يکشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ - May 16 2021
کد خبر: 64759
تاریخ انتشار: 24 فروردين 1400 22:58
درپی تحریم تعدادی از مقامات و نهاد‌های جمهوری اسلامی ایران از سوی اتحادیه اروپا

سفیر پرتغال به وزارت امور خارجه احضار شد

مدیر کل غرب اروپای وزارت امور خارجه این اقدام را مبتنی بر رویکرد سیاسی و گزینشی اتحادیه اروپا در قبال مسائل حقوق بشری دانست و آن را محکوم کرد.
وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد در پی اقدام گستاخانه روز گذشته اتحادیه اروپایی در مورد تحریم حقوق بشری تعدادی از مقامات و نهاد‌های جمهوری اسلامی ایران، سفیر پرتغال در تهران را احضار کرده است.

به گزارش ایسنا، وزارت امور خارجه کشورمان در بیانیه‌ای اعلام کرد: «در پی اقدام گستاخانه روز گذشته اتحادیه اروپایی در مورد تحریم حقوق بشری تعدادی از مقامات و نهاد‌های جمهوری اسلامی ایران، «کارلوس کوشتانهوس» سفیر پرتغال در ایران در ظرفیت ریاست دوره‌ای اتحادیه اروپا از سوی دستیار وزیر و مدیرکل غرب اروپا به وزارت امور خارجه احضار و مراتب اعتراض شدید جمهوری اسلامی ایران به اقدام غیر قانونی اتحادیه اروپا به سفیر پرتغال اعلام شد.

مدیر کل غرب اروپای وزارت امور خارجه این اقدام را مبتنی بر رویکرد سیاسی و گزینشی اتحادیه اروپا در قبال مسائل حقوق بشری دانست و آن را محکوم کرد.

وی افزود همانطور که اعلام کرده ایم در واکنش، گفتگو‌های جامع با اتحادیه اروپا و همکاری‌های ناشی از آن، از جمله در حوزه‌های تروریسم، مواد مخدر و پناهندگان را به حالت تعلیق در می‌آوریم.

همچنین تاکید شد که موضوع تحریم‌های متقابل در دست بررسی قرار دارد.

سفیر پرتغال نیز در این دیدار اظهار کرد: مراتب را به بروکسل منتقل خواهد کرد.»
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
مهمترین اخبار - صفحه خبر