سه‌شنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۰ - November 30 2021
اقتصاد
رئیس‌جمهور در نشست سازمان همکاری اقتصادی در ترکمنستان ارائه کرد
پیشنهاد تجارت آزاد در منطقه اکو
پانزدهمین اجلاس اکو روز گذشته در عشق‌آباد ترکمنستان برگزار شد.
اختصاصی/ وضعیت بازار ارز در دو سناریو مورد تحلیل قرار گرفت
آینده دلار
با ورود به سالجاری، اسکناس امریکایی قله های جدید قیمتی را فتح کرد. اما اگر از وضعیت مقطعی بازار ارز عبور کنیم، بنابر نظر تحلیلگران، آینده دلار را می‌توان در دو سناریو ترسیم کرد.
آخرین اخبار
دلار در بودجه سال‌ آینده چقدر است؟
از موضوعات مهم و جنجالی بودجه سال آینده تعیین تکلیف ارز ۴٢٠٠ تومانی است که تا به امروز هشتم آذر ماه هنوز درباره ارز ۴۲۰۰ تومانی هم هیچ تصمیم قطعی گرفته نشده، اما برای مابه التفاوت آن، ملاک همان ۲۳ هزار تومان است.
افزایش ۵۵ درصدی اجاره‌بها رکورد شکست؛ هجوم تهرانی ها به کرج
از اسفند سال ۱۳۹۹ تورم نقطه‌ای اجاره‌بهای مسکن در شهر تهران به ۳۱.۴ درصد و در مناطق شهری کشور به ۳۵.۲ درصد رسیده و پس از تصرف کانال ۴۰ درصدی و ۵۰ درصدی در ماه‌های فروردین تا مهر، حالا عزم کانال ۶۰ درصدی را نیز کرده است.
هرکس می‌تواند، نفت صادر کند
معاون وزیر:
مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران استفاده از بازار‌های جدید را از جمله روش‌های جدید صادرات نفت برشمرد و گفت: هرکس که شرایط خرید نفت و میعانات و این امکان را دشته باشد که بتواند تضامین لازم را ارائه داده و پول محموله را برگرداند، می‌تواند در امر صادرات همکاری داشته باشد و در این زمینه منعی وجود ندارد.
اعلام نرخ ارز بدون ذکر منبع ممنوع شد
رئیس کانون صرافان طی نامه‌ای به صرافی‌های سراسر کشور اعلام کرد که اعلام و انتشار نرخ ارز، بدون ذکر منبع و نام صرافی ممنوع است.
نیمه دوم سال مسکن ارزان می‌شود؟
رئیس اتحادیه مشاوران املاک پاسخ می دهد
کاهش ۰.۳ درصدی نرخ معاملات مسکن در مهرماه ۱۴۰۰ هم به نظر فعالان این بخش به دلیل رکود در معاملات است چراکه بانک آمار معاملات مسکن در پایتخت را هم با کاهش ۲۶تا۲۸ درصدی اعلام کرده و تاییدی بر این موضوع است.
بالاترین تورم برای دهک‌های کم درآمد
مرکز آمار گزارش تورم دهک‌های هزینه‌ای را منتشر کرد
ضریب اهمیت کالا‌های خوراکی برای دهک‌های اول و دوم هزینه‌ای بیشتر از ۴۰ درصد است؛ بدین معنا که با هر افزایش اندکی در قیمت هر کدام از کالا‌های سبد مصرفی این دو دهک، خانوار‌ها مجبورند هزینه بیشتری برای آن کرده یا از حجم مواد خوراکی که می‌خرند، بکاهند.
صف‌های طولانی مقابل صرافی‌ها جمع می‌شود؟
اختلاف قیمت ارز در صرافی‌ها و بازار آزاد و تخصیص ارز سهمیه‌ای به هر کد ملی موجب شکل‌گیری صف‌های طولانی مقابل صرافی‌ها شده است.
هر فرد تا پایان سال چقدر یارانه دریافت می‌کند؟
از سال ۱۳۹۰ دولت دهم برای کمک به خانواده‌ها یارانه نقدی به مبلغ ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی را در نظر گرفت که پس از گذشت ۱۰ سال تاکنون این مبلغ، بیستم هر ماه به حساب سرپرست خانوار‌ها واریز می‌شود؛ با توجه به بررسی‌های انجام شده این مبلغ به حساب ۷۷ میلیون نفر واریز می‌شود.
روز خونین رمز ارز‌ها
قیمت ارز‌های دیجیتال ۶ آذر؛
قیمت ارز‌های دیجیتالی مهم بار دیگر کاهش پیدا کرد.
رستم قاسمی: توافقی با چینی‌ها نداشته ایم
رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی ضمن موافقت با ورود فناوری نوین ساخت مسکن به کشور توسط بخش خصوصی، گفت: برای نهضت ملی مسکن زمین رایگان واگذار می‌کنیم.
بودجه سال ۱۴۰۱ بدون کسری بسته شد
میرکاظمی:
رییس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه لایحه بودجه سال آینده بدون کسری بسته شده، گفت: با کاهش تورم و بهبود رشد اقتصادی قدرت خرید مردم افزایش خواهد یافت، این روش بهتر از آن است که ۲۰ درصد حقوق را بالا بردند و ۳۰ درصد بر تورم کشور افزودند.
«بازارپول» باعنوان «هیولای تورم» منتشر شد
کرسنت به روایت اسناد
گزارش نیویورک تایمز از این روزهای ایران
فروردین سیاه کسب وکارها
اقتصاد ۱۴۰۰ از دریچه «وین»
روایتی از خام فروشی
رای اعتماد بی‌دردسر
چالش‌های «رزم‌حسینی» برای رای اعتماد
تجارت کثیف
خبرنگار «اعتماد» برای سومین بار برنده جایزه امین‌الضرب شد
ناگفته هاي الحاق به WTO
برگزیدگان جشنواره امین‌الضرب سال ۹۹ معرفی شدند
نشانه‌های حکمرانی بد در اقتصاد ایران
برنده دوئل «واعظی - جهانگیری» کیست؟
ردپای سه دستگاه در تخلفات ارزی
آدرس غلط برای گرانی موبایل
پشت صحنه توافق ناتمام ارزی
آقای مدرس خیابانی ژنرال بیاورید
اخبار مهم