يکشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ - May 16 2021
کد خبر: 61066
تاریخ انتشار: 17 دی 1399 13:51
شاخص کل در بازار بورس امروز (چهارشنبه) ۳۹ هزار ۵۷۴ واحد افت داشت که در نهایت این شاخص به رقم یک میلیون و ۳۱۰ هزار واحد رسید.

به گزارش راه امروز به نقل از ایرنا، براساس معاملات امروز بیش از ۹ میلیارد و ۵۴۸ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۱۰۹ هزار و ۸۷۴ میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم وزن) با چهار هزار و ۸۱۲ واحد کاهش به ۴۶۰ هزار و ۵۶۸ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با سه هزار و ۱۵۰ واحد افت به ۳۰۱ هزار و ۴۷۷ واحد رسیدند.

شاخص بازار اول ۳۴ هزار و ۶۳۶ واحد و شاخص بازار دوم ۵۹ هزار و ۹۷۰ واحد کاهش داشتند.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، نماد تولیدی فولاد سپید فراب کویر (کویر) با ۲۹۶ واحد، نفت بهران (شبهرن) با ۱۶۲ واحد، تراکتورسازی ایران (تایرا) با ۱۲۱ واحد، نفت سپاهان (شسپا) با ۱۱۶ واحد، بانک کارآفرین (وکار) با ۱۰۹ واحد، به پرداخت ملت (پرداخت) با ۷۹ واحد و سیمان اصفهان (سصفها) با ۷۵ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص بورس داشتند.

همچنین نماد صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با سه هزار و ۳۸ احد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با دو هزار و ۸۹۷ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با دو هزار و ۸۷۳ واحد، شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) با یک هزار و ۶۳۳ واحد، معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) با یک هزار و ۳۸۵ واحد، بانک ملت (وبملت) با یک هزار و ۲۵۲ واحد و نفت و گاز پتروشیمی تامین (تاپیکو) با یک هزار و ۲۱۲ واحد با تاثیر منفی بر شاخص همراه بودند.

برپایه این گزارش امروز نماد شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا)، بهساز کاشانه تهران (ثبهساز)، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد)، سرمایه گذاری سیمان تامین (سیتا)، نوش مازندران (غنوش)، باما (کاما) و سایپا (خساپا) درگروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه خودرو هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه یک میلیارد و ۸۹۷ میلیون برگه سهم به ارزش ۱۰ هزار و ۳۳۲ میلیارد ریال داد و ستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز بیش از ۳۱۲ واحد کاهش داشت و بر روی کانال ۱۹ هزار و ۷۶ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار دو میلیارد و ۹۷۴ هزار برگه سهم به ارزش ۲۵۳ هزار و ۹۹۰  میلیارد ریال داد و ستد شد.

امروز نمادهای صنعتی مینو (غصینو)، تولید عسلویه مپنا (بمپنا)، بهمن دیزل (خدیزل)، توزیع داروپخش (دتوزیع)، سرمایه گذاری مس سرچشمه (سرچشمه)، قاسم ایران (قاسم)، بیمه سامان (بساما)، نفت ایرانول (شرانل)، ریل پرداز سیر (حریل) و زرین معدن آسیا (فرزین) با تاثیر مثبت بر شاخص این بازار همراه بودند.

امروز نمادهای سنگ آهن گهرزمین (کگهر)، هلدینگ صنایع معدنی خاورزمیانه (میدکو)، فولاد هرمزگان جنوب (هرمز)، سرمایه گذاری صبا تامین (صبا)، بانک دی (دی)، شرکت آهن و فولاد ارفع (ارفع)، تولید نیروی برق دماوند (دماوند)، مدیریت انرژی تابان هور (وهور)، اعتباری ملل (وملل)، گروه توسعه مالی مهر آیندگان (ومهان)، بیمه کوثر (کوثر)، فرابورس ایران (فرابورس) و پتروشیمی مارون (مارون) با تاثیر منفی بر شاخص بورس همراه بودند.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
مهمترین اخبار - صفحه خبر