جمعه ۲۸ تير ۱۳۹۸ - July 19 2019
کد خبر: 46179
تاریخ انتشار: 21 بهمن 1397 10:01
مروری بر گذشته گروه مجمع فعالان توسعه نشان می‌دهد چهره‌های اثرگذار این گروه در دوره‌های پیشین انتخابات اتاق بازرگانی کسانی مانند «محسن خلیلی عراقی، یحیی آل‌اسحاق، شاهرخ ظهیری، احمد پورفلاح، محمد رضا بهرامن و محمد مهدی راسخ» بودند. این در حالی است که از این افراد تنها «آل‌اسحاق، بهرامن و راسخ» در انتخابات پیش رو حضور دارند و احتمال دارد که این افراد هم به مانند میرمحمد صادقی تصمیم بگیرند با گروه ائتلاف برای فردا، ائتلاف کنند.
به گزارش راه امروز:  زمان زیادی تا برگزاری انتخابات اتاق بازرگانی تهران باقی نمانده که اخبار جدیدی از نتایج مذاکرات و رایزنی‌ها منتشر می‌شود. شنیده‌ها حاکی از این است که گروه ائتلاف برای فردا که اکنون بیشترین کرسی هیات نمایندگان اتاق تهران را در اختیار دارد، با حضور هشت نفر از افراد شاخص گروه فعالان توسعه در لیست خود موافقت کرده است.

یکی از ائتلاف‌های انتخاباتی اتاق بازرگانی به نام «اتاقی برای همه» در کانال تلگرام خود خبر داده است: «شنیده‌های موثق حاکی از آن است که در روزهای اخیر، توافق نهایی بین ائتلاف برای فردا و گروه فعالان توسعه انجام شده است و این دو گروه اصلی انتخاباتی در قالب یک لیست در انتخابات دوره نهم هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران حضور خواهند یافت.»

طبق این اعلام «بر این اساس جناح حاکم اتاق تهران موافقت کرده تا در انتخابات پیش رو، اسامی هشت نفر از افراد شاخص گروه فعالان توسعه را در لیست خود بگنجاند تا این دو گروه اصلی در این دوره در قالب یک ائتلاف و یک لیست مشترک در انتخابات حضور داشته باشند.»

اما این هشت نفر چه کسانی هستند؟ یکی از آنها قطعا علاء میرمحمد صادقی است. وی مدتی پیش از ائتلاف انتخاباتی در اتاق بازرگانی خبر داده وگفته بود: بنده تنها به گروه ائتلاف فردا ملحق نخواهم شد بلکه مجمع فعالان توسعه اقتصادی ایران قرار است با گروه ائتلاف فردا ائتلاف کنند و در نهایت افراد منتخب روی کار آیند. در حقیقت ما یک جمعی هستیم که از گذشته تاکنون با یکدیگر فعالیت‌هایی داشته‌ایم و بنابراین در این دوره قرار است با گروه ائتلاف فردا ائتلاف کنیم.

علاوه بر میرمحمد صادقی، هفت نفر دیگر نیز از مجمع فعالان توسعه قرار است به گروه ائتلاف برای فردا بپیوندند. مروری بر گذشته گروه مجمع فعالان توسعه نشان می‌دهد چهره‌های اثرگذار این گروه در دوره‌های پیشین انتخابات اتاق بازرگانی کسانی مانند محسن خلیلی عراقی، یحیی آل‌اسحاق، شاهرخ ظهیری، احمد پورفلاح، محمد رضا بهرامن و محمد مهدی راسخ بودند. منتها از این افراد تنها آل‌اسحاق، بهرامن و راسخ در انتخابات پیش رو حضور دارند و احتمال دارد که این افراد هم به مانند میرمحمد صادقی تصمیم بگیرند با گروه ائتلاف برای فردا، ائتلاف کنند.

علاوه بر این، باید دید به جز این سه نفر و همچنین میرمحمد صادقی، چهار عضو دیگر مجمع فعالان توسعه که احتمالا قصد حضور در لیست ائتلاف برای فردا را دارند چه کسانی هستند.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها