يکشنبه ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - April 21 2019
کد خبر: 43310
تاریخ انتشار: 14 تير 1397 17:53
امید ابراهیمی هافبک استقلال نیز در جام جهانی درخشید اما پیشنهادی از اروپا ندارد. البته امید پیشنهاد بسیار خوبی از لحاظ مالی از لیگ قطر دارد که کار استقلال را برای تمدید قراردادش سخت تر می کند.
به گزارش راه امروز: برخی از بازیکنان تیم ملی ایران پس از درخشش در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه، با پیشنهاد تیم‌های اروپایی برای فصل آینده روبرو شدند. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛ جام جهانی ویترینی برای ارائه نمایش بهترین بازیکنان دنیا از کشورهای مختلف و قاره های گوناگون است. 

معمولا بازیکنان به خصوص بازیکنان تیم های درجه 2 که به جام جهانی راه می یابند تلاش می کنند با ارائه بهترین عملکرد و استعداد خود، نظر جهانیان و تیم های بزرگ دنیا رو به خود جلب کنند و بتوانند پس از جام جهانی در تیم های درجه یک و بزرگ اروپایی بازی کنند و در سطح دنیا شناخته شوند. 
استعدادیاب های تیم های مختلف جهان نیز به خصوص باشگاه های حرفه ای مسابقات جام جهانی را زیر نظر دارند تا بتوانند استعدادهای کشورهای مختلف را کشف و به باشگاه هایشان بیاورند. بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران نیز از مدتها قبل خود را برای جام جهانی 2018 آماده‌ کرده و امیدوار بودند با درخشش در این مسابقات بتوانند نظر تیم های بزرگ دنیا رو به خود جلب کنند.

 جام جهانی برای تیم ملی ما زود به پایان رسید و با سه بازی در مرحله گروهی و کسب چهار امتیاز در گروهی حذف شد. البته یوزهای ایرانی در این مسابقات عملکرد خوبی را از خود به جای گذاشتند و به خصوص در فاز دفاعی توانستند تحسین کارشناسان فوتبالی دنیا را برانگیزند. البته کار تیمی بازیکنان ما در جام جهانی خوب بود و آنطور نبود که یکی دو بازیکن به صورت فردی درخشش فوق العاده ای داشته باشند و جذب تیم های بزرگ شوند. 
چند بازیکن ما در این بازی ها البته کمی از بقیه بهتر بازی‌کردند و بازیهای‌جام جهانی باعث شد چند تیم اروپایی البته نه تیمهای بزرگ به آنها پیشنهاد دهند. علیرضا بیرانوند دروازه بان تیم ملی ایران از‌ بهترین بازیکنان تیم بود و اوج درخشش او در مقابل کریستیانو رونالدو‌ فوق ستاره پرتغال و مهار پنالتی او بود. 
دروازه بان پرسپولیس که قرارداد بلند مدت با این تیم نیز دارد، بعد از جام با پیشنهاد تیم های ختافه اسپانیا و اودینزه ایتالیا روبرو شد. البته مسئولان پرسپولیس گفتند بیرانوند قرارداد دارد و در این تیم می ماند. 
وحید امیری نیز دیگر بازیکنی است که به دلیل درخشش در جام جهانی با پیشنهاد های اروپایی روبرو شد. وحید دونده ترین بازیکن ایران در این رقابتها بود و نمایش خوبی در سه بازی به اجرا گذاشت. لایی زیبای او به پیکه در بازی با اسپانیا، نام او را در رسانه های دنیا بر سر زبان ها انداخت. گفته می شود هافبک پرسپولیس از تیم های سلتاویگوی اسپانیا، فنرباغچه و گالاتاسرای ترکیه پیشنهاد دارد.
 امیری با پرسپولیس قرارداد ندارد اما مسئولان پرسپولیس اعلام کردند با توجه به محروم بودن این تیم از نقل و انتقالات ، امیری قول داده حداقل تا نیم فصل در پرسپولیس بماند. با توجه به سن بالای امیری ، اگر او این فرصت را از دست بدهد بعید است دیگر فرصتی برای بازی در اروپا داشته باشد.
 سامان قدوس مهاجم تیم ملی کشورمان در جام جهانی فرصت زیادی برای بازی پیدا نکرد و در هر سه مسابقه یار تعویضی بود اما این بازیکن با توجه به درخشش در تیم اوسترشوندس از تیم سوانزی انگلیس پیشنهاد دارد و ممکن است به لیگ انگلیس برود.
 البته به تازگی رسانه های سوئدی، مقصد بعدی وی را لیگ چین عنوان کردند. کریم انصاری فرد دیگر بازیکن ثابت ایران در جام جهانی که فصل خوبی را نیز در تیم المپیاکوس یونان گذرانده بود، از تیم آگزبورگ آلمان پیشنهاد دارد. گفته می شود این بازیکن از لیگ ترکیه نیز پیشنهاد دارد و باید دید چه تصمیمی برای آینده اش می گیر
د. مجید حسینی مدافع ۲۱ ساله تیم ملی که در جام جهانی فراتر از حد تصور ظاهر شد این فرصت را دارد تا از همین سن به اروپا برود و پیشرفت کند.  مجید از تیم شارلوا بلژیک پیشنهاد جدی دارد. قبل از اعزام تیم ملی به جام جهانی روسیه هم زمزمه‌هایی از احتمال انتقال این بازیکن به لیگ بلژیک به گوش می‌رسید. 
اما باتوجه حضور وی در ترکیب ثابت دو بازی از سه بازی تیم ملی در جام جهانی و عملکرد قابل توجهش، حالا احتمال پیوستن او به لیگی معتبرتر از لیگ بلژیک هم وجود دارد.
 از آنجایی که کاوه رضایی، علی قلی زاده و امید نورافکن بدون عضویت در تیم ملی در جام جهانی روسیه در لیگ بلژیک توپ می‌زنند، حسینی باتوجه به بازی‌هایش در جام جهانی در نظر دارد به لیگی مطرح تر از لیگ بلژیک بپیوندد. احتمال اینکه لیگ انگلستان یا ایتالیا مقصد بعدی مدافع استقلال باشد وجود دارد.
 علیرضا جهانبخش در جام جهانی کمتر از حد انتظار ظاهر شد اما آقای گلی در لیگ هلند کافی بود تا برای آینده اش لیگی معتبرتر از هلند انتخاب کند. این بازیکن از لیگهای ایتالیا و انگلیس پیشنهاد دارد و بعید است فصل آینده در آلکمار توپ بزند.
 امید ابراهیمی هافبک استقلال نیز در جام جهانی درخشید اما پیشنهادی از اروپا ندارد. البته امید پیشنهاد بسیار خوبی از لحاظ مالی از لیگ قطر دارد که کار استقلال را برای تمدید قراردادش سخت تر می کند. دیگر بازیکنان تیم ملی کشورمان هنوز پیشنهاد خاصی از کشورهای خارجی ندارند و آینده آنها مشخص نیست.
 بعضی دیگر از لژیونرهای ایران که در جام جهانی بازی کردند مانند شجاعی ، آزمون، عزت اللهی، حاج صفی ، رضائیان، محمدی، طارمی و پورعلی گنجی احتمالا در همان لیگ هایی که حضور دارند در فصل آینده نیز توپ خواهند زد و نتوانستند از فرصت جام جهانی برای پیشرفت به لیگهای معتبرتر استفاده کنند.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: