دوشنبه ۰۷ اسفند ۱۴۰۲ - February 26 2024
اقتصاد
۱۰ایراد مؤثر در شکست طرح بنزینی کیش؛
طرح «بنزین برای همه» شکست خورد؟!
هر چند ایده تخصیص بنزین به هر فرد به جای هر خودرو مطلوب به نظر می‌رسد، اما بررسی طرح بنزینی کیش نشان می‌دهد که این نسخه آزمایشی بدون کار کارشناسی وارد مرحله اجرا شد که اجرای آن ناترازی بنزین را تعمیق می‌کرد.
الزام واریز درآمد‌های نفتی به حساب بانک مرکزی
شرکت ملی نفت ایران نسبت به واریز درآمد‌های حاصل از صادرات نفت به حساب ارزی بانک مرکزی ملزم شد.
آخرین اخبار
دو هدف فعال شدن درگاه ملی مجوزها
مقام مسوول وزارت اقتصاد تشریح کرد
رئیس مرکز ملی مطالعات، پایش و بهبود محیط کسب و کار وزارت امور اقتصادی و دارایی گفت: موضوع تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار، ضمن تسهیل شکل‌گیری واحد اقتصادی، موانع رشد آن را برطرف می‌کند.
رشد پایه پولی به کمترین میزان ۱۷ ماه گذشته رسید
خاندوزی خبر داد
وزیر اقتصاد، گفت: هدف گذاری کنترل نقدینگی تا پایان امسال ۲۵ درصد بود که در پایان دی ماه به ۲۵.۲ کاهش یافته است؛ رشد پایه پولی هم به ۳۱.۷ درصد رسید که کمترین میزان ۱۷ ماه گذشته است.
قم به صدر جدول تبدیل مجوز در میان استان ها رسید
تا روز بیست و یکم بهمن مجموعاً 18 هزار و 862 فعال اقتصادی، مجوزهایشان را الکترونیکی کرده و شناسه یکتا دریافت کرده اند. از این میزان، 943 نفر در قم و 5 هزار و 383 نفر در تهران شناسه یکتا دریافت کرده اند.
عزم جدی سازمان مالیاتی در مبارزه با فرار مالیاتی دانه درشت ‏ها
در بازدید از اداره کل مبارزه با فرار مالیاتی شهر و استان تهران مطرح شد؛
سرپرست مرکز بازرسی و مبارزه با فرار مالیاتی و پولشویی سازمان امور مالیاتی کشور، مبارزه با فرار مالیاتی را گفتمان اصلی نظام مالیاتی در دوره تحولی جدید خواند و گفت: این سازمان در مبارزه با فرار مالیاتی دانه درشت‏ها بسیار مصمم بوده و هیچ نوع مماشاتی ندارد.
فاز جدید شرکت پالایش نفت آفتاب افتتاح شد
در دومین سفر رئیس جمهور به هرمزگان؛
فاز جدید شرکت پالایش نفت آفتاب با ظرفیت اسمی ۲۵ هزار بشکه در روز در مرحله نخست، در دومین دور سفر استانی رئیس جمهور به استان هرمزگان با حضور وزیر صمت به نمایندگی از آیت الله ابراهیم رئیسی در بندرعباس افتتاح شد.
عاقبت تورم سال ۱۴۰۲
بررسی آمار‌های به ثبت‌رسیده از ماه‌های قبل نشان می‌‎دهد که تورم ماهانه در ۱۰ ماه ابتدایی سال جاری به‌طور میانگین ۲.۵ درصد بوده است.
صاحبان مجوزهای کاغذی، آسان و رایگان شناسه یکتا بگیرند
معاون مرکز ملی بهبود محیط کسب و کار گفت: با هوشمندشدن خدمات دولت، معیار شناسایی هر کاسب یا تولیدکننده کالا و خدمات، بدون مجوز الکترونیک یا شناسه یکتا، دچار مشکل خواهند شد.
حقوق سال آینده ۱۱/۵ میلیون
رئیس کمیته حقوق و دستمزد کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۳:
رئیس کمیته حقوق و دستمزد کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۳ از حداقل کف حقوق کارمندان در سال آینده به میزان ۱۰ میلیون تومان، خبر داد.
سرعت اینترنت، داد کیهان را هم درآورد؛ اول سرعت را زیاد کنید
روزنامه کیهان در انتقاد به وضعیت اینترنت و افزایش قیمت آن نوشت: با توجه سرعت پایین و کندی سرعت اینترنت ، درخواست می‌شود ابتدا مشکل کُندی سرعت اینترنت رفع شود و بعد درخواست افزایش نرخ اینترنت را مطرح کنند.
نقشه جدید جهان برای نفت ایران
جایگاه کشور در بازار نفت ۲۰۲۴ در گفت‏‌وگو با کارشناسان بین‌‏المللی انرژی؛
مؤسسه کپلر در بررسی بازار نفت ایران در ۲۰۲۴ بر آن است که پتانسیل رشد صادرات نفت برای ایران، باقی نمانده، زیرا وارد سال انتخاباتی آمریکا می‌شویم و کاخ سفید نمی‌تواند اجازه بدهد که در مقابل ایران، ضعیف دیده شود.
هیاهوی طلافروشان برای چه بود؟
طلافروشان در کنار وکلا و پزشکان یکی از اصناف و مشاغلی پردرامدی است که بیشترین فرار مالیاتی را نیز به خود اختصاص می دهند، این در حالی است که همه اصناف باید به مثابه کارگران، کارمندان و اقشار ضعیف و متوسط جامعه مالیات حقه خود را پرداخت کنند.
برترین مدیرعامل سال ۲۰۲۳
«طغیان پول»
«بازگشت رکود»
«نجات بازنده ها»
«نردبان توسعه»
امن‌ترین و خطرناک‌ترین شهرها برای سفر
فقر ناشی از چیست؟
کسی از دولت صدای ما را می شنود؟
هزینه 23میلیونی سبد خانوار در نیمه اول
«خط فقر»؟
اوج گیری انتقادات به کابینه رئیسی
«بازار پول» با عنوان «معمای دلار» منتشر شد
تورم در پیچ خطرناک
آینده دلار
«بازارپول» باعنوان «هیولای تورم» منتشر شد
کرسنت به روایت اسناد
گزارش نیویورک تایمز از این روزهای ایران
فروردین سیاه کسب وکارها
اخبار مهم