جمعه ۰۹ آبان ۱۳۹۹ - October 30 2020
کد خبر: 56879
تاریخ انتشار: 14 مهر 1399 11:06
کنزو تاکادا، طراح مد ژاپنی بر اثر ابتلا به ویروس کرونا، درگذشت. کنزو تاکادا نخستین طراح مد ژاپنی بود که در صحنه مد پاریس به چشم آمد.
به گزارش راه امروز: کنزو تاکادا، بنیان‌گذار مارک محبوب کنزو در طراحی مد، در ۸۱ سالگی بر اثر مشکلاتی که در پی ابتلا به ویروس کرونا برای پیش آمده، درگذشت.

به گزارش بی بی سی، این چهره نام‌آور ژاپنی‌تبار در بیمارستان آمریکایی در پاریس در گذشت. او به طراحی‌های روشن و پر نور، شابلون‌های پر درخت و کاربرد متنوعش از رنگ‌ها شناخته می‌شد.
کنزو تاکادا نخستین طراح مد ژاپنی بود که در صحنه مد پاریس به چشم آمد. او سال ۱۹۶۵ میلادی از ژاپن به فرانسه نقل‌مکان کرد و بقیه عمر حرفه‌ای‌اش را در پاریس گذراند.
سخنگوی او گفته که کنزو تاکادا «با حدود ۸ هزار طرح، هیچ‌وقت از ستایش مد و هنر زندگی دست نکشید.»

آن هیدالگو، شهردار پاریس، در توییتر به او ادای احترام گرفت و نوشت: "یک طراح با استعداد بی‌کران، حق رنگ و نور را مد به جا آورد. پاریس حالا برای یکی از پسرانش سوگ‌وار است. "
خیلی از کاربران ژاپنی هم در شبکه‌های اجتماعی بابت درگذشت بنیان‌گذار مارک کنزو تسلیت می‌گویند. برخی نوشته‌اند نخستین محصول لوکس که داشته‌اند، از کنزو بوده است.
خیلی‌ها هم نوشته‌اند دستمال‌جیبی‌های کنزو را دارند. او مارک کنزو را در دهه ۱۹۷۰ میلادی بنیان گذاشت. در سال ۱۹۹۳ آن را به مجموعه تجاری "ال و ام هاش" فروخت و شش سال بعد خودش را بازنشسته کرد.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: