جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲ - December 08 2023
کد خبر: 86742
تاریخ انتشار: 03 شهريور 1402 11:24
کمردرد می‌تواند کل زندگی شما را درگیر کند. نه تنها در طول روز ناراحت کننده است بلکه می‌تواند مانع فعالیت‌های عادی و سالم مانند کار، ورزش و زندگی اجتماعی تان شود. اگر آن را تجربه کرده اید تنها نیستید. براساس گزارش انجمن فیزیوتراپی آمریکا ۲۵ درصد از آمریکایی‌ها تجربه کمردرد را در ۳ ماه گذشته گزارش داده اند.
کمردرد دلایل احتمالی زیادی دارد از خم شدن روی میز در تمام طول روز گرفته تا فشار عضلانی. با این وجود، یکی از مواردی که می‌تواند باعث بروز کمردرد شود نحوه خوابیدن شما در شب است. اگر با کمر درد از خواب بیدار می‌شوید وضعیت خواب تان ممکن است در این مورد نقش داشته باشد.

به گزارش فرارو به نقل از ویمنز هلث، وقتی درد دارید راحت خوابیدن غیرممکن به نظر می‌رسد. خبر خوب این است که با چند تغییر می‌توانید علائم را کاهش دهید و با احساس سرزندگی و بهبودی از خواب بیدار شوید. ما این پرسش را از متخصصان مطرح کردیم که بهترین حالت خوابیدن برای تسکین کمردرد چیست و این که باید از چه مواردی اجتناب ورزید.

کمردرد چه تاثیری بر خواب شما دارد؟
اگر شب در رختخواب بیش از حد چرخش دارید احتمالا می‌تواند مرتبط با کمردردی باشد که خواب تان را برهم می‌زند. خواب و کمر درد به شدت بر یکدیگر تاثیر می‌گذارند. افرادی که از کمردرد رنج می‌برند به احتمال زیاد به دلیل ناراحتی و بیدار شدن مکرر کیفیت خواب ضعیفی را گزارش می‌کنند. اگرچه روابط علّی و معلولی مشخص نیست، اما خواب ضعیف ممکن است آرامش و التیام عضلانی را که به طور معمول در طول خواب رخ می‌دهد مختل کند.

موقعیت یا پوزیشن خوابیدن بر ستون فقرات تاثیر می‌گذارد و می‌تواند باعث افزایش یا کاهش فشار بر کمر شود.

به پشت خوابیدن
ممکن است فکر کنید به پشت خوابیدن ایده بدی است، اما به نظر می‌رسد که در واقع می‌تواند درد کمر را کاهش دهد. این پوزیشن خوابیدن از ستون فقرات شما حمایت کرده و به آن اجازه می‌دهد تا در شکل خمیده طبیعی خود استراحت کند. موقعیت به پشت خوابیدن به ویژه با استفاده از بالش زیر زانو به منظور حمایت از انحنای طبیعی ستون فقرات برای کمردرد خوب است.

اگر به طور مرتب کمردرد را تجربه می‌کنید ممکن است وقت آن رسیده باشد که خود را با یک تشک جدید درمان کنید: به طور کلی استفاده از تشک‌های متوسط و سفت می‌تواند درد کمر را کاهش دهد و کیفیت خواب را بهبود بخشد.

حلقه زدن در وضعیت جنین نه تنها آرامش بخش است بلکه می‌تواند تنش را کاهش دهد. این شامل دراز کشیدن به پهلو با زانو‌های جمع شده است. توصیه شده‌ترین پوزیشن برای کاهش کمردرد روی پهلو است که به آن وضعیت جنینی نیز می‌گویند. در این حالت می‌توانید زانو‌ها و باسن را خم کنید تا حالت ستون فقرات خنثی داشته باشید. گاهی اوقات قرار دادن بالش بین زانو‌ها به شما کمک می‌کند تا راحت‌تر باشید.

بدترین حالت خوابیدن برای کمردرد چیست؟
علیرغم آن که با خوابیدن روی شکم ممکن است احساس راحتی کنید، اما این پوزیشن می‌تواند کمردرد شما را بدتر کند. خوابیدن روی شکم می‌تواند به کمر و گردن فشار وارد کند. خوابیدن به سمت جلو، ستون فقرات را از تراز خود خارج می‌کند و به درد دامن می‌زند. با این وجود، اگر از خوابیدن روی شکم لذت می‌برید تنظیمات کوچکی از جمله قرار دادن بالش زیر شکم می‌تواند آن را ملایم‌تر سازد.

چگونه با کمردرد خواب خوبی داشته باشیم؟
به همان اندازه که کمردرد ممکن است شما را به خزیدن به رختخواب وادار کند حرکت ملایم می‌تواند تنش را کاهش دهد. حتما در طول روز ورزش کنید. یک پیاده روی با طراوت یا یک جلسه یوگا می‌تواند سفتی را کاهش دهد و به شما کمک کند تا از حالت عادی خارج شوید. هم چنین، اگر تشک شما شروع به افتادن کرده ممکن است وقت آن فرارسیده باشد که یک تشک تازه خریداری کنید. ۶۳ درصد از افراد می‌گویند که کمردردشان پس از تغییر تشک و خرید تشک تازه بهبود یافته است.

هنگام خرید تشک‌های سفت‌تر را انتخاب کنید. تشک‌های فوق العاده راحت ممکن است در ابتدا احساس خوبی داشته باشند، اما برای پشت و کمرتان مناسب نیستند. از حرکات ناگهانی و تند خودداری کنید و سعی کنید هنگام بیرون آمدن از رختخواب از کمر به جلو خم نشوید، زیرا ممکن است به کمر شما آسیب برساند. در عوض به پهلوی خود بغلتید و با استفاده از دستان تان به سمت بالا فشار بیاورید در حالی که پا‌های خود را روی کناره تخت می‌چرخانید.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
مهمترین اخبار - صفحه خبر