شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲ - December 02 2023
کد خبر: 87181
تاریخ انتشار: 27 شهريور 1402 10:16
بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی ورزش‌؛

کیومرث هاشمی با رای مجلس وزیر مجلس شد

کیومرث هاشمی وزیر پیشنهادی ابراهیم رئیسی با ۱۶۷ رای وزیر جدید ورزش در دولت سیزدهم شد.
نمایندگان مجلس شورای اسلامی بررسی برنامه‌ها و صلاحیت کیومرث هاشمی برای تصدی وزارت ورزش و جوانان را در دستور کار امروز (دوشنبه، ۲۷/ ۰۶ / ۱۴۰۲) خود قرار دادند.

پیش از این حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان بود که استعفا داد و رئیس جمهور کیومرث هاشمی را به عنوان وزیر ورزش و جوانان به مجلس معرفی کرد که نامه آن در جلسه علنی ۲۱ شهریور اعلام وصول شد.

براساس آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی رئیس جمهور می‌تواند برای دفاع از وزیر پیشنهادی خود در جلسه رای اعتماد صحبت کند، اما به دلیل سفر رئیس جمهور به نیویورک در جلسه امروز مجلس شورای اسلامی حضور پیدا نکرد و محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور و محمد حسینی معاون پارلمانی ریاست جمهوری در این جلسه حضور دارند.

طبق آیین نامه مجلس معاون اول رئیس جمهور، اجازه صحبت کردن و دفاع از وزیر پیشنهادی را ندارد.

در ابتدای این جلسه احمد راستینه سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با ارائه گزارشی از موافقت این کمیسیون با وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان خبر داد.

سپس نمایندگان موافق و مخالف صحبت خواهند کرد:

جزییات جلسه امروز را اینجا بخوانید:

۲۷ شهريور ۱۴۰۲ ۰۹:۵۳

احد آزادی‌ خواه در موافقت با رای اعتماد به وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان گفت: امروز خوشحالیم که دولت مردمی آیت الله رئیسی یک مدیر مجرب ،خانواده‌دار، اصیل و عالم را در حوزه تخصصی ورزش و جوانان معرفی کرده است و این فرصت مغتنمی است تا بتوانیم به نفع ورزش و جوانان استفاده کنیم.

نماینده مردم ملایر با بیان اینکه کمیسیون تخصصی فرهنگی به وزیر پیشنهاد رای مثبت داد، اظهار داشت: این نظر مثبت کمیسیون فرهنگی به کیومرث هاشمی یعنی اینکه ایشان با فاکتورهای بالا توانست نظر کمیسیون فرهنگی را کسب کند.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس اضافه کرد: هاشمی برنامه مدون و قابل دفاعی برای ورزش بانوان دارد، کار خود را از کارشناسی اداره تربیت بدنی شهرستان ملایر تا معاونت تربت بدنی وزارت ورزش و جوانان، معاونت آموزش و پرورش، کمیته ملی المپیک شروع کرده است و در این حوزه متخصص و توانمند است.

وی افزود:کیومرث هاشمی با تجربه بسیار برای وزیر پیشنهادی ورزش معرفی شده و می تواند این وزراتخانه را به خوبی مدیریت کند.

۲۷ شهريور ۱۴۰۲ ۰۹:۵۲

محمد مهدی فروردین رییس فراکسیون ورزش و جوانان در موافقت با رای اعتماد به وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان گفت: هاشمی واقعا در ورزش مخلص است و نقطه تاریکی در دوران مدیریتی خود ندارد، پاکدستی و صداقت ایشان دلیل حمایتم از وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان است.

وی اظهار کرد: در آستانه بازی های آسیایی هستیم که زیبنده نیست بدون وزیر یا با سرپرست این وزارت خانه اداره شود.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس ادامه داد: هاشمی از کف، مدیریت در ورزش را آغاز کرده و انتظار می‌رود امروز با رأی اعتماد به وی، جایگاه خوبی را در دنیا در حوزه ورزش تعریف کنیم؛ ما امروز برنامه‌ای برای اسطوره‌سازی نداریم و پیشکسوت‌ها را رها کرده‌ایم کسی می‌تواند این ضعف‌ها را برطرف کند که خودش از جامعه ورزش بالا آمده باشد.

۲۷ شهريور ۱۴۰۲ ۰۹:۵۱

سارا فلاحی در موافقت با برنامه های کیومرث هاشمی وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان در نشست علنی امروز دوشنبه ۲۷ شهریور مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: برخی مدیران با رانت و مزایای خاص به مدیریت می روند اما کیومرث هاشمی مدیر آسانسوری نیست و از ورزش فهم دارد و می داند ورزش صرفا به حوزه ذهن و جسم محدود نیست و با سیاست و اجتماع و اقتصاد و فرهنگ پیوند دارد.

وی با بیان اینکه کیومرث هاشمی می داند که زنان هم می توانند در ورزش صاحب مدال شوند گفت: هاشمی به تمام تعهداتی که به کمیسیون فرهنگی و اهالی ورزش داده، پایبند خواهد بود؛ وی می تواند در کرسی وزارت ورزش، فهم از منافع ملی را به ورزش وارد کند و جایگاه های جهانی را برای ورزش به ارمغان بیاورد.

نماینده مردم ایلام در مجلس بیان کرد: رزم امروز هاشمی بسیار سخت تر از رزم دیروز است اگر دیروز با ۴۰ کشور می جنگیدیم، امروز با نظام سلطه دنیا می‌جنگیم؛ هاشمی ورزشکاری است که ورزش را می‌فهمد؛ وی را مورد توجه قرار دهید.

۲۷ شهريور ۱۴۰۲ ۰۹:۲۶

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان مراتب مدیریتی را از کف جامعه ورزشی طی کرده و با توانمندی به این نقطه رسیده‌اند.

زهره الهیان در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان در موافقت با کیومرث هاشمی بیان کرد:‌ آقای هاشمی یک مدیر از مراتب پایین و کف جامعه ورزشی بوده که با تلاش ارتقاء پیدا کرده و اکنون به این جایگاه مدیریتی رسیده است. ریاست کمیته ملی المپیک، معاونت تربیتی آموزش و پرورش، مدیر کل امور فدراسیون‌های ورزشی و مدیریت کاروان ورزشی تیم المپیک جوانان از جمله سوابق ایشان است.

این عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس ادامه داد: ایشان یک مدیر بسیجی است. انتظار می‌رود با حضور در این جایگاه نظام‌نامه فرهنگی ورزشی کشور به خوبی اجرایی شود و برنامه‌های ایشان برای تیم‌های ملی در کنار رویکرد فنی ارائه شده است.

۲۷ شهريور ۱۴۰۲ ۰۹:۲۵

نماینده مسجد سلیمان در مجلس شورای اسلامی گفت: وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان چه برنامه‌ای برای میدان دادن به جوانان و بانوان در رده‌های مختلف دارند.

علیرضا ورناصری در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی صلاحیت کیومرث هاشمی وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان به عنوان مخالف گفت: علت مخالفتم معطوف به عدم توجه و یا کم توجهی به چند مساله اساسی در برنامه هشت محوری وزیر پیشنهادی است.

وی توضیح داد: در برنامه ارائه شده به موضوعاتی همچون ارتقاء سلامت اداری ورزش، شفافیت مالی باشگاه‌های ورزشی و دسترسی به اطلاعات حوزه ورزش توجه نشده است.

۲۷ شهريور ۱۴۰۲ ۰۹:۲۳

نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی گفت: وزیری می‌خواهیم که استقلالی یا پرسپولیسی نباشد بلکه حمایت‌کننده همه تیم‌ها باشد.

مهرداد گودرزوند چگینی در جلسه علنی امروز دوشنبه مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی برنامه و صلاحیت کیومرث هاشمی برای تصدی وزارت ورزش و جوانان و در مخالفت با وزیر پیشنهادی، با تاکید بر اهمیت وزارت ورزش و جوانان گفت: اگر این وزارتخانه به درستی هدایت شود و برای اداره آن برنامه وجود داشته باشد، نقشی کلیدی در موضوع سرمایه سازی و اعتماد جوانان دارد.

وی با اشاره به برنامه‌های وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان اظهار کرد: در هیچ کدام از برنامه‌های آقای کیومرث هاشمی موضوع ورزش و جوانان دیده نمی‌شود؛ او که ۳۰ سال در مناصب کلیدی ورزش و جوانان بوده و در حوزه تصمیم‌سازی ورزش حضور داشته است بگوید که در عملکرد چه خروجی برای ورزش و جوانان داشته‌اند. امروز بسیاری از کسانی که مهاجرت می کنند از نبود سیاست در ورزش و جوانان رنج می برند؛ اگر می‌بینیم یک قهرمان ملی ما ناچار به مهاجرت می‌شود به این دلیل است که بعد از مدال آوری مورد توجه وزارت ورزش و جوانان قرار نگرفته است.

پس از رای، کیومرث هاشمی وزیر پیشنهادی ابراهیم رئیسی با ۱۶۷ رای وزیر جدید ورزش در دولت سیزدهم شد.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
مهمترین اخبار - صفحه خبر