شنبه ۰۷ خرداد ۱۴۰۱ - May 28 2022
از ۱۵ هزار واحد سقوط تا چراغ سبز!
بازار سرمایه در هفته ای که گذشت

از ۱۵ هزار واحد سقوط تا چراغ سبز!

بازار سرمایه هفته را با سقوط های چشم و گیر و پی‌درپی آغاز کرد اما در نهایت توانست سبزرنگ به کار خود پایان دهد. با این حال شاخص کل نتوانست به رقمی که پیش از سقوط ها به دست آورده بود برسد و در محدوده یک میلیون و ۶۵۰ هزار واحد باقی ماند.
بورس ۲۵ هزار واحد ریخت/خروج پول حقیقی از بورس کاهش یافت
رصد بازار سرمایه نشان می دهد

بورس ۲۵ هزار واحد ریخت/خروج پول حقیقی از بورس کاهش یافت

شاخص کل بورس امروز با ۲۵ هزار و ۱۰ واحد نزول تا رقم یک میلیون و ۵۵۷ هزار واحد کاهش یافت. شاخص کل با معیار هم وزن هم ۸۷۳۲ واحد کاهش یافت و در رقم ۴۳۲ هزار و ۷۷۳ واحد ایستاد.
شاخص کل بورس در نخستین روز هفته ریخت

شاخص کل بورس در نخستین روز هفته ریخت

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با کاهش ۱۵ هزار و ۲۸۲ واحد همراه شد.
وام ودیعه مسکن در تهران ۱۰۰ میلیون تومان شد
شورای پول و اعتبار با اعطای تسهیلات کمک ودیعه مسکن با دوره بازپرداخت حداکثر پنج سال، در سقف‌های ۱۰۰۰، ۷۰۰ و ۴۰۰ میلیون ریال به ترتیب در تهران، مراکز استان‌ها و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت و سایر شهرها موافقت کرد.
ترمز هیجانی بورس تهران
بورس تهران با دومین ریزش پرمقدار در قرن جدید مواجه شد و در جریان دادوستدهای روز دوشنبه شاخص کل این بازار ۵۸/ ۱درصد کاهش ارتفاع داد تا سقف تجربه‌شده در سال گذشته را نیز از دست بدهد.
تخلف برخی بانک‌ها در پرداخت وام فرزندآوری
باوجود ابلاغ بخشنامه بانک مرکزی به بانک‌های عامل، گزارش های مردمی و مشاهدات از برخی بانک‌های عامل بیانگر اجرای متفاوت این قانون توسط برخی بانک‌های عامل است.
فهرست بدهکاران سه بانک جدید اعلام شد
طبق اعلام بانک مرکزی، اغلب تسهیلات دریافتی برای تولید و سازندگی در کشور مصرف شده و انتشار اسامی در گزارش پیش رو، تنها به منزله دریافت تسهیلات و تعهدات کلان از شبکه بانکی است که عموم آن‌ها در موعد مقرر بازپرداخت شده اند. بر همین اساس، فهرست تسهیلات غیرجاری هر بانک را نیز می‌توان مشاهد کرد.
چرا احیای برجام به نفع ایران است؟
رئیس اسبق بانک مرکزی پاسخ می دهد
رئیس اسبق بانک مرکزی می گوید: به نفع مان است در برجام به توافق برسیم هرچند که امریکا باز هم مثل ترامپ عهدشکنی کند؛ چرکه منافع این کار بیش از زیانش است
ریزش ۵ هزار واحدی شاخص کل بورس
شاخص کل بورس با ۵۴۳۱ واحد کاهش در رقم یک میلیون و ۵۷۲ هزار واحد ایستاد. این در حالی است که شاخص کل با معیار هم وزن ۳۲۵ واحد افزایش یافت و رقم ۴۴۴ هزار و ۹۷۲ واحد را ثبت کرد.
بانک گردشگری، بانک سال ورزش شناخته شد
در نخستین جشنواره تجلیل از برترین‌های اقتصاد و صنعت ورزش کشور؛
بانک گردشگری در نخستین جشنواره تجلیل از برترین های اقتصاد و صنعت ورزش کشور، در حوزه بانکی به عنوان بانک سال ورزش شناخته شد.
شیخ حسینی سرپرست بانک توسعه تعاون شد
در مراسمی با حضور معاونین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی؛ محمد شیخ حسینی به عنوان سرپرست بانک توسعه تعاون معارفه شد.