سه‌شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - May 21 2019
کد خبر: 45297
تاریخ انتشار: 17 آذر 1397 17:58
ناصر ایمانی فعال سیاسی اصولگرا

ماهیت «جمنا» تغییر خواهد کرد

ناصر ایمانی فعال سیاسی اصولگرا به تشریح کارکرد «شورای وحدت» و سرنوشت «جمنا» پرداخت.
به گزارش راه امروز:‌ قاعدتاً کارکرد اولیه شورای وحدت باید دارای تدوین سیاست‌های خاص و خط مشی آن باشد. این خط مشی ها شامل سیاست حرکت اصلی اصولگرایان و برنامه‌های درازمدت آنان است. در واقع در این شورا باید حرکات استراتژیک اصولگرایان و مواضع آنها در مسائل مختلف کشور مشخص شده باشد. ناصر ایمانی در گفت و گو با «انتخاب» اظهار داشت: قاعدتاً کارکرد اولیه شورای وحدت باید دارای تدوین سیاست‌های خاص و خط مشی آن باشد. این خط مشی ها شامل سیاست حرکت اصلی اصولگرایان و برنامه‌های درازمدت آنان است. در واقع در این شورا باید حرکات استراتژیک اصولگرایان و مواضع آنها در مسائل مختلف کشور مشخص شده باشد.
وی افزود: متاسفانه در کشور ما، احزاب، جریان ها و جناح‌ها فصلی هستند و چندین ماه قبل از انتخابات موتور خود را روشن می‌کنند و فردای انتخابات هم آن را خاموش می کنند و منفعل می شوند.
ایمانی ادامه داد: احزاب حداقل یک سال قبل از انتخابات فعالیت دارند و بعد از آن هم بی اثر می شوند‌.
وی با تاکید بر اینکه «امیدواریم شورای وحدت بتواند کارکردی منهای روند فعلی که بیشتر انتخاباتی است، داشته باشد» گفت: انتظار داریم شورای وحدت بتواند بیشتر بر روی استراتژی‌های کلی اصولگرایان، هماهنگی ها و همچنین فراهم آوردن ساز و کارهایی برای ایجاد انسجام بین آنها، متمرکز شود.
این تحلیلگر اصولگرا یادآور شد: بهتر است شورای وحدت تجربه جمنا را تکرار نکند که فقط کارکردی انتخاباتی داشت. در واقع جمنا قبل از انتخابات به وجود آمد و بعد از انتخابات هم به فراموشی سپرده شد در نهایت امیدوارم شورای وحدت به چنین سرنوشتی دچار نشود.
وی اضافه کرد اگر شورای وحدت کار خود را شروع کند و به شکل موفقی پیش برود قطعا شکل و ماهیت جمنا تغییر خواهد کرد و وظیفه تشکل های انتخاباتی جریان اصولگرایی ذیل شورای وحدت تعریف خواهند شد.
او با بیان اینکه «شورای وحدت از نظر انتخاباتی ساز و کاری شبیه به جمنا ندارد» تاکید کرد، شورای وحدت تلاش دارد در جهت انسجام اصولگرایان و تعیین استراتژی ها موفق عمل کند.
ایمانی اضافه کرد قطعاً تشکل ها و سازوکارهای انتخاباتی ذیل شورای وحدت تشکیل و تعریف خواهند شد.
وی در پایان گفت شورای وحدت از جهت شرکت در انتخابات و لواینکه برنده انتخابات نباشد می تواند انسجام لازم را میان اصولگرایان ایجاد کند.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: