مدیرعامل توئیتر استعفا داد
جک دورسی، مدیر عامل توییتر، در یک توییت گفت که "بالاخره وقت آن رسیده است که من توییتر را ترک کنم" و در بیانیه‌ای توضیح داد که "استعفای من به این دلیل است که معتقدم شرکت آماده است تا از بنیانگذاران خود جدا شود.

پاراگ آگراوال، مدیر ارشد فناوری سابق توییتر، به‌عنوان مدیرعامل جدید و عضو هیئت‌مدیره با اثرگذاری فوری معرفی شده است و گفت که با این انتصاب «مفتخر و شرمنده» شده است.

پس از گزارش CNBC مبنی بر اینکه آقای دورسی، ۴۵ ساله، که در سال ۲۰۰۶ توییتر را بنیان گذاشته بود، قرار است نقش خود را ترک کند، سهام این پلتفرم محبوب اجتماعی در روز دوشنبه صبح ۹ درصد افزایش یافت.

معاملات در بورس اوراق بهادار نیویورک پس از افزایش قیمت متوقف شد، اما سهام با افزایش بیش از ۴.۵ درصدی قبل از شروع به کار، معاملات خود را از سر گرفت.

آقای دورسی مدیر اجرایی شرکت پرداخت‌های مالی اسکوئر باقی خواهد ماند که دارای ارزش بازار بیش از ۹۸ میلیارد دلار (۷۳ میلیارد پوند) در مقایسه با ۳۸ میلیارد دلار (۲۸ میلیارد پوند) توییتر است.

آقای دورسی از سال گذشته زمانی که سهامدار توییتر، پل سینگر، علناً توانایی او برای اداره هر دو شرکت را به طور همزمان زیر سوال برد، با خطر اخراج مواجه شد. این شرکت سرمایه گذاری در نهایت با مدیریت توییتر به توافق رسید.

فراموش نکنیم که دورسی شغلی را که بار‌ها مجبور به دفاع از آن در مقابل کمیته‌های کنگره شده است، ترک می‌کند، از جمله در رابطه با تصمیم بحث‌برانگیز این شرکت برای ممنوعیت فعالیت دونالد ترامپ در توییتر. دونالد ترامپ در جریان انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در سال ۲۰۲۰ توییت‌های تندی زد و علنا توسط دورسی در توییتر ممنوع الفعالیت شد.
 
منبع: اسکای نیوز