شنبه ۳۱ فروردين ۱۳۹۸ - April 20 2019
کد خبر: 43836
تاریخ انتشار: 24 مرداد 1397 10:14
نشست خبری رییس سازمان توسعه تجارت روز گذشته در حالی برگزارشد که روزنامه «تعادل» با وجود بیشترین تعامل وهمکاری در زمینه پوشش اخبار و گزارشات این سازمان، در لیست دعوتی‌ها قرار نداشت.
تعادل نوشت: نشست خبری رییس سازمان توسعه تجارت روز گذشته در حالی برگزارشد که روزنامه «تعادل» با وجود بیشترین تعامل وهمکاری در زمینه پوشش اخبار و گزارشات این سازمان، در لیست دعوتی‌ها قرار نداشت. البته این اولین‌بار نیست که مسوولان روابط عمومی این سازمان دست به چنین اقدام غیرحرفه‌ای می‌زنند. از همین رو، این پرسش به ذهن متبادر می‌شود که این نوع برخوردهای غیرمنصفانه، مغرضانه ودوگانه از کجا نشات می‌گیرد و اساسا چه پیامی دارد؟ 
البته ارگان «تعادل» به دلیل این نوع رفتار مغرضانه لازم می‌داند؛ چند نکته را به ریاست محترم این سازمان گوشزد کنند: 
نخست اینکه اگر قرار است نشستی برگزار شود که پاسخگوی اصحاب رسانه و خبرنگاران تخصصی حوزه تجارت باشد، چرا باید رسانه‌هایی دعوت شوند که هیچ ربطی به تجارت ندارند واساسا پرداختن به موضوعات تجارت خارجی در درجه چندم اهمیت برای آنها قرار دارد. اما یک روزنامه تخصصی فعال در حوزه تجارت، از حق مسلم حضور در این برنامه محروم شود.
 دوم اینکه چرا با وجود انتقادات قبلی، همچنان یک فرد باید در بدنه روابط عمومی اعمال سلیقه کرده و برای حضور اصحاب رسانه در نشست‌های سازمان توسعه تجارت گزینشی عمل کند؛ گویا این افراد به جای تبعیت از فرامین رییس‌شان از جای دیگری دستور می‌گیرند. 
در نهایت این موضوع را نیز باید متذکر شد؛ چنانچه قرار نیست اصلاحی در ساختار و بدنه روابط عمومی‌های زیر مجموعه وزارت صنعت، معدن وتجارت صورت بگیرد یا چنانچه گوش شنوایی برای حل معضلات وچالش‌ها وجود ندارد؛ چرا مدام از اصحاب رسانه می‌خواهید که از دغدغه‌هایشان بگویند؛ ظاهرا نباید امیدی به اصلاح رویه غلط در بدنه روابط عمومی برخی از سازمان‌های زیر مجموعه وزارت صنعت، معدن وتجارت داشت.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: