يکشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ - May 16 2021
کد خبر: 64507
تاریخ انتشار: 17 فروردين 1400 11:10
صدور کیفرخواست برای ۱۰ نفر در رابطه با سقوط هواپیمای اوکراینی

دادستان نظامی تهران تغییر کرد

دادستان سابق نظامی استان تهران اعلام کرد برای ۱۰ نفر از مسئولانی که در رابطه با سقوط هواپیمای اوکراینی دخیل بودند کیفرخواست صادر شده است.
مراسم معارفه دادستان نظامی استان تهران روز سه شنبه با حضور دادستان کل کشور و جمعی از مقامات قضایی و فرماندهان نظامی برگزار شد.

در این مراسم از غلامعباس ترکی دادستان سابق نظامی استان تهران قدردانی به عمل آمد و ناصر سراج به عنوان دادستان جدید نظامی استان تهران معرفی شد.

غلامعباس ترکی از این پس در سازمان بازرسی کل کشور مشغول به کار خواهد شد و ناصر سراج هم که ریاست سازمان بازرسی کل کشور را در کارنامه مسئولیتی خود دارد، به سازمان قضایی نیروهای مسلح آمده است.

مهمترین پرونده ای که ترکی در سمت دادستان نظامی تهران پیگیری کرد پرونده سقوط هواپیمای اوکراینی با شلیک موشک پدافند سپاه پاسداران بود که تمام سرنشینان آن پرواز جان خود را از دست دادند و روابط ایران، اوکراین و کانادا را به دشت تحت تاثیر قرار داد. 

اواخر سال گذشته سازمان هواپیمایی کشور گزارش نهایی بررسی حادثه را ارائه کرد و شلیک به هواپیمای اوکراینی را در "اثر اشتباه کاربر سامانه دفاع هوایی" اعلام کرد. 

این پرونده همچنان باز است و امروز غلامعباس ترکی در مراسم تودیع خود گفت: « برای ۱۰ نفر از مسئولانی که در رابطه با سقوط هواپیمای اوکراینی دخیل بودند کیفرخواست انجام شد که در دادگاه نتیجه گیری های لازم گرفته می‌شود.»

همچنین قاضی سراج که جایگزین ترکی شده است پیشتر علاوه بر ریاست سازمان بازرسی کل کشور، قضاوت در دادگاه انقلاب، ریاست دادگاه‌های کیفری استان تهران، عضویت معاونت دیوان عالی و معاونت سیاسی - امنیتی دادستان کل کشور و سمت مشاور رئیس قوه قضاییه را در کارنامه خود دارد.

اوقاضی پرونده جنجالی فساد هلدینگ آریا و مه آفرید امیر خسروی بود. 
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
مهمترین اخبار - صفحه خبر