جمعه ۲۸ تير ۱۳۹۸ - July 19 2019
کد خبر: 44886
تاریخ انتشار: 19 آبان 1397 16:29
یک خبرنگار ژاپنی از فضای حاکم بر ورزشگاه آزادی برای فینال لیگ قهرمانان آسیا اظهار تعجب و آنرا کاملا متفاوت از محیط استادیوم‌های ژاپن دانست.
در فاصله سه ساعت تا شروع دیدار تیم های فوتبال پرسپولیس و کاشیما آنتلرز ژاپن در بازی برگشت فینال لیگ قهرمانان آسیا، یکی از خبرنگاران ژاپنی روایت جالبی از ورزشگاه آزادی و جو حاکم بر آن داشته است.
خبرنگار سایت «فوتبال چنل» در این ارتباط نوشت: «یک آزمایش برای کاشیما. ۸۰ هزار تماشاگر حریف در ورزشگاه هستند.»
این خبرنگار در ادامه افزوده است: «دیدار برگشت پرسپولیس و کاشیما ساعت ۱۰ به وقت محلی (ژاپن) برگزار می شود. کاشیما که در بازی رفت با دو گل پیروز شده است، در بازی برگشت برای قهرمانی در خانه حریف می جنگد اما این به هیچ عنوان شبیه به هیچکدام از تجربیات دیگر نیست. استادیوم آزادی در تهران پایتخت ایران با گنجایش بیش از ۸۰ هزار تماشاگر است. آزادی استادیوم عظمیمی است که برای بازی های ملی ایران هم استفاده می شود.
در گذشته حتی در بعضی از مسابقات رکورد ۱۰۰ هزار تماشاگر در ورزشگاه آزادی هم ثبت شده است. بر اساس اطلاعاتی که AFC اعلام کرده است، سه ساعت پیش از شروع مسابقه، ورزشگاه تقریبا پر است. صدای بلند ووزلا که از جام جهانی ۲۰۱۰ استفاده از آن مرسوم شد، در استادیوم حاکم است. این خیلی مهم است که در اتمسر ورزشگاه غرق نشد زیرا اینجا از فضای استادیوم های ژاپن کاملا متفاوت است.»
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها