دلایل دروغ گفتن زنان به مردان‌

دروغ گفتن زن به مرد می‌تواند علت‌های مختلفی داشته باشد. دروغ گفتن جایگاه بسیار بدی در زندگی ما دارد که گاهی مجبور میشویم در زندگی زناشویی دروغ بگوییم. در ادامه با ما همراه باشید.

دروغ گفتن زن به مرد

دروغ گفتن در فرهنگ ما جایگاه بسیار بدی دارد، ولی گاهی پیش می‌آید که زنان در زندگی زناشویی شان مجبور به گفتن دروغ‌های مصلحتی شوند. در این مقاله شما را با این دروغ‌ها آشنا می‌کنیم.

در زندگی روزمره ممکن است اتفاقاتی رخ دهد و یا شرایطی پیش آید که مجبور به گفتن دروغ مصـلحتی شـویم. زنان معمولا سعی می‌کنند با توسل به دروغ‌های ظریف و بی ضرر برخی موقیعت‌ها را به سود خود تغییر دهند.

دروغ شماره ۱۰: من تو رو همین جوری که هستی دوستت دارم

آیا واقعا تصور می‌کنیـد که او دوست ندارد هیچ تغـیـیـری در شمـا بـوجـود بـیاید؟ هیچ تغییری؟ ممکن است همسرتان خواستار تغییرات زیادی در شـما باشـد مگـر ایـنکه در ماه عسل بسر ببرید، چون در این زمان شما یک مرد کامل برای همسرتان هستید. دیر یا زود او متوجه اشتباه خود خواهد شد.

دلایل دروغ گفتن زنان به مردان‌

دروغ شماره ۹: من عاشق رفت و آمد و معاشرت با دوستان تو هستم

گذشه از اینکه دوستان شما تا چه اندازه جالب می‌باشند، هـمـسرتـان علاقه‌ای به حضور مداوم آن‌ها در کنار شما ندارد. اگرچه ممکن است در روز‌های اول بروز ندهد، ولی بالاخره صبرش تمام شده و شما را از این کار منع خواهد کرد.

دروغ شماره ۸: جم و جور کردن خونه را دوست دارم

این هم از آن دروغ‌هایی است که همسر شما ممکن است در اوایل ارتـباط شـما بیان کند. اینکه "دوست دارم ظرف‌های نشسته را بشویم”، "لبـاسـهای کثیف تو را شسته و اتو کنم”، دیری نخواهد انجامید که این دروغ او نیز برملا خـواهـد شد و از شـما خــواهد خواست که نوبتی ظرف‌ها را بشویید و زحمت جوربهایتان را خودتان بکشید.

دلایل دروغ گفتن زنان به مردان‌

هدف زن از دروغ

دروغ شماره ۷: من عاشق خانواده تو هستم

اگر مرد خوش اقبـالی باشیـد همـسرتان ممـکن اسـت دروغ نـگـوید که دوست دارد با خانواده شما رفت و آمد کند. اگرچه شاید او از آن‌ها شما متنفر باشد، ولی برای اینکه احساسات شما جریحه دار نشود راستش را نخواهد گفت. برای اینـکه عـلاقه واقـعی هسمرتان را نسبت به خانواده خود بفهمید کافی است به او بگویید که مادرتان بـرای فردا شما را به نهار دعوت کرده و به عکس العمل هـمـسرتان توجـه کنیـد: اگر تمامـی عضلات صورتـش سـفت شـد و با یـک لبـخـند زوری زیـر لب و آرام گفت "خیلی خوبه” آنوقت نتیجه بگیرید که او کشته مرده خانواده تان نیست.

دروغ شماره ۶: من عاشق ورزش هستم

این هم از آن دروغـهای روزهـای اول زندگی است. او برای ایـنکـه نـشان دهـد با زن‌های دیگر متفاوت است و اینکه دارای علایق مشترک با شما میباشد پا به پای شما جلوی تلویزیون می‌نشیند و تا دیر وقت فوتبال تماشـا می‌کنـد، ولی بعد از گذشـت چـند ماه شکایت‌ها شروع شده و متاسفانه دیگر نـخـواهید تـوانسـت با خـیال راحـت بـه تماشای فوتبال بنشینید.

دروغ گفتن زن به مرد و درمان آن

دروغ شماره ۵: از اینکه می‌گویی چاق هستم اصلا دلخور نمی‌شوم

فرقی نمی‌کند که شما چه می‌گویـید، در هر صورت او عـصبـانی مـی شود. اگر بگویید که خیلی زیبا است متهم می‌شوید به دروغگویی چرا که او فکر می‌کند گفته شما صرفا برای آرام کردن او و نرنجیدن بـخاطر چربــیهای اضـافه اش اســت.

از طـرف دیگر اگر اضافه وزنش را گوشزد کنید قطعا” یک دعوای حسابی در اتاق نشیمن شما رخ خواهد داد. دروغ شماره ۴: حق با تو است خیلی وقت‌ها بحث و جدال شما با همسرتان با این جمله او تمام می‌شود: "باشه حق با تو ست، تو خیلی بهتر از من می‌فهمی”.

همسر شما فقط برای بریدن صدای شما این جمله را می‌گوید در حالیکه هنوز اعتقاد دارد که حق با اوست و کسی که اشتباه می‌کند شما هستید و پیش خودش میگوید: ” بالاخره می‌فهمه که اشتباه می‌کنه” و سپس به دنبال دلیلی برای توجیه حرفش خواهد گشت.

علل و آسیب‌های دروغ گفتن زن به مرد

دروغ شماره ۳: برایم مهم نیست که به زن‌های دیگر نگاه کنی

اگرچه ممکن است همسرتان برای ایـنـکه وانـمود کند که زن خونسـرد و روشـن فکری است این دروغ را بشـمـا بـگوید، اما او دوست ندارد که شما حتی به یک ماکت زن مو قرمز پشت ویترین مغازه نگاه کنیـد. او مـی خـواهـد که نگاه شـما فقط به او باشد و نه دیگری. بنابر این اگر او به شما گفت که مهم نیست و اذیت نمیشود هیچگاه چشمان خود را بیش از اندازه به اطراف منحرف نکنید، چون در غیـر اینـصورت باید منتـظر ضـربات محکم به سر و صورتتان باشید!

دلایل دروغ گفتن زنان به مردان‌

دروغ شماره ۲: پول برای من هیچ اهمیتی ندارد

پول اهمیت ندارد، ولی مقدارش چرا!

هر چند ممـکـن اسـت درسـت نبـاشـد که بگوییم همه زن‌ها موجودی حساب بانکی همسرشان برایشان مهم است، ولی اکثر آن‌ها دوست دارند که از لحاظ اقتصادی در یک حد متـعادل و رفاه نسبی قرار داشته و دارای استقلال مالی باشند.

دلایل دروغ گفتن زنان

دروغ شماره ۱: نگران نباش عزیزم، این برای همه پیش میاد

اکثر مردان در مرحله‌ای از زندگیشان موقتا” دچار ناتوانی جـنـسی می‌شـوند و اکثر زنان نیز از این موضوع مطـلع هـسـتند. با این حال این مـساله بـدان مـعنا نیست که همسر شما شاکی و دلـخور نمی‌شود. این دروغ یـکـی از چـنـدیـن دروغ جنـسـی میباشد که زنان بـرای جریـحه دار نشدن احساسات همـسرشان بـه آنـها مـی گویند، دروغ‌هایی که خوشبختانه مضر نیستند. در نـهایت حتـی اگر شـما برای همسرتان یک شریک جنسـی ایـده آل نـباشـید، هـمسرتـان از بین همه مردان شما را انتخاب کرده بدون اینکه خـوب یا بد بودن آمیزش برایش فرقی داشته باشد.

دروغ گفتن در فرهنگ ما جایگاه بسیار بدی دارد، ولی گاهی پیش می‌آید که زنان در زندگی زناشویی شان مجبور به گفتن دروغ‌های مصلحتی شوند.
منبع: مردمان