شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ - June 03 2023
اقتصاد
تاثیر گشایش‌های سیاسی و اقتصادی بر صنایع تولیدی چیست
پیش بینی تازه از نرخ دلار
به اعتقاد تحلیلگران، ورود منابع ارزی جدید به کشور باعث کاهش قیمت دلار در بازار و به تبع آن، تغییر مسیر سایر بازار‌ها خواهد شد. اما این شرایط در حالی به وجود می‌آید که به گواه کارشناسان، مسیر تورم را تغییر نمی‌دهد و کاهشی نمی‌کند. به باور آن‌ها، از نظر واقعیت‌های اقتصادی تعادلی در ارز مورد نیاز و ارز ورودی دیده نمی‌شود.
عضو اتاق بازرگانی ایران:
تا دوشنبه ۲ میلیارد دلار ارز جدید در راه است
شریعتی روز قبل خبر داده بود که از منابع آزاد شده ایران در بانک تی بی آی عراق نیز ۱.۶ میلیارد دلاری بدهی گازی به ترکمنستان پرداخت شده است.
آخرین اخبار
یارانه چه کسانی ۸۰ هزار تومان اضافه می‌شود؟
عسگریان با اشاره به اینکه ٨٠ هزار تومان مبلغ یارانه برای دهک‌های اول تا سوم اضافه شده است، گفت: شرط استفاده از افزایش اعتبار کالابرگ، خرید بیش از ۷۰ درصد از یارانه معادل ۳۲۰ هزار تومان به ازای هر نفر است.
معمای اشتیاق نفتی اوپک
نفت ایران در مرکز توجه نشست ۴ ژوئن اوپک‏‏‏‏‏‌پلاس خواهد بود
امیدواری به افزایش تولید و صادرات نفت ایران و بازگشت به ظرفیت واقعی، اولین گزاره‌ای است که هیثم الغیص، دبیرکل اوپک پس از دیدار با مقامات ایرانی مطرح کرد. درحالی‌که تحریم‌های فروش نفت ایران همچنان پابرجاست، اما داده‌ها از رکورد ۴سال اخیر تولید نفت کشورمان در ماه گذشته میلادی حکایت دارند.
برقراری خط پروازی قشم به عربستان برای نخستین بار
مدیر کل فرودگاه بین المللی قشم:
مدیر کل فرودگاه بین المللی قشم از برقراری خط پروازی قشم به عربستان برای اولین بار از فرودگاه بین المللی قشم خبر داد.
سوغات دلاری سلطان
۳۰ همزمان با افت قیمت ۲۰۰ تومانی دلار در معاملات آزاد روز گذشته، قیمت هر قطعه سکه طلا طرح جدید نیز دچار نوسانات کاهشی شد. هر قطعه از این فلز گران‌بها در پایان معاملات روز گذشته با حدود ۴۲۰هزار تومان کاهش نسبت به نرخ پایانی روز شنبه به رقم ۳۰ میلیون و ۵۸۰ هزار تومان رسید.
افزایش روزانه قیمت مسکن در نارمک
یک کارشناس امورملکی در محله نارمک می‌گوید، مالکان در این محله به صورت روزانه دست به افزایش قیمت می‌زنند.
جنگ اخبار در بازار دلار
فنی‌های بازار معتقدند با توجه به جو خبر سفر سلطان عمان در روز یکشنبه، قیمت دلار حمایت ۵۱ هزار ۷۰۰ را از دست خواهد داد و نرخ تا بازه دوشنبه می‌تواند بین ۵۰ هزار و ۷۰۰ تومان تا ۵۱ هزار و ۸۰۰ تومان نوسان داشته باشد.
بدون رفتن به بنگاه املاك قرارداد اجاره ببنديد
رييس اتحاديه املاك: ما حذف نمي‌شويم
از روز چهارشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۲ نسخه آزمايشي سامانه معاملات املاك و مستغلات كشور راه‌اندازي شد كه در اولين گام امكان ثبت رايگان قراردادهاي اجاره و دريافت كد رهگيري توسط مالكان و مستاجران، بدون مراجعه به دفاتر املاك ايجاد شد.
فروش دو روزه نیم میلیون خودرو
مرحله دوم فروش یکپارچه خودرو از سوم خردادماه آغاز شد و تنها طی دو روز ۵۲۵هزار متقاضی در این طرح شرکت کردند. به این ترتیب پیش‌بینی می‌شود تا دهم خرداد که زمان پایان ثبت‌نام اعلام شده است، حداقل نیم میلیون نفر دیگر اقدام به ثبت‌نام خودرو کنند...
اجاره آپارتمان‌های ۳ خوابه تهرانپارس چند؟
برای رهن کامل یک واحد ۱۳۵ متری در خیابان خوشوقت باید ۱ میلیارد و ۶۵۰ میلیون تومان هزینه کنید. برای رهن یک واحد ۱۶۰ متری در ۳ خوابه در خیابان طاهری تهرانپارس غربی باید ۱ میلیارد و نیم پرداخت کنید.
دلالان نیمایی
تجار خبر می‌دهند که واسطه‌گران به بازار ارز ترجیحی نفوذ کرده و روند واردات را مختل کرده‌اند
برخی از واردکنندگان کالاهای اساسی می‌گویند که ماه‌هاست ارز مورد نیاز خود را دریافت نکرده‌اند، ماجرا به همین‌جا ختم نمی‌شود و حالا تجار خبر می‌دهند که شبکه‌ای از دلالان ارز نیمایی شکل گرفته است و دیگر نه‌تنها ارز 28 هزار 500 تومانی وجود خارجی ندارد که برخی از تجار مجبور شده‌اند برای تأمین نیاز ارزی خود دلار 50 هزار تومانی بخرند.
پیش پرده تورم اردیبهشت
روز گذشته، سخنگوی اقتصادی دولت در یک نشست خبری و رئیس سازمان برنامه و بودجه در یکی از شبکه‌های اجتماعی از کاهش یک واحد درصدی تورم اردیبهشت نسبت به فروردین‌ماه خبر دادند. به نظر می‌رسد که منظور مسوولان، افت تورم ماهانه است و در نتیجه تورم ماهانه از رقم ۷/ ۳درصد در فروردین ماه به سطح ۷/ ۲درصد در اردیبهشت‌ماه رسیده است. با فرض صحیح بودن این گزاره، محاسبات نشان می‌دهد، تورم نقطه به نقطه در ماه دوم با کاهش یک‌واحد درصدی به ۵/ ۵۴درصد رسیده و نرخ تورم متوسط سطح ۱/ ۴۹درصد را به ثبت رسانده است.
«نردبان توسعه»
امن‌ترین و خطرناک‌ترین شهرها برای سفر
فقر ناشی از چیست؟
کسی از دولت صدای ما را می شنود؟
هزینه 23میلیونی سبد خانوار در نیمه اول
«خط فقر»؟
اوج گیری انتقادات به کابینه رئیسی
«بازار پول» با عنوان «معمای دلار» منتشر شد
تورم در پیچ خطرناک
آینده دلار
«بازارپول» باعنوان «هیولای تورم» منتشر شد
کرسنت به روایت اسناد
گزارش نیویورک تایمز از این روزهای ایران
فروردین سیاه کسب وکارها
اقتصاد ۱۴۰۰ از دریچه «وین»
روایتی از خام فروشی
رای اعتماد بی‌دردسر
چالش‌های «رزم‌حسینی» برای رای اعتماد
اخبار مهم