پنجشنبه ۲۷ تير ۱۳۹۸ - July 18 2019
کد خبر: 47521
تاریخ انتشار: 24 ارديبهشت 1398 17:50
تلویزیون حوثی‌های یمن روز سه‌شنبه در گزارشی گفت که حوثی‌ها با پهپاد تاسیسات حیاتی عربستان سعودی را مورد حمله قرار داده‌ است.
عربستان سعودی و امارات عربی متحده از سال ۲۰۱۵ میلادی در تجاوزی آشکار و طی عملیات هوایی گسترده‌ای علیه حوثی‌های یمن آغاز کرده‌اند که به شهادت هزاران نفر از جمله غیرنظامیان انجامیده است. به گزارش یورونیوز به نقل از شبکه تلویزیونی «المسیره» به نقل از یک مقام نظامی این حملات با استفاده از ۷ پهپاد انجام شده است. حساب توئیتری «المسیره» به زبان انگلیسی به نقل از این مقام نظامی حوثی نوشت: «این حملات نظامی وسیع در پاسخ به تجاوز مستمر و محاصر مردم‌مان صورت گرفته، ما آماده‌ایم تا حملات سخت‌تر و منحصربفردتری علیه عربستان سعودی انجام دهیم.»
این گزارش زمان این حمله و نام تاسیساتی که به آنها حمله شده را ذکر نکرده است. هنوز عربستان سعودی مبنی این حمله را تایید نکرده است. این حمله یکی روز بعد از آن اتفاق می افتد که ریاض اعلام کرد دو نفتکش این کشور در سواحل امارات عربی متحده مورد حمله «خرابکارانه» قرار گرفته‌اند.
هنوز مشخص نیست که آیا حمله به نفتکش‌ها توسط حوثی‌ها صورت گرفته یا گروه‌های دیگری در آن دخیل بوده‌اند. حوثی‌ها هنوز اطلاعیه‌ای مبنی بر پذیرش مسئولیت حملات به نفتکش‌ها منتشر نکرده‌اند.
عربستان سعودی و امارات عربی متحده از سال ۲۰۱۵ میلادی در تجاوزی آشکار و طی عملیات هوایی گسترده‌ای علیه حوثی‌های یمن آغاز کرده‌اند که به شهادت هزاران نفر از جمله غیرنظامیان انجامیده است.
جنگ یمن تا کنون بیش از ۱۰ هزار کشته بر جای گذاشته است و میلیون‌ها نفر به‌ویژه کودکان را با قحطی و گرسنگی شدید مواجه‌اند.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها