جمعه ۲۸ تير ۱۳۹۸ - July 19 2019
کد خبر: 44752
تاریخ انتشار: 05 آبان 1397 16:48
تهیه‌کننده «دلدادگان» در پاسخ به دلایل تغییر پایان سریال

«پانته‌آ بهرام» مقصر اصلي پايان بد «دلدادگان»

تهیه‌کننده سریال «دلدادگان» با اشاره به تغییر پایان این سریال به دلیل ترک «پانته‌آ بهرام» گفت: دو ـ سه بار عوامل سریال با او صحبت کردند و حتی با دسته‌گل به منزلشان رفتیم، اما او نپذیرفت.
به گزارش راه امروز: با پایان پخش سریال «دلدادگان»، نشستی با حضور ایرج محمدی (تهیه کننده)، منوچهر هادی (کارگردان)، بابک کایدان و مهدی محمدنژایان (نویسنده) و مهدی محمدنژادیان، غلامرضا الماسی (مدیر فیلم و سریال شبکه پنج)، سانیا سالاری، ملیکا شریفی نیا، سمیرا حسن پور، بهشاد شریفیان و علی سخنگو برگزار شد و عوامل این سریال به سوالات خبرنگاران پاسخ دادند.
پانته‌آ بهرام، لیندا کیانی، مسعود رایگان، آرش مجیدی، مهرانه مهین ترابی، سمیرا حسن پور، شاهرخ استخری، سیامک صفاری، ملیکا شریفی‌نیا، مسعود دلخواه، مجید پتکی، سانیا سالاری و ... از بازیگران این سریال در هر سه فصل بودند. 
سریال «دلدادگان» به کارگردانی منوچهر هادی و به تهیه‌کنندگی ایرج محمدی در 60 قسمت تولید و از شبکه سه سیما پخش شد.
در ابتدای این نشست، ایرج محمدی ضمن تشکر از مدیران سیما، گفت: از مدیران سیما تشکر می‌کنم که در ساخت و تولید این سریال ما را همراهی کردند تا سریال دلدادگان را تولید و پخش کنیم.
وی با بیان اینکه از منوچهر هادی تشکر ویژه دارم، او کارگردان شناخته شده‌ای است که فیلم‌های سینمایی‌اش میلیاردی فروش می‌کند؛ افزود: زمانی که می‌خواستیم قرارداد ببندیم هادی گفت من این سریال را با دستمزد پایین فقط به خاطر دل مردم می‌سازم.
تهیه کننده این سریال خاطر نشان کرد: اولین قراردادمان را که با هادی بستیم دلگرم شدیم. ما با پاهای بیقرار این سریال را شروع کردیم اما آنچنان دلدادگی عوامل را دیدیم تصمیم گرفتیم نام سریال را تغییر دهیم.
منوچهر هادی کارگردان این سریال ادامه داد:از همه عوامل این سریال تشکر ویژه دارم.
پس از آن عوامل سریال به پرسش اصحاب رسانه پاسخ دادند که در ابتدا محمدی در پاسخ به دلیل اصلی ترک خانم بهرام در پایان سریال، گفت: فضای مجازی عرصه جدیدی را برای مردم باز کرده و باعث شده تا مردم دقیق‌تر عوامل را به چالش بکشانند. اما توصیه من به عنوان فردی از این جامعه در مورد تمامی مسائل این است که مردم از مرز انصاف نگذرند و زود دیگران را قضاوت نکرده و از حرف‌های توهین آمیز خودداری کنند.
وی با بیان اینکه سریالی موفق است که تمامی قسمت‌هایش دیده شود و پایان یک سریال یعنی دیده شدن آن، افزود: پایان قسمت آخرمان حاشیه را به وجود آورد. همه می‌دانند که ما در شرایط بد اقتصادی هستیم و هنرمندان برای دل مردم کار کردند.
محمدی با اشاره به اینکه بضاعت مالی تلویزیون حد و حدودی دارد، خاطر نشان کرد: تمامی عوامل باید دستمزدهایشان را دریافت کنند که در این زمینه همان زمان هم تلاش مدیران سیما فیلم را می‌دیدیم اما با توجه به اینکه سریال دلدادگان بیش از ۴۰۰ لوکیشن در ورامین، شهرک غزالی و ...و همچنین بیش از ۳۰ بازیگر اصلی و ۲۰۰ بازیگر فرعی داشت، تأمین بودجه این کار واقعا سخت بود.
وی با بیان اینکه در این موقعیت اکثر عوامل پروژه از خدماتی گرفته تا کارگردان و ... با من تعامل بسیاری داشتند و شرایط اقتصادی را درک می کردند، گفت: جالب است بگویم یکی از بازیگران علاوه بر نگرفتن دستمزد مبلغی پول هم به پروژه تزریق کرد.
محمدی با اشاره به اینکه من تا به حال پروژه‌ای را نیمه کاره رها نکردم، افزود: ما در این سریال فقط دو هفته توقف داشتیم که ان هم برای رفتن از فصل دو به یک بود. اما متاسفانه خانم بهرام واکنش متفاوتی داشت. شاید به لحاظ قراردادی حق با او باشد اما من معتقدم حق با مخاطب است.
وی با بیان اینکه مدیریت یک تهیه کننده جایی است که در بحران‌ها بتواند گروه را مدیریت کند، گفت: دو سه بار هادی و کایدان با او صحبت کردند و حتی با دسته گل به منزلشان رفتیم اما او نپذیرفت. حتی دو بار صحنه تصادف را تکرار کردیم اما خانم بهرام نیامد. ما برای او احترام قائلیم اما دیگر نتوانستیم پروژه را تعطیل کنیم، چراکه دوستان دیگر با پروژه های دیگر قرارداد داشتند.
تهیه کننده دلدادگان با اشاره به اینکه  در پایان سریال قرار بود افسانه مقابل هاتف قرار بگیرد اما او نیامد و ما بدون افسانه سکانس‌های آخر را گرفتیم، خاطر نشان کرد: پایان بندی ما این بود که افسانه دستگیر می‌شود و ادامه ماجرا را پی می‌گیریم.
وی با بیان اینکه با ترک خانم بهرام شاید سریال دلدادگان از نظر روایت داستانی شاید لطمه خورده باشه اما مضمونی نه، گفت: یادم است در سریال نرگس در میانه راه پوپک گلدره فوت کرد و مانده بودیم چه کار کنیم. سازمان گفت بودجه می‌دهیم تا از ابتدا ضبط کنید اما قبول نکردیم. مخاطب حق دارد از ما سوال کند. ما عیبی در پایان قسمت آخر ندیدیم اما شکل اجرا متفاوت شده است.
محمدی با اشاره به اینکه یکی از افتخاراتم این است که پول کثیف به تلویزیون راهی ندارد، افزود: من محتاج ۵۰ میلیون تومان بودم که منوچهر هادی این مبلغ را به من داد. خوشبختانه رضایت مردم بر اساس نظرسنجی‌ها در ارتباطات مردمی با رسانه ملی (۱۶۲) از سریال دلداگان بسیار بالا بود. اما اکنون انتقادی به تلویزیون دارم که چرا از زمان شروع پخش سریال‌ها آمار مخاطبان را اعلام نمی‌کنید؟
منوچهر هادی در ادامه در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران گفت: از اوایل پخش، فردی استخدام شده بود که استوری‌های تبلیغاتی برای همان شب بسازد تا عوامل رأس ساعت مشخصی آن را در صفحه شخصی خود بگذارند.
هادی درباره زمان بندی پخش سریال افزود: به شدت از نحوه پخش این سریال گلایه دارم. هر برنامه‌ای هنگام پخش به سریال ما اولویت داشت. اگر قرار است شبکه سه به این شکل سریال پخش کند، بهتر است دیگر سریال پخش نکند.
محمدی درباره زمان پخش سریال گفت: قرار بود پخش سریال را در پاییز شروع کنیم. ما عدم آمادگی‌مان را اعلام کردیم و سه ماه شبانه روزی کار کردیم تا دقیقه نود به پخش برسانیم. بستن کنداکتور در شبکه سه بسیار سخت است چراکه شبکه پربیننده ای است. اما پست‌هایی که آقای هادی گذاشت در جهت دیده شدن بیشتر سریال بود.
بابک کایدان نویسنده این سریال، در بخش دیگری از این نشست درباره فصل بندی این سریال گفت: ما دنبال نوآوری بودیم و ایرادی نداشت که مخاطب با ریتم کند پیش بیاید. یک اصلی وجود دارد و آن هم اینکه در ملودرام نمی‌شود با تقطیع حس، مخاطب را همراه کرد. برای این قصه نیاز به درگیری مخاطب داشتیم که با این ساختار توانستیم بخش میانی کار را بالا ببریم.
محمدی تهیه کننده در ادامه بیان داشت: تقریبا یک الی دو ماه درباره این موضوع و ساختار سه فصلی سریال با دوستان نویسنده صحبت کردیم. مردم با فصل گذشته ما نوستالژی دارند و این به دیده شدن کارمان کمک کرد.
منوچهر هادی با اشاره به اگر تعداد قسمت‌هایمان یکی بود نتیجه بهتری می‌گرفتیم، درباره پرکاری خود نیز گفت: اولین شاکی من همسرم یکتا ناصر است که می‌گوید تو مدام سر کار هستی! هدف من مردم است و برای آنها کار می‌کنم.
در سریال دلدادگان به خوبی دیده شدم
سمیرا حسن پور بازیگر نقش مرضیه در این سریال در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران درباره کار کردن در تلویزیون گفت: من کار کردن در تلویزیون را دوست دارم. اما مهم نقشی است که قرار است بازی کنم. چندی پیش در سینما سه فیلم بازی کردم اما به اندازه‌ی که در دلدادگان دیده شدم در آنها مردم مرا ندیدند.
ملیکا شریفی‌نیا دیگر بازیگر این سریال ادامه داد: من تلویزیون را خیلی دوست دارم و به چهارچوب آن مسلط هستم.
اولین تجربه بازیگری در سریال تلویزیونی را تجربه کردم
سانیا سالاری بازیگر نقش ارغوان در ادامه صحبت‌های همکاران خود گفت: من تجربه اول تصویری‌ام را پشت سر گذاشتم و بسیار برایم ارزشمند بود و هر رسانه‌ای باید و نبایدهایی دارد که وقتی قبول می‌کنیم باید طبق آن قوانین رفتار کنیم.

بهشاد شریفیان دیگر بازیگز سریال دلدادگان گفت: سالهاست که در این تلویزیون کار می‌کنم و هیچگاه خسته نشدم.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها