شنبه ۳۱ فروردين ۱۳۹۸ - April 20 2019
کد خبر: 44154
تاریخ انتشار: 15 شهريور 1397 00:24
نوسانات ارز و مشکلات اقتصادی که گریبان بسیاری از اصناف و مردم را گرفته است، حالا چند روزی است دستش به پوشک بچه‌ها رسیده! در حاشیه این موضوع کارتون زیر را مشاهده می‌کنید.
نوسانات ارز و مشکلات اقتصادی که گریبان بسیاری از اصناف و مردم را گرفته است، حالا چند روزی است دستش به پوشک بچه‌ها رسیده!  از اردیبهشت امسال پوشک جهش بلند خودش را شروع کرد. در هفته‌های اخیر برخی از مدل‌های پوشک ۶۰ درصد افزایش قیمت داشتند. قیمت برخی از مارک‌های پوشک در مدت چند ماه از ۳۵ هزار تومان به ۸۵ تومان رسیده است.
 با این حساب تقریبا هر خانواده اگر هفته‌ای یک بسته پوشک مصرف کند، می‌شود چهار بسته در ماه و ماهانه حدود ۴۰۰ هزارتومان. تصور کنید در خانواده‌ای با درآمد ماهانه دومیلیون تومان، ۴۰۰ هزارتومان چقدر عدد بزرگی است! ا
حتکار ۷۰ درصد مواد اولیه پوشک از خارج خریداری می‌شود؛ و این علت اصلی گرانی کالا است. اما در کنار گرانی، کشف انبار‌های احتکار پوشک حاشیه‌ساز شده است.  در چند روز اخیر کشف انبار‌های احتکار پوشک به ارزش ۶۰ میلیارد و ۱۰ میلیارد در تهران و کرج با واکنش مردم همراه شده است. یکی از کاربران در توییتر می‌نویسد: «نداشتن شرف یعنی احتکار پوشک‌بچه. بسته پوشکی که می‌خریدم ٢٣ هزارتومان الان شده ٧٠ هزار تومان. 
مردم از کجا بیارن آخه؟» طبق آخرین گفتگو‌ها با مسئولان بخش سلولزی تا ۸ روز دیگر کمبود پوشک به پایان می‌رسد. 
در این میان مسئولان، مردم را به صرفه‌جویی تشویق کردند و گفتند مصرف روزانه ۳ پوشک بچه هم می‌تواند صرفه‌جویی برای این صنعت داشته باشد. در همین راستا بسیاری از رسانه‌ها امروز تیتر زدند " بچه‌ها خودشان را نگه دارند، پوشک در راه است" در حاشیه این موضوع علی رضا حاجی بنده در فرارو کارتون زیر را کشید.نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: