دوشنبه ۰۴ شهريور ۱۳۹۸ - August 26 2019
کد خبر: 46131
تاریخ انتشار: 17 بهمن 1397 09:36
سخنان دوگانه رئیس سابق صداوسیما درباره فیلترینگ

کنایه دوباره ضرغامی به روحانی

ضرغامی: «فیلترینگ در فضای مجازی صورت‌مسئله ما نیست، در واقع اگر پیام‌رسانان داخلی فعال و قدرتمند باشند، وجود صد‌ها و هزاران پیام‌رسان خارجی اشکال ندارد». یا گفته بود: «فیلترینگ پاک‌کردن صورت‌مسئله و کاری حاشیه‌ای است!».
عزت‌الله ضرغامی که پیش از این گفته بود درباره مشاجره‌اش در شورای عالی فضای مجازی نمی‌خواهد صحبت کند و قرار بر این شده که دیگران حرفی از جلسه بیرون نبرند، روز گذشته تلویحا درباره آن سخن گفته و طبق معمول به رئیس‌جمهوری هم کنایه زده است.

او در جمع دانشجویان دانشگاه تهران گفته است: «فیلترینگ آن است که در یک جلسه تخصصی می‌خواهید حرفتان را بزنید، اما اجازه ندهند و تحمل یک نقد سازنده را در یک جلسه کارشناسی نداشته باشند».

سایت جماران چند روز پیش از ممنوع‌الورودی ضرغامی به دو شورای عالی انقلاب فرهنگی و مجازی به‌دنبال همان مشاجره خبر داده بود. خبری که همان روز چند ساعت بعد از سوی ضرغامی تکذیب شد.

بااین‌حال برخی چهره‌های اصولگرا از ماجرای آن مشاجره اطلاعاتی به بیرون درز داده بودند. محمد ایمانی، دبیر سیاسی کیهان، نوشته بود: «ضرغامی در جلسه اخیر شورای عالی فضای مجازی به برخی هنجارشکنی‌ها توسط آقای روحانی اعتراض کرده است.

ضرغامی گفته این حرف‌ها چه بود که شما درباره حجاب و فضای مجازی و فیلترینگ در وزارت ارتباطات گفتید؛ بعضی از این سخنان غیرواقعی و برخی دیگر معارض ارزش‌های اسلامی و انقلابی است؟ انتقاد ضرغامی، به روحانی برخورده و با خشم و عصبانیت گفته؛ من نباید به شما پاسخ بدهم، پاشو برو بیرون! ضرغامی هم پاسخ داده که شما نمی‌توانید اعضای شورا را بیرون کنید.
پس از آن، روحانی که انتظار قاطعیت و صراحت از ضرغامی را نداشته، از جلسه بیرون رفته است». ماجرای نگاه رئیس سابق صداوسیما به فیلترینگ عجیب و دوگانه است. او در حالی به سخنان اخیر روحانی در نقد فیلترینگ اعتراض کرده که دیروز در ادامه همان جلسه خود با دانشجویان هم گفته است: «دوقطبی فیلترینگ و عدم فیلترینگ یک دوقطبی خائنانه است و من بار‌ها اعلام کرده‌ام که فضای مجازی را خدا برای نجات انقلاب اسلامی آفرید».

او پیش از این هم گفته بود: «فیلترینگ در فضای مجازی صورت‌مسئله ما نیست، در واقع اگر پیام‌رسانان داخلی فعال و قدرتمند باشند، وجود صد‌ها و هزاران پیام‌رسان خارجی اشکال ندارد». یا گفته بود: «فیلترینگ پاک‌کردن صورت‌مسئله و کاری حاشیه‌ای است!».

منبع: روزنامه شرق
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها