانک گردشگری در سال ۱۴۰۱ با نرخ رشد ۱۱۱ درصد، رتبه نخست جذب سپرده های کوتاه مدت را در بین بانک های خصوصی کشور کسب کرد.
دوگانه ناممکن ارزی
رئیس شورای پول و اعتبار در بخش دیگری از سخنانش تلاش کرد به برخی انتقادات پاسخ دهد. او در قیمت ارز در حوزه مصارف ارزی گفت که داشتن یک نرخ ارز در شرایط تحریمی امری دشوار است، با این حال از نظرات کارشناسی استفاده می‌کنیم. رئیس کل بانک مرکزی در ادامه سخنانش به توضیح تفاوت‌های میان ارز ۲۸هزار و ۵۰۰ تومانی و ۴۲۰۰ پرداخت و بیان کرد که ارز ترجیحی جدید از محل صادرات نفت تهیه می‌شود و مانند ارز ۴۲۰۰ از محل ارز صادرکنندگان تامین نمی‌شود.
پرداخت وام ۳۰میلیون تومانی به این بازنشستگان
کارمزد این تسهیلات هنوز مشخص نیست، اما دوره بازگشت این وام ۳۶ماهه برای بازنشستگان مشمول خواهد بود؛ بازنشستگان انتظار دارند تا قبل پایان اردیبهشت وام به حساب مشمولان واریز شود.