يکشنبه ۰۵ اسفند ۱۳۹۷ - February 24 2019
کد خبر: 43320
تاریخ انتشار: 14 تير 1397 23:52
نماینده ایران در اوپک گفته است: «توئیت شما قیمت نفت را حداقل 10 دلار بالا برد لطفا اینچنین روش‌ها را متوقف کنید».
به گزارش راه امروز: ترامپ که سیاست کاهش قیمت نفت را دنبال میکند اما تلاش‌هایش نتیجه عکس است، نماینده ایران در اوپک خطاب به ترامپ اعلام کرد: «توئیت شما قیمت نفت را 10 دلار افزایش داد روش‌تان را برای کاهش قیمت نفت متوقف کنید.»
 به گزارش فارس به نقل از رویترز، حسین کاظم‌پور اردبیلی نماینده ایران در اوپک گفته است دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا که اخیرا در توئیتی اعلام کرده تولیدکنندکان اوپک باعث کاهش قیمت نفت می‌شوند این توئیت خود قیمت نفت را افزایش داد. 
نماینده ایران در اوپک گفته است: «توئیت شما قیمت نفت را حداقل 10 دلار بالا برد لطفا اینچنین روش‌ها را متوقف کنید». کاظم‌پور‌اردبیلی گفت:‌ترامپ تلاش می‌کرد تا تنش بین ایران و عربستان سعودی را بیشتر کند. نماینده ایران در اوپک از آمریکا خواست در نشست روز جمعه بین ایران با قدرت‌های جهانی در وین اتریش حضور پیدا کند.
 روز جمعه وزرای خارجه 5 کشور امضا کننده توافق هسته‌ای با مقامات ایرانی در وین اتریش درباره اینکه چگونه برجام را حفظ کنند، بحث و گفت‌وگو خواهند کرد. این نشست پس از خروج آمریکا از برجام برگزار می‌شود. به گزارش فارس؛ ترامپ که سیاست کاهش قیمت نفت را با هدف به زانو در آوردن ایران دنبال می‌کند، اخیرا در توئیتی به کشورهای عضو اوپک تاخته و آنها را مقصر افزایش قیمت دانسته بود. 
وی از برخی اعضای اوپک مانند عربستان و غیر اوپک مانند روسیه خواسته تا تولید را افزایش دهند تا قیمت کاهش یابد و خلاء نفتی ایران پس از تحریم‌ها جبران شود.

برچسب ها: داعش ، نفت ، ترامپ
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
بازدید از صفحه اول
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: