چهارشنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ - February 08 2023
سیاسی
موافقت رهبر انقلاب با عفو برخی متهمان حوادث اخیر
جزئیات عفو گسترده رهبر انقلاب
در اعلام شرایط عفو و تخفیف مجازات متهمان و محکومان حوادث اخیر آمده است: عدم ارتکاب جاسوسی به نفع اجانب، عدم ارتباط مستقیم با عوامل سرویس‌های اطلاعاتی خارجی، عدم ارتکاب قتل و جرح عمدی، عدم ارتکاب تخریب و احراق تاسیسات دولتی و نظامی و عمومی، و نداشتن شاکی یا مدعی خصوصی.
واکنش انسیه خزعلی به طرح جنجالی «خروج زنان از کشور»
خزعلی در پاسخ به سوالی مبنی بر‌ این که آیا بند مذکور برای زنان مجرد نیست و برای زنان متاهل است، گفت: مسئله، خانم‌های مجرد نیستند اشتباه گفتند من هم وقتی این مسئله را شنیدم اعتراض کردم، پیغام دادم و گفتند که اصلاح می‌کنیم.
آخرین اخبار
بازتاب عفو رهبری در رسانه‌های خارجی
شبکه چینی سی‌جی‌تی‌ان با تیتر «مقام معظم رهبری ایران احکام افراد بازداشت‌شده در اعتراضات را تخفیف می‌دهد»، نوشت: رهبر ایران روز یک‌شنبه با درخواست غلامحسین محسنی اژه‌ای، رییس قوه قضائیه ایران برای عفو یا تخفیف مجازات زندانیانی که شرایط تخفیف مجازات دارند، موافقت کرد.
خاتمی: جزیره‌های اصلاح‌طلبی به هم بپیوندند و در کنار مردم قرار گیرند
خاتمی در ادامه این بیانیه با اشاره به علل برخی مشکلات آورده است: به نظر من "اصلاح خود" هم در ساختار و هم رویکرد و هم رفتار، کم هزینه‌ترین و پرفایده‌ترین راه برون رفتن از بحران است. من اجمالاً بار‌ها آشکارا و تفصیلاً در نامه‌ها و پیام‌هایی که بخصوص در دو سه سال اخیر داشته‌ام، نظرات خیرخواهانه خود را مطرح کرده ام.
خاتمی: چرا با اعدام محارب سر و صدا راه می‌اندازند؟
احمد خاتمی گفت: بسیاری از اغتشاشگران چند عنوان فقهی داشتند، محارب، باغی، مفسد فی الارض و قاتل و آنگاه وقت اجرای حکم خدا بمباران انتقاد می‌شود، البته انتقاد آزاد است، ولی چرا وقتی محارب اعدام می‌شود سر و صدا به راه می‌اندازند، شهیدان عجمیان و آرمان را ده‌ها نفر محاصره کرده بودند و با زجر کشتند و نفس‌شان هم در نمی‌آید.
توضیحات خضریان درباره طرح «مجازات بازدارنده در مورد اظهارنظر‌های افراد»
نماینده تهران در مجلس با اشاره به طرح «مجازات و تعزیرات بازدارنده در مورد اظهارنظر‌های افراد» گفت: اگر افراد چهره در فضای حقیقی یا مجازی بیان دروغ داشته باشند و این دروغ انعکاس گسترده پیدا کند که موجب اخلال شدید در نظم عمومی کشور شود، مشمول مجازات‌های پیش‌بینی شده خواهد شد.
چرا ضرغامی سیبل انتقادات و حملات محافظه‌کاران شده؟
محافظه‌کاران علیه یک محافظه‌کار
به نظر می‌رسد ضرغامی مواضع و اقداماتش را هدفمند انتخاب می‌کند و با این اقدامات تندرو‌ها را در موضع تدافعی قرار می‌دهد؛ به عبارت دیگر به آن‌ها فرصت کنش نمی‌دهد و در جایگاه واکنشی قرارشان می‌دهد. گویا او بنا دارد با چنین حرکاتی انرژی محافظه‌کاران تندرو را تخلیه کند و به نوعی ضربه‌گیر دولت برابر انتقادات احتمالی این طیف باشد.
اولیانوف: برجام به بن‌بست خورده است
نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین گفت: متأسفانه شرایط فعلی مذاکرات برجام به بن‌بست رسیده است و از اول سپتامبر تاکنون مذاکرات دیپلماتیک جدی صورت نگرفته است، اما برای این‌که بگوییم برجام مرده است، هنوز زود است.
پروژه مولدسازی، محصول یکدست شدن ساختار قدرت در ایران است
اعتماد نوشت:
با طرح صیانت و اتفاقی که برای اینترنت رخ داده، دسترسی به اخبار به‌شدت محدود شده، حال اگر کسی مثلا خبری در مورد همین «مصوبه مولد‌سازی» به دست آورده و منتشر کند، طبق «ماده ۵۱۲ مکرر» مجازات خواهد شد؛ و البته باید منتظر ماند تا نتایج دیگر یکدست‌سازی حاکمیت نیز حاصل شود.
۵ پرسش درباره اجرای سند ۲۰۳۰ توسط دولت رئیسی/متن حق تحفظ دولت سیزدهم کجاست؟
اولین مساله درباره تائید خبر اجرای سند ۲۰۳۰ در دولت سیزدهم با قبول حق تحفظ این است که آن حق تحفظ‌های اخذ شده دقیقا چه هستند؟ به هر حال منتقدان دولت حسن روحانی که حالا سکانداران مجلس یازدهم و دولت سیزدهم هستند، ۴ سال تمام بابت همین سند دولت قبل را تحت فشار‌های سیاسی قرار داده و حتی در مقاطعی پیشنهاد محاکمه مقامات دولت را بابت همین سند مطرح کردند.
افشاگری ابتکار درباره اجرای «سند ۲۰۳۰» در دولت رئیسی
انسیه خزعلی معاون زنان و خانواده دولت سیزدهم با معصومه ابتکار معاون پیشین زنان و خانواده دولت دوازدهم با محور «سیاستگذاری حوزه زنان» در شیوه تلویزیون با هم مناظره کردند. در این مناطره معصومه ابتکار از اجرای بخشی از سند 2030 در دولت رئیسی خبر داد.
واکنش علم‌الهدی به بحران گاز
خناسان سیاسی با تمسخر‌ سعی داشتند تا از نظام انتقام بگیرند
امام‌جمعه مشهد با انتقاد از برخی سودجویی‌های اقتصادی و سیاسی در جریان برودت کم‌سابقه هوا در روز‌های اخیر اظهار کرد: خناسان سیاسی هم آن‌هایی بودند که قلم‌ها را به دست گرفتند و چه در فضای مجازی و چه فضای حقیقی، علیه مجاهدان خدمت به مردم و عناصر مخلص و فداکار به ملت، دست به کار شدند. این‌ها با این بدگویی‌ها و تمسخر‌ها سعی داشتند تا از نظام انتقام بگیرند، اما بدانند که آن‌ها جز عاملان استکبار جهانی، چیز دیگری نیستند.
ویژه ها
موج‌سواری علیه خاتمی و موسوی با نام فردین
پشت پرده کودتایی که بن سلمان را به قدرت رساند
چرا انقلاب نتوانست به مطالبات مردم پاسخ دهد؟
پرسه شبانه در ميان معترضان و پليس
همه حاشیه‌های خاندان خزعلی +تصاویر
الیزابت دوم، ملکه انگلیس درگذشت
جنجال برانگیزترین «بنده خدا»ی سال ۱۴۰۰
در محصولات پایه غذایی باید به امنیت و خودکفایی برسیم
چرا هاشمی در مورد فوت مرحوم لاهوتی سکوت کرد؟
چرا هاشمی در مورد فوت مرحوم لاهوتی سکوت کرد؟
پرونده استیضاح برخی وزرا همچنان باز است
محقق داماد: یکی از مشکلات حوزه وابستگی به دولت و حکومت است
مورد عجیب اردشیر زاهدی
حمله تندرو‌ها به مراجع
بزرگ‌ترین افشاگری قرن
سه هدف استراتژیک جنگ
مناظره داغ دو سردار سپاه
زنان؛ خط مقدم جنگ علیه طالبان
معمای اتاق ۱۰۵
رازهای سر به مهر «ظریف»
اخبار مهم