يکشنبه ۳۰ تير ۱۳۹۸ - July 21 2019
کد خبر: 46421
تاریخ انتشار: 04 اسفند 1397 14:46
سید حمید حسینی دبیر کل اتاق بازرگانی اتاق مشترک ایران و عراق با اشاره به ابلاغ سیاستهای گام دوم انقلاب از سوی مقام معظم رهبری گفت: اتاق هوشمند اتاقی کارآمد در اقتصاد است که در شرایط تحریم پاسخگو است، این در حالی است که اقتصاد هوشمند از دام تله‌های اقتصادی در امان خواهد بود و ما نیز تلاش خواهیم کرد که این نقش را از سوی بخش خصوصی ایفا کنیم.
سید حمید حسینی دبیر کل اتاق بازرگانی اتاق مشترک ایران و عراق در جمع خبرنگاران با اشاره به وضعیت کنونی اقتصاد ایران گفت: اتاق های بازرگانی مشترک، نقش بسزایی در مدیریت فضای کنونی دارد که بر این اساس ما نیز در  اتاق بازرگانی ایران و عراق تلاش داریم تا شرایط را به گونه ای پیش ببریم که اقتصاد ایران با کشورهای همسایه در تعاملات جدی باشد.

وی افزود: اتاق بازرگانی تهران خود را نماینده بنگاه های کوچک و متوسط اعلام کرده که به نظر می رسد علیرغم حمایتی که باید بنگاه های کوچک و متوسط داشته باشد باید به کلان اقتصاد نیز بپردازد.
حسینی شبکه سازی و بازارسازی را از جمله ضروریات امروز اتاق بازرگانی اقتصاد ایران دانست و خاطرنشان کرد: اتاق های بازرگانی مشترک می توانند در این قالب نقش آفرین باشند در حالیکه تاکنون تحرک چشم گیری از آنها به چشم نمی خورد.

وی با اشاره به ابلاغ سیاستهای گام دوم انقلاب از سوی مقام معظم رهبری گفت: اتاق هوشمند اتاقی کارآمد در اقتصاد است که در شرایط تحریم پاسخگو است، این در حالی است که اقتصاد هوشمند از دام تله‌های اقتصادی در امان خواهد بود و ما نیز تلاش خواهیم کرد که این نقش را از سوی بخش خصوصی ایفا کنیم.

حسینی گفت: در مباحث فساد، قاچاق، بروکراسی اداری و عدم شفافیت باید نقش آفرین بوده و انحصار را از پیش پای اقتصاد برداریم.

همچنین محمدرضا بهزادیان رئیس اسبق اتاق بازرگانی تهران گفت: اتاق های بازرگانی جایگاه بسیار بالایی دارند و فعالان اقتصادی سربازان اقتصادی به شمار می آیند پس باید اتاق های بازرگانی مستقل و قدرتمند باشد. این در حالی است که باید گزارش هایی همچون تفریغ بودجه، راه  اندازی دفتر نمایندگی لندن، اتاق بازرگانی تهران و گزارش های شفاف از عملکرد اعضا را ارائه دهند.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها