سه‌شنبه ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - April 23 2019
کد خبر: 43348
تاریخ انتشار: 17 تير 1397 11:55
کروات ها حریف سه شیرها در نیمه نهایی شدند

برد کراوت ها برابر روسها در ضربات پنالتی

دو تیم روسیه و کرواسی آخرین دیدار مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه را برگزار کردند.
به گزارش راه امروز: ترکیب دو تیم به شرح زیر می باشد:

کرواسی
سوباسیچ، ورسالیکو، ویدا، لوورن، ورسالیکو، مودریچ، راکیتیچ، پریشیچ، ربیچ، کراماریچ، ماندژوکیچ

روسیه
آکنفیف، ایگنشویچ، کودریاشف، کوتپوف، فرناندز، کوژیائف، زوبنین، چریشف، گولوین، سامدوف، ژیوبا 

بازی در سی دقیقه ابتدایی کمی کسل کننده دنبال شد، اما در پانزده دقیقه آخر نیمه اول بازی سرعت بیشتری گرفت و روسیه موفق شد توسط روی حرکت انفرادی چریشف به گل برسد. در ادامه حملات کرواسی برای زدن گل تساوی افزایش یافت و سرانجام توانستند در دقیقه سی و نه به وسیله ضربه سر کراماریچ گل مساوی را به ثمر برسانند. نیمه اول با نتیجه ۱-۱ پایان یافت.

در نیمه دوم بازی بسیار هیجانی آغاز شد. دو تیم حملات زیادی را سمت دروازه یک دیگر طراحی می کردند. کرواسی چندباری فرصت باز کردن دروازه آکنفیف را داشت اما با بی دقتی مهاجمان خود این موقعیت ها را از دست داد. روسیه نیز دروازه سوباسیچ را تهدید کرد اما توپ ها راهی به دروازه نیافت تا این دیدار به وقت های اضافه برود.

در نیمه اول وقت های اضافه کرواسی مالکیت بیشتر توپ و میدان را در اختیار داشت و مزد بازی مالکانه خود را سرانجام در دقیقه ۱۰۱ گرفت تا ویدا گل دوم کروات ها را به ثمر برساند. بعد از این گل روسیه روی به بازی احساسی آورد و برای رسیدن به گل تساوی بی تابی می کرد اما در نیمه اول وقت های اضافی نتوانست به این مهم دست پیدا کند.
در نیمه دوم وقت های اضافه این روسیه بود که کرواسی را اسیر بازی خود کرده بود. روسیه سرانجام در دقیقه ۱۱۲ موفق شد گل تساوی را به ثمر برساند تا پنالتی سرنوشت بازی را مشخص کند.

در ضربات پنالتی سوباسیچ بار دیگر قهرمان کرواسی شد و با مهار دو ضربه پنالتی موفق شد تا تیم ملی کشورش را راهی نیمه نهایی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه کند.

لحظات حساس
دقیقه ۶: ربیچ با یک چرخش خوب مدافع روسیه را از پیش رو برداشت اما ضربه او از زاویه بسته با واکنش خوب آکنفیف همراه شد تا نتواند دروازه روسیه را در همان دقایق ابتدایی باز کند.

 دقیقه ۳۱: حرکت خوب و انفرادی دنیس چریشف و شوت محکم او در کنج دروازه سوباسیچ آرام گرفت تا میزبان جام جهانی حالا خود را در بین ۴ تیم برتر ببیند.
دقیقه ۳۹: کار تیمی بسیار خوب کرواسی توپ خوبی را به ماندژوکیچ رساند و این مهاجم کروات ها با یک ارسال خوب و کراماریچ با یک ضربه سر دقیقه گل تساوی را به ثمر رساندند.

دقیقه ۵۱: ضربه قیچی برگردان کراماریچ در دستان آکنفیف قرار گرفت.

دقیقه ۶۰: روی اشتباه و بی تجربگی آکنفیف و مدافعان روسیه موقعیت بسیار خوبی نصیب پریشیچ شد اما ضربه این هافبک اینتر میلان با بدشانسی به تیر دروازه برخورد کرد.
دقیقه ۶۲: ضربه سر ژیوبا بدون دردسر در اختیار سوباسیچ قرار گرفت.
دقیقه ۱۰۱: سانتر بی نقص مودریج با ضربه سر ویدا همراه شد تا کرواسی به گل دوم برسد و در آستانه راهیابی به جمع ۴ تیم برتر باشد.

دقیقه ۱۱۲: واکنش فوق العاده سوباسیچ اجازه نداد ضربه والی کوژیائف وارد دروازه شود.
دقیقه ۱۱۵: ضربه سر بسیار خوب فرناندز روی ارسال ژاگوئف باعث شد تا میزبان به گل تساوی دست پیدا کند.

ضربات پنالتی
اسمولوف ضربه اول روسیه مهار توسط سوباسیچ مهار شد ۰-۰
بروزوویچ ضربه اول کرواسی گل ۰-۱

ژاگوئف ضربه دوم روسیه گل ۱-۱

کواچیچ ضربه دوم کرواسی مهار توسط آکنفیف ۱-۱

فرناندز ضربه سوم روسیه به بیرون رفت. ۱-۱

مودریج ضربه سوم کرواسی گل ۱-۲

ایگناشوویچ ضربه چهارم روسیه گل ۲-۲

ویدا ضربه چهارم کرواسی گل ۲-۳

کوژیائف ضربه پنجم روسیه گل ۳-۳

راکیتیچ ضربه پنجم کرواسی گل ۴-۳

کرواسی با برتری در ضربات پنالتی به نیمه نهایی جام جهانی راه یافت.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: