دوشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - May 20 2019
کد خبر: 45268
تاریخ انتشار: 15 آذر 1397 19:02
برقراری شرایط عادی در شهر چابهار

انفجار بمب در چابهار/ شهادت دو نفر

معاون امنیتی انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان افزود: این بمب که در داخل یک خودرو جاگذاری شده بود سبب مجروحیت چند نفر از هم وطنانمان شده است.
به گزارش راه امروز: معاون امنیتی انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: صبح امروز یک بمب در نزدیکی یکی از پاسگاه های انتظامی چابهار منفجر و چند نفر مجروح شدند. محمد هادی مرعشی اظهار داشت: دقایقی قبل صدای انفجار در یکی از خیابان‌های چابهار شنیده شد که بلافاصله نیروهای امنیتی و امدادی در محل مستقر شدند.
معاون امنیتی انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان افزود: این بمب که در داخل یک خودرو جاگذاری شده بود سبب مجروحیت چند نفر از هم وطنانمان شده است.
مرعشی تصریح کرد: نیروهای امنیتی در حال بررسی آخرین وضعیت هستند که به زودی اخبار تکمیلی اعلام می‌شود.
براساس گزارش ها این حمله در ستاد انتظامی شهرستان چابهار رخ داده است. یک منبع آگاه  نیز به خبرگزاری ایرنا گفته است "در حمله انفجاری تروریستها به مقر انتظامی چابهار امروز پنجشنبه سه نفر شهید شدند."
خبرگزاری تسنیم نیز شهادت دو نفر را تائید کرده و از زخمی شدن 15 نفر خبر داده است.
شهادت فرمانده انتظامی چابهار در این حمله تکذیب شده است اما گفته می شود دو دژبان در این حادثه شهید شدند. براساس گزارش ها زخمی ها هم از اهالی محل و کسبه بوده اند.
در میان مجروحان شماری زن و کودک نیز به چشم می خورند که به بیمارستان امام علی (ع) چابهار منتقل شده‌اند.
سردار پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه برای بررسی منطقه به محل حادثه رفته است. فرمانده نیروی زمینی سپاه درباره این حمله گفت: "تعداد شهدای حادثه تروریستی چابهار دو نفر است و تمامی مجروحان به غیر از یک نفر به صورت سرپایی مداوا شده اند."او این حمله را کور خوانده است.
تا این لحظه هیچ گروهی مسئولیت این حمله تروریستی را به عهده نگرفته اما به زودی ابعاد قضیه روشن می‌شود
شهرستان چابهار از شرق با کشور پاکستان، از جنوب با دریای عمان(مکران)، از غرب با بندر کنارک و از شمال به شهرستانهای دیگر سیستان و بلوچستان متصل است.
بندر و منطقه آزاد چابهار در فاصله 645 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان واقع شده است.
بامری سرپرست فرمانداری شهر چابهار با اشاره به این حادثه تروریستی گفت: متاسفانه ساعت ۹:۵۵ دقیقه صبح امروز یکی از عوامل استکبار و دشمن خون آشام کشور، با یک دستگاه خودرو نیسان که مواد منفجره به همراه داشته، قصد انجام عملیات انتخاری در مرکز فرماندهی انتظامی چابهار داشت. وی ادامه داد: این عامل انتخاری با مقابله نیرو‌های انتظامی و عمل کننده مواجه می‌شود و نمی‌تواند کار خود را پیش ببرد و در جلوی درب مقر انتظامی مواد را منفجر می‌کند.
سرپرست فرمانداری چابهار خاطرنشان کرد: متاسفانه شدت این انفجار به حدی بوده که ۳ شهید داشتیم. به نیرو‌های امنیتی و انتظامی بابت این شهادت تبریک و تسلیت عرض می‌کنیم. البته چند نفر هم مجروح داشته ایم که متاسفانه از خود مردم، کاسبان، عابران و شهروندان مردم چابهار بوده اند.
سرپرست فرمانداری چابهار گفت: از آن چند نفری که مجروح شده بودند همه مرخص شدند و فقط یک نفر در حال عمل جراحی است، که حال او خوب است. جرم آن کودک یا عابر پیاده‌ای که دچار حادثه می‌شود، چیست؟ جرم او این است که روی پای خود ایستاده و از ۴۰ سال است که از نظام خود و مظلومین جهان دفاع می‌کند.
به گفته سرپرست فرمانداری چابهار، شرایط شهر چابهار به حالت عادی بازگشته است.
 رحمدل بامری گفت: هم‌اکنون «شرایط عادی در حوزه‌ شهر برقرار است و همه دارند به کار و زندگی‌شان ادامه می‌دهند.
او در پاسخ به این سوال که آیا تاکنون هیچ گروه تروریستی مسئولیت این اقدام را به عهده گرفته است؟ گفت: تا الآن چیزی را اعلام نکردند، اما آن‌چه که مسلم است این است که قطعا گروه‌های تروریستی وابسته به نظام سلطه این کار انجام داده‌اند. همان گروه‌های زبون و ذلیلی که از همه جا درمانده‌اند و نمی‌تواند رو در روی نظام اسلامی تاب بیاورند.
سرپرست فرمانداری چابهار همچنین گفت: از آن چند نفری که مجروح شده بودند همه مرخص شدند و فقط یک نفر در حال عمل جراحی است، که حال او خوب است. جرم آن کودک یا عابر پیاده‌ای که دچار حادثه می‌شود، چیست؟ جرم او این است که روی پای خود ایستاده و از ۴۰ سال است که از نظام خود و مظلومین جهان دفاع می‌کند.
او همچنین اقدام تروریستی امروز را بزدلانه و فاقد هرگونه ارزش نظامی دانست.
گفتنی است در گزارش‌های منتشرشده مشخص شده است که یک ستواندوم و یک سرباز وظیفه نیروی انتظامی در این حادثه تروریستی شهید شده اند. راننده این خودرو نیز در اثر انفجار کشته شده.د رئیس اداره بهداشت و درمان چابهار هم گفته است که بیست و هفت نفر در این انفجار زخمی شده‌اند که حال یکی از آنان وخیم است. وی گفته تعدادی غیرنظامی از جمله زن و کودک در میان زخمی شدگان هستند.
 
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: